Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2020
arkadaşlar bu 2020 muhabbeti dönüyo heryerde nedir bu böle birisi detaylı açıklama yapsın kesin mi 2020 de pmyo larının pomem e dönüştürüleceği detaylı bilgi istiyorum.
      ADİLE  SADULLAH  MERMERCİ  POLİS                                   

MESLEK  YÜKSEKOKULU  ÖĞRENCİ      
                     ADAYI 2018
Devlet lise mezunlarını 2 yıl okutmak yerine üniversite okuyupta işsiz kalanlardan 6 ay eğitim vererek polis çıkartacak. Hemde istatistiksel olarak çok fazla olan  üniversite okuyupta işsiz kalanları iş sahibi yapmak istiyorlar. Dolayısıyla bu düşünceyle her sene gittikçe azalan PMYO 2020'de sanırım hiçbir yerde hizmet vermeyecek belki 1 tane 2 tane kalır burası meçhul. Ama bu okulların gittikçe azaldığı ortada.

Şuanda hizmette olan okullar;

A. Sadullah MERMERCİ PMYO Müdürlüğü
Afyonkarahisar PMYO Müdürlüğü
Aydın PMYO Müdürlüğü
Erzurum PMYO Müdürlüğü
Gaziantep PMYO Müdürlüğü
Kastamonu PMYO Müdürlüğü
Kayseri PMYO Müdürlüğü
Kemal Serhadlı PMYO Müdürlüğü
Kırıkkale PMYO Müdürlüğü
Rüştü Ünsal PMYO Müdürlüğü
Samsun 19 Mayıs PMYO Müdürlüğü
Şükrü Balcı PMYO Müdürlüğü

25-30 tane PMYO'dan kalan 12 tane okul var. İş bu hal olunca 2020'ye kadar kaç tane okul kalır? Sen düşün.. Veya kalır mı...
Peki bi sitede yazio mu 2020 de kapancak diye

ADAYI 2018
Polis Akademisi Başkanı'nın röportaj niteliğinde bir yazısı var bu sitede. Özellikle ''Yeni polis eğitim sistemi nasıl olacak?'' başlığı altındaki yazıyı oku. Belli bir süreç içinde diyor.
Ya aslında devlette ne yapmak istediğini bilmiyor. Şimdi diyor ki açıkta kalan atanamayan üniversite mezunlarını 6 aylık eğitimle polis yapacam diyor pmyo ları da hem 2 yıl uzun bi zaman diyor hemde gider çok fazla oluyor diyor. Herşey tamam da şimdi 6 aylık eğitim almış bi polis memuru ile 2 yıl eğitim almış polis memuru arasında dağlar kadar tecrübe yetenek bilgi farkı olmaz mı ? Masraftan zamanda çalıyım derken ortaya tecrübesiz polis çıkarıyor. Aslında bunların hepsi o paralel yapı denen hainler yüzünden oluyor. Emniyeti askeriyeyi ele geçiriyorlar devlet de böyle ne yapacağını bilmeden kendine göre çıkış kapısı arıyor. Allah devletimize milletimize zeval vermesin
bana linkini atabilirmisin

ADAYI 2018
Caner http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-o...sturulecek

(05-02-2016, Saat: 20:00)Pöh.cihan58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya aslında devlette ne yapmak istediğini bilmiyor. Şimdi diyor ki açıkta kalan atanamayan üniversite mezunlarını 6 aylık eğitimle polis yapacam diyor pmyo ları da hem 2 yıl uzun bi zaman diyor hemde gider çok fazla oluyor diyor. Herşey tamam da şimdi 6 aylık eğitim almış bi polis memuru ile 2 yıl eğitim almış polis memuru arasında dağlar kadar tecrübe yetenek bilgi farkı olmaz mı ? Masraftan zamanda çalıyım derken ortaya tecrübesiz polis çıkarıyor. Aslında bunların hepsi o paralel yapı denen hainler yüzünden oluyor. Emniyeti askeriyeyi ele geçiriyorlar devlet de böyle ne yapacağını bilmeden kendine göre çıkış kapısı arıyor. Allah devletimize milletimize zeval vermesin

Aynen kardeşim keşke baştan engellenebilseydi daha derine sızmadan bu devlet haricindeki yapılanma. Bunları tespit etmek,temizlemek falan derken gerçekten devlette işleri karıştırdı.
he şükür sonunda içim rahatladı eyvallah emre saol

ADAYI 2018
Ama her ne kadar pmyo alımları düşse de ben tamamen kapanacağını düşünmüyorum.çünkü devlet ne kadar 6 ayda polis yetiştirse de tecrübeli polislere de ihtiyacı var. Ha bu nasıl olur 6 ayda 10 bin polis yetiştirir 2 senede 3 bin yetiştirir ama daha tecrübeli olur. Bu yıl ki açık okullar ve kontenjan belli eğer alım olmasa bunlar da diğerleri gibi pomem falan çevrilirdi ki büyük ihtimal yine alım 3 bin puan da 270 280 olacak gibi.
puan bu sene düşedebilir terör sebebiyle başvuru fazla olmayabilir

ADAYI 2018
Merhaba arkadaşlar ben lise 3e gidiyorum şuan seneye hedefim pmyo eğer kazanırsam ilk sene okudum diyelim ikinci senede okulu kapattilar brni okuldan cikarip 1 srnrmi yakarlarmi yoksa pomem e donusecrk dreniyor pomem den devammi ederim
Okuldan pomeme dönüştürüyoruz deyip 1 sene sonra atamazlar.
Bide eğer pmyo lar pomem e donusurse sistem eskisi gibi 4 yıl üniversitemi olur yoksa değişirmi öyle olursa çok saçma olur adam akıllı tecrübeli polis kalmaz

Polis kolejinde olmuştu öyle bi şey o yüzden sordum bi tanıdığım 4. Sınıfta kapandı diye atılmıştı
Amaçları üniversite mezunu olup işsiz olanları iş sahibi yapmakmış 6 ayda. Ama tabiki 2 yıl eğitim görüp 6 ay eğitim gören polis aynı olmaz.
tabiki ve sanki bütün üni mezunlarıda polis olmk istyomuş gbi

gerçektn olmk isteyenler olsn
(05-02-2016, Saat: 23:11)neslihan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabiki ve sanki bütün üni mezunlarıda polis olmk istyomuş gbi

gerçektn olmk isteyenler olsn

Aynen ya bırakın o mesleği rüyalarında üniforma giyen gençler yapsın, Üniversitede okuyup aman neyse yaae iş yok polis oluyum diyen insanlardan çok.
Çok saçma oldu inşallah buda 99 lulara denk gelmez
bizim gerçekten isteyenler olur inş Smile
Devlette hep kolaya kaçıyor onun yerine atanamayanların branşına gore bi çözüm bulsalar adam makine mühendisi 4 yıl okuduğu çöpe gidiyo bide adamı 6 ayda polis yapiyolar
(05-02-2016, Saat: 23:19)Mrtytm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Devlette hep kolaya kaçıyor onun yerine atanamayanların branşına gore bi çözüm bulsalar adam makine mühendisi 4 yıl okuduğu çöpe gidiyo bide adamı 6 ayda polis yapiyolar

Katılıyorum. Bence ziraat mühendisi, makine mühendisi olan adamları 6 ayda polis yapmamaları gerekir. Güvenlik zaaflarını en minimuma indirmek için adamı 2 yıl elekten geçirmelisin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2020 ÇEvikBekir 5 296 03-10-2016, Saat: 19:34
Son Yorum: Mavi
  2020 Muhammed P0L1S 1 191 27-09-2016, Saat: 21:22
  2020 Komiserlik furkan42 2 460 05-05-2016, Saat: 18:12

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi