Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
400 soru!
Emre çözdün mü sorularıı
Daha 60 Smile sen?
100 oldu. Ama benim konularda eksik var onlara göz gezdirip soru çözücem
Benim dünde gece 3 gibi bitti zaten bugünde sanırım öyle olur. Bende konu çalışıp öyle çözüyorum testleri. Akşam görüşürüz? Muhtemelen 250-300 çözmüş olurum 21.00 gibi
Okulda testten kaldırmadım başımı ya çözücem dedim çözdüm öyle. Akşama kadar da bende çözerim yine. Hadi kolay gelsin
Bi tavsiye. Bu kadar sıkmayın kendinizi. Stres sizi geri götürür. Verimli olmaz.
Benimki stres değil ya. Daha çok severek yapıyorum; hedef koyduğum bir şeyi bitirmeye çalıştığım için mutluda oluyorum aslında. Ve daha fazla soru çözmek bence bilindiğinden daha da yararlı. Bol soru, bilginin nasıl sorulabileceği hakkında fikir sahibi yapıyor beni, en önemlisi pratik yapmış oluyorum.
Kendimi sıktığından değil sıkmadığımdan şikayetçiyim. Öyle yüksek netler yapmıyorum zaten. Sadece şu kısa sürede sınava kadar elimden geleni yapabildim demek istiyorum. Konu bilmeyince, temel iyi olmayınca rakiplerin 1 yapınca sen 10 yapmak zorundasın. Zaten bu yıl yaptığım tek şey stres yapmaktı, üzülmekti, ağlamaktı. Yani böyle geçti. Her neyse her şeyin hayırlısı yine de Smile)
(16-02-2016, Saat: 19:35)Sultan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendimi sıktığından değil sıkmadığımdan şikayetçiyim. Öyle yüksek netler yapmıyorum zaten. Sadece şu kısa sürede sınava kadar elimden geleni yapabildim demek istiyorum. Konu bilmeyince, temel iyi olmayınca rakiplerin 1 yapınca sen 10 yapmak zorundasın. Zaten bu yıl yaptığım tek şey stres yapmaktı, üzülmekti, ağlamaktı. Yani böyle geçti. Her neyse her şeyin hayırlısı yine de Smile)

Sultan mesaja bir şey yazdım gördün mü?
Önemli olan zorlamadan,severek,isteyerek ve kafanızın alacağı şekilde odaklanarak çalışmak. Smile Ben günde 40-50 sayfa kitap okuyorum.400-500 soru çözüyorum.Ona rağmen 250'yi geçemedim. Big Grin O da ayrı konu ama hedef koydum 300 yapmam lazım. Big Grin En az 270 . Smile Kalan zamanlarda ise buraya bakıyorum.Vakit nakittir derler.Zamanı iyi kullanırsanız çok şey yapabilirsiniz. Smile
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
Hayır görmedim burası karışık biraz
(16-02-2016, Saat: 19:44)Sultan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır görmedim burası karışık biraz

Tamam boşver. Smile

Diessa benim bu zamana kadar düzenli bir çalışma prensibim olmadı, hep plansız programsız çalıştım ve gerçekten çokta bir faydasını göremedim bu şekilde çalışmanın. 14 Şubat'ta baktım bir ay kalmış son 5 gün kalana kadar hergün 400 soru çözsem 10.000 soru yapıyor. E hadi dedim kendime 2 gündür 800 soru oldu (bugün biraz aksadı hala 80 soruBig Grin) ama neyse sonuç olarak sende hergün 400-500 çözüyorsan alışırsın eminim notun çıkacaktır daha yükseklere. Bu arada şuan hangi kitabı okuyorsun? Bende baya okuyan birisiyim.
Arkadaslar cok soru cozmek zaman kaybıdır mesela fiilde cati konusunu bilin 20-30 soru cozun yeter ama konuyu cok iyi bilin adiniz soyadiniz gibi
Bana sorsalar konu çalışmak mı test çözmek mi diye. İkisi de derdim. Yani biri olmadan olmuyor. Konu bilmeden test cozemiyorsun veya konuyu bilip test cozmedikce bilgini tam olarak pekiştiremiyorsun... bu yüzden günde 400 soru çözmek zaman kaybı değildir yani konuları biliyorsan kayıp değildir. Benim dil bilgisi eksikti konu çalışıp öyle testini çözdüm. Keza sosyal bilimlerde öyle önce konu çalışıp sonra testini cozuyorum. Bana çok soru cozmemin bir faydasi var; artık hicbir paragraf sorusu gözümü korkutmuyor uzunlugu acisindan ve felsefe sorulari da öyle artik kacirmiyorum diyebilirim. Neden? Çok soru coze coze artik pratik yaptım. Ama şunda haklisin once konuyu cok iyi bilin sonra test cozerek bilgilerinizi pekiştirin. Konuyu öğrenmeden 500 soru cozmussun neye fayda.
(16-02-2016, Saat: 19:49)Emre ÖZTÜRK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-02-2016, Saat: 19:44)Sultan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır görmedim burası karışık biraz

Tamam boşver. Smile

Diessa benim bu zamana kadar düzenli bir çalışma prensibim olmadı, hep plansız programsız çalıştım ve gerçekten çokta bir faydasını göremedim bu şekilde çalışmanın. 14 Şubat'ta baktım bir ay kalmış son 5 gün kalana kadar hergün 400 soru çözsem 10.000 soru yapıyor. E hadi dedim kendime 2 gündür  800 soru oldu (bugün biraz aksadı hala 80 soruBig Grin) ama neyse sonuç olarak sende hergün 400-500 çözüyorsan alışırsın eminim notun çıkacaktır daha yükseklere. Bu arada şuan hangi kitabı okuyorsun? Bende baya okuyan birisiyim.

İnşallah. Smile Gül Sunal - Kemal Hadi gel,bi kahve içelim...
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaç tane soru soruyorlar Hasanhasan 2 248 26-08-2017, Saat: 00:46
Son Yorum: şadi03
  16. dönem rüştü ünsal soru alabilirim Pmyo6021 48 2,745 18-08-2017, Saat: 00:09
Son Yorum: makarov78
Wink Ufak bir soru bassist44 1 355 02-07-2017, Saat: 01:54
Son Yorum: Cerentyln
  Mülakatta sorulan soru Murat06 2 460 22-06-2017, Saat: 04:13
Son Yorum: Murat06
  2016 PMYO 8.ASİL SORU ALABİLİRİM KABARDEY 120 9,776 07-06-2017, Saat: 18:14
Son Yorum: türkyildizi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi