Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Açıklama
#1
Son kez şunun da açıklamasını yapmak istyrm arkadaşlar ...
Devletimizin lise mezunu pmyo öğrencilerinden ağzı çok yandi arkadaşlar .... özellikle 21 22 yaşında p myodan mezun olan öğrenciler Fethullah terör örgütünün vazgeçilmezleri arasına girdi ..cunku onların gözünde pmyo öğrencilerinin yaşı küçüktü ve kolay kandirilabilirdi... ve bunu da yaptılar ..
Ayrıca Ab ülkelerine uyum yasalarında polisler üniversite mezunlarından aliniyo devlette buna uymak için bu yola girdi arkadaşlar ...
#2
haberin herhangi bir linki varmı
#3
Türkiyeyi ab ye almazlar bu sene liseden kesinlikle alim olur hemen uniye dönmezler ygs öncesi moral bozmayin allahinizi severseniz.
#4
masallh oyle konusuyorsunuzki sanki hukumette polislikten sorumlu bakansinizya bn lise son sinfin gelsin bklim kandirsn feto beni yda benim gbileri oyle kolay degl boyle isler kimse saf degl artik su huylarida bi kesin ya nerden biliyosnuzda boyle net konusup konu acip boyle konusyorsunuz kaynginiz ne kafadan seylerle su forumada boyle seyler demeyin milletinde moralini dusrup umutlarini bozmayn
(sahsen kizmiyorum size yorum yapiyorum yannisbisey algilamayin)
#5
Özgür kardeş çık git allahını seversen forumdan son günlerde insanların canını sıkma öyle birşey olacak olsa pmyo komple kapanır hepsi pomem olur. Ben 2 yıl okuduktan sonra 20 yaşında olacağım pnmyo ya girsem 22 yaşında mezun olacağım e yine senin dediğin mevzuya dönüyor iş. Aklı başında olan kimse yaş ister 28 olsun ister 20 kimse kimseyi istemedikten sonra kendi görüşüne çekemez. Senin içinde varsa paralel varsa yandaşlık 28 de olsan 50 olsan polis olduktan sonra katılırsın. Ama içinde yoksa yaşın üzerinde 18 de olsa KİMSE KİMSEYE ZORLA BİRŞEY YAPTIRAMAZ
45180_1.jpg
#6
katiliyorum kardesim pmyo sayisi arrtti son gunlerdeki olaylardan ve bugunku hberde polis sayisinn artcagi blli herkes dusuncesini yazabilir ama kesin fln boyle seyler dememeli dersede kayngi ne ?
#7
(10-03-2016, Saat: 03:18)Cihan58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya maksat sınav öncesi ortalığı karıştırmak milletin moralini bozmak amk. Ulan akademi öyle bi açıklama yapmamış kii sen bide EGM diyon. Ulan kuş beyinli polis ve güvenlik birimlerinden POLIS AKADEMISI sorumlu EGM değil. Yok şu şöyle demiş de bu böyle demiş de yok paralelmiş yok fetoymuş. Ulan feto şerefsizi lise çağındaki çocuğun aklına bu saatten sonra giremez üniversite öğrencisini aklına girer ancak. Oda dışarıda okuyor yurtta kalıyor burs vermek için şöyle böyle imkan tanır öyle çeker öğrenciyi kendine. Bu saattn sonra değil üniversite ilk okul öğrencisini bile kandırmazlar. Inanmayın arkadaslar böyle asılsız yalan dolan haberlere. Maksat moral bozmak başka bi bok değil.


Yazdığın kelimelere, kurduğun cümlelere dikkat et. Kimsenin yazdığına katılmak zorunda değilsin, karşı çıkabilirsin ama bunu saygısızca, argo kelimeler kullanarak yapma. Medeni insan gibi belirtebilirsin karşı görüşünü, böylelikle tartışmaya ortam hazırlamazsın.
#8
Neyse
#9
Özgür tam tersi olarak düşünüyorum. AB uyum yasası diye su ürünleri mezunu 48 saat eğitim ile teşkilatta komiser yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bunuda gördük. Tam tersine üniversite mezunu kişi ne üzerine üniversite okumuş ise o işi yapsın. PMYO lar üniversitedir ama iki yıllıktır. Güvenlik bilimleri okuyanda güvenlik bilimleri üzerine işini yapsın. Fettullah Gülen cemaatine gelince Şuan ki hükümet o zamanda vardı. Göz yumuldu diye düşünüyorum. Lütfen bilip bilmeden yada gerekli araştırma yapılmadan açıklamada bulunmayınız. Nitekim 2000 yılı ile 2010 yılı arasında alının PMYO mezunu adayı 2005 - 2010 arasında Pomemden alındı. Bu durumda malum cemaatin sivri isimleri üniversite okurken evlerinde kalmış her türlü ihanet etmiş adamlar o dönemde girdi. PMYO mezunları sokakta çalışmaya devam etti. Bürolara üniversite mezunu diye Pomemler verildi. Lütfen konuyu bu şekilde takip ediniz veya araştırma yapınız.
#10
Avrupa ile burası kıyaslanamaz.O adamlar bizden kaç yıl ileride.Biz ise her geçen gün geriye gidiyoruz.Ayrıca bu işin okumakla hiç bir ilgisi yoktur.Adam 4 yıl askeri lise + 4 yıl harp okulu + 2 yıl harp akademisi okumuş bas bas bağırıyor ordu içinde PKK'lıyım,özerklik gelecek,yaşasın APO reis,ülkeyi böleceğiz,doğu kürdistan kuracağız falan filan bir sürü şey yapıyor.Ve devlet bu adama hiç bir şey yapmıyor sadece branşı değiştiriliyor başka yere veriliyor o kadar.Demek ki neymiş okumakla ya da eğitimle terör engellenemez demekmiş.Eğitim öğretim başkadır adam olmak insan olmak başkadır.Hiç bir ülke hiç bir şekilde terörü engelleyemez ve bunun önüne geçemez.Terörle hiç bir ülke baş edemez.Sen ne yaparsan yap.İstersen ordu getir genede engellenemez.Bu iş böyledir.İster kabul edin ister etmeyin.Ayrıca Masal'a katılıyorum.6 aylık eğitimle polis olmak nedir? Her şeyin bir adabı raconu vardır.Kim hangi bölümü okuyup mezun olduysa o bölümden iş bulsun.Ha bulamıyorsa KPSS ile polis olsun tamam ama 6 ay değil en az 2 yıl eğitim alsın ki iyice kavrasın mesleği.Bence eski sistem gelmelidir.Yaş konusuna gelince bu işin yaşla da alakası yoktur.Ben size 13 yaşında ölüm makinesi kız çocuğu getireyim.Bordo berelilere kafa tutacak cinsten eğitimi var.Öyle silah kullanıyor.Savunma yapıyor.Bütün savaş stratejileri mevcut kızda A'dan Z'ye.Ordu öğretmiş tek tek.Bu sistem gerçekten çok berbat + faydası olacağını düşünmüyorum.En kısa zamanda eski sistemin geri yürürlüğe girmesini dilemekteyim.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#11
Getir bakiyim o kizi arkadaslar sacma ssapan konusmayin devlet geriye gidiyomus 90 li 2000 yillari ne cabuk unuttunuz devlet kendi memuruna maasimi veremiyodu imf den istiyodu nankörlük yapmayin.ana sayfada siyaset konusmayin demissiniz ama adminler siyaset konusunu acmis.
#12
(10-03-2016, Saat: 18:00)Manyas TR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Getir bakiyim o kizi arkadaslar sacma ssapan konusmayin devlet geriye gidiyomus 90 li 2000 yillari ne cabuk unuttunuz devlet kendi memuruna maasimi veremiyodu imf den istiyodu nankörlük yapmayin.ana sayfada siyaset konusmayin demissiniz ama adminler siyaset konusunu acmis.

Asıl sen saçma sapan konuşma , laflarına dikkat et.Gerçek neyse onu söylüyoruz.Sen boş boş konuşacağına açta tarih oku biraz.En gelişmiş orduları araştır.Asker yaşını , eğitimini araştır.Savunma bütçesini , gücünü araştır.Haber oku.Ülkeleri kıyasla.Biz 70 ve 80 'li yılları da biliyoruz sen merak etme.Kim geri kim ileri hepsi ortada.Hiç bir şeyi unutmadık.Unutmayız da.Nasıl U dönüşü yapıldığını falan gayet iyi biliyoruz.Ne nönkörüz ne vatan haini.Askeriye ya da polislik dışarıdan görüldüğü gibi değildir.Kafanıza göre bakarak yorum yapamazsınız bilip bilmeden.Sanmayın orada herkes vatan sever.Alakası yok.Bildiğimiz , öğrendiğimiz , araştırdığımız , gördüğümüz neyse noktasına kadar onu yazıyoruz.Yarın öbür gün girdiğiniz de anlayacaksınız merak etmeyin.O zaman da böyle rahat rahat tavırlar sergileyebilecek misiniz bakarız.Elin oğlu ne yapıyor görürsünüz.Ne yazdığımı tam olarak kavramaya çalışın isterseniz.Konuda siyaset falan yok.Siz yazarken bir şey olmuyor da biz iki eleştiri yazınca mı siyaset konusu açmış oluyoruz? Çoğunuz okumaktan acizsiniz.Birisi bir şey yazıyor hemen kaynak ver.Eliniz altında googleye var girip 2 dakika bakmak bu kadar mı zor? Tabi yılda bir kitabı bile biteremeyen milleten anca bu beklenir.Dahası beklenmez.Armut piş ağzıma düş oh ne güzel.Yasaklanınca da neymiş moderatörler acımasız , kafasına göre davranıyorlar yok bunlar terör örgütünü savunuyor.Şikayette şikayet.Kız gibi ağlamaya başlıyorsunuz.Bir şey dediniz mi delikanlı gibi arkasında durursunuz.Kimse bize bu tarihi ve yaşadığımız ülkeyi öğretmeye kalkmasın.Ya da kimse bizim görevimizi sorgulamasın , işimizi öğretmesin.Uyduran birisi varsa o da burada bilip bilmeden kafasına göre konuşanlardır.Onlar içinde ayrıca yasal uyarı sabitte mevcuttur.Vesselam!
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#13
(10-03-2016, Saat: 18:00)Manyas TR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Getir bakiyim o kizi arkadaslar sacma ssapan konusmayin devlet geriye gidiyomus 90 li 2000 yillari ne cabuk unuttunuz devlet kendi memuruna maasimi veremiyodu imf den istiyodu nankörlük yapmayin.ana sayfada siyaset konusmayin demissiniz ama adminler siyaset konusunu acmis.

Ya canım kardeşim siyaset değil bu sosyal hayat cebinden gidiyor para ayakta uyuyorsun. Madem polis olacaksın devleti temsil eden adam olacaksın biraz öğren öğren araştır bir şeyler yap. Her duyduğun lafa direk atlama bir şeylerin içeriğini araştır. Biri diyor imf borcu kapandı halk coşkuyla oleyy diye bağırıyorlar yada hüloğğğ diye. 2002 yılında Türkiye'nin dış borcu toplam 129.5 milyar dolar , şuanda Türkiye'nin dış borcu 405 milyar doların üzerinde. Adamlar imfyi kapattı da nerden aldı o parayı , kaç fabrika kaç kurum özelleştirildi ? Kaynağı ney ? Biraz araştır araştır. Verin bana iktidarı aynı şeyi bende bi günde yapardım , sağ cepten sol cebe gitti para.. Dışa bağımlı olduk haberin olsun da sonradan yüzüne vurulmasın öğren burdan bir şeyler gider yapmadan. İstersen istediğin soruları da cevaplarım sizin gibi sorgulama yeteneği olmayan insanları bilgilendirmek bizim göreviiz. Sonuçta siz de oy veriyorsunuz ne yazık ki. Şu Türkiye'ye bir mülakat yapılsa oy kullanabilmek için o zaman farkı görün siz.
#14
ARKADAŞLAR BAYAN PMYO ÖĞRENCİLERİ HANGİ İLLERDE EĞİTİM GÖRÜYOR??
#15
(10-03-2016, Saat: 20:00)mrs.poliss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ARKADAŞLAR BAYAN PMYO ÖĞRENCİLERİ HANGİ İLLERDE EĞİTİM GÖRÜYOR??

Konu ile alakasız yorum yapmayınız.Ayrı bir konu açarak soru sorabilirsiniz.Ayrıca büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelmektedir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#16
Dünyada en fazla borcu olan Ulke hangisidir abd dir en süper güç kimdir yine abd dir borc artinca batiyoruz demeyin.eskiden savunma sanayi hep yabanciydi simdi %60i bizim %40 disa bagimli 2010 yilina kadar mit fbi mossadin elindeydi sonra bize gecti.Merkez bankasinda 13 yil once 200 $ varken simdi 865 $ milyon var.Devlet kurumlarinda lakayitlik başıboşluk cok oldugu icin özellestirilip üretim arttirildi.Ssk yi bile batiran adamlar yada millete söz verip apoyu asmak icin alip sonra ipten indiren adamlara bu ülke verilmez.
#17
(10-03-2016, Saat: 20:10)Manyas TR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dünyada en fazla borcu olan Ulke hangisidir abd dir en süper güç kimdir yine abd dir borc artinca batiyoruz demeyin.eskiden savunma sanayi hep yabanciydi simdi %60i bizim %40 disa bagimli 2010 yilina kadar mit fbi mossadin elindeydi sonra bize gecti.Merkez bankasinda 13 yil once 200 $ varken simdi 865 $ milyon var.Devlet kurumlarinda lakayitlik başıboşluk cok oldugu icin özellestirilip üretim arttirildi.Ssk yi bile batiran adamlar yada millete söz verip apoyu asmak icin alip sonra ipten indiren adamlara bu ülke verilmez.

Ah canım kardeşim ah senin kafana erişebilmek için ben her şeyimi verirdim. Dert yok tasa yok düz mantıkta ilerliyorsun kuş gibi rahatsın. "En güçlü kim Abd , En borçlu kim Abd , o zaman borçlanalım " ne kafa ama.. Sen Abd'nin yıllık cirosunu hiç gördün mü ? Borcuna göre mi açıklıyorsun güçlü olmasını. Hiçbir şey bilmediğini varsayarak şunu söyleyim sadece ; senin bu karşılaştırman bizim mahalledeki bakkalın borcuyla Koç Holding'in borçlarının karşılaştırması gibi. Ama dediğim gibi öğretmek de bize düşüyor anlatıyım yine de. Bak sana bir kaç bilgi ; Sustainable debt diye bir şey vardır. Bunun tanımı ülkenin cari açığını ve borcunu kendi kendine ödeyebilmesidir. Yani borçlarını tekrar borçlanmadan ödeyebilmek. Onların öyle bir gücü var bizim varmı sence ? Adamların iç ve dış kaynakları her haliyle müsait. Bizim kısa vadeli borçlarımız yüzünden sürekli sıcak para girişine ihtiyacımız var . Adamların zaten borçları euro ve dolar canım kardeşim. Bizim sistemdeki para birimimizle onu karşılaştırmana hayran kaldım ayrıca. Ayrıca o adamlar o borcu uzay sanayisi gibi günümüz teknolojisinde başı çekmek için harcıyor , bizim gibi gemicik almak için değil. Şimdi de diyeceksin ki vay efendim biz de geliştik , görmüyor musun ? Görüyorum da bizim %5 büyümemizle onların %5 büyümesi aynı şey değil. Ama hala ikna olmadıysan aramızda para toplayıp abd borcunu kapatalım , yazık onlara değil mi ? Ya da onlar isterse zaten bir gün içinde kapatabilirler. Olay o zaten ! Merkez bankası demişsin. Kardeşim eskiden dolar ne kadardı şimdi ne kadar ben bu sene 3.2 gördüğümü bilirim. Ordaki dolar rezervinin artması genel bir şey özel bir çabayla değil , komşuda pişer bize de düşer hesabıyla büyüyen bir rezerv. Ha ayrıca o rezerv gerçeği yansıtmıyor onu da öğren. O rezerv bankaların ellerinde olan dolarların tcmb hesabında görünmesidir. Savunma Sanayi demişsin. Tamam eyvallah savunma sanayi bir zamanlar %24ten şimdi %55lere kadar yerli oldu ona  bir şey diyen yok da . Şimdi kusura bakma da koskoca sanayi de bir hükümetle bir anda gelişmiyor haberin olsun. Bu gelişmelerinde hükümet ödeneğiyle en ufak bir alakası yok nerdeyse. Proje yönetimiyle ve konjüktürle alakalı. Yaptığı şeylerin her biri ayrı ayrı her parçası ayrı ayrı bir şey. Zırhı ayrı motoru ayrı güdüm ve kontrol sistemi ayrı. Bütün bunları eski yıllarda nerden alıcaksın kardeşim. Türkiye değil dünya gelişiyor haberin olsun. Aradaki farkı gör artık Bir yerde gelişim varsa senin bundan etkilenmeme gibi bir şansın yok zaten. Bunu istersen daha sonra aselsan üzerinden detaylı açıklayabilirim. Ha bir de özelleştirmeyi övmüşsün. Tamam özelleştirme bazen iyi bir seçenek olabilir ama geneli ele alırsan bir intihardır , bir hırsızlıktır ! Özelleştirmek yerine daha sıkı denetlense kurumlar güzel olmaz mı ? Şuanki hükümet Osmanlı'yı örnek alırken batışını örnek aldıklarını zaten biliyorduk. Mesela şuan da bir savaşta bütün kurumlarımız dışa bağımlı, örnek vericek olursak türk telekom araplarda şuan. Yani iletişim ağımız araplarda. Ki geçmişlerde arapların az kazığını yemedik. Bu özelleştirmede kime satıldığına bakıcaksın sen kurumların. Ssk batışını söylemişsin bu zaten sizin gibilerin banko iddaalarından biridir her zaman. Kılıçdaroğlu zamanında diyordu gel bir tv programına herşeyi konuşalım milletin huzurunda diye . Fakat hükümet hala iftiraya devam ediyor , gelmiyordu bir türlü. Adam her mitingde onun açıklamasını yaptı . Şunu bil bari ssk bir ticari kurum değil , sadece hizmet eden bir kurumdur. Yani giderler gelirden fazla olursa batar. Bu adamlar millete ne yapsa yaranamadık dese haklılar vallahi.. Ha bir de 2004te kim bağkurla neyi birleştirdi haberin var mı ?? Bu konu uzar gider ama bu konuyla ilgili her sorunu cevaplayabilirim şuanda çok uzun sürer ama , istersen özel mesajdan sorabilirsin daha sonra veya burdan da sorabilirsin tabi ki..
Aponun asılmaması demişsin. Ben artık yuh diyorum bu kadar fazla cehaletin olmasına..
 O zamanlarda mhpnin apoyu asmaması en ufak bir yaptırımı olmamıştır. Bahçelinin hatası var evet ama mhp değil..
O sıra mhp'nin parlamentoda 127 milletvekili vardı. Toplamda 550 milletvekili vardı.. Mhp idamın kalkmaması yönünde oy kullandı fakat azınlık olduğu için geçersiz oldu. O zamanlardaki idamın kalkmasında oy veren fazilet partidekilerin bir dönem şimdiki hükümette görev yaptığını bilmeyecek kadar da takip etmiyorsun.. Evet dediğim gibi Devlet Bahçeli'nin hatası var ne hatası var ; o yasayı imzalamak yerinde hükümetten ayrılabilirdi , yapmadı gelen yasayı onayladı mecbur. Şuanda akp neden asmıyor apoyu peki ? Onu anlatsana bana şuanda parlamentoda çoğunluk olarak onlar var ve hiç kimse de hayır demez ne chp ne mhp.. Bunları bir düşün gözünü seviyim bir araştır bir kitap oku ordan burdan duyduklarınla yetinme.
 Moderatorlerden de rica ediyorum mesajımı silmesinler, adama okadar yazdım silinmesin lütfen Smile
#18
Herkes hür olarak kendini ifade etmekte serbest. Görüşünüze saygı duyuyorum. Adminler olarak siyaset yapmıyoruz. Görüşümüzü paylaşıyoruz. Lütfen adminler ellerinden geleni yapıyor. Mavi sende durmadan rapor gönderme. Sadece hakaret gördüğünde rapor gönder. İnsanlar istediği gibi hür iradesiyle görüşlerini yazsınlar. Ayrıca ManyasTR 1990 doğumlusun 6 yaşındayken İMF borçlarını ve memur maaşlarını takip ediyor olman ilgi çekici. Öyle bir konuşmuşsun ki sanki 6 yaşında muhalefet hükümetinde görev alıyordun. Lütfen kulaktan duyma bilgilerle kıyaslama yapmayınız. Ona bakarsanız şuan ki hükümette polise resmi gazetede yayınlayarak verdi 100 TL zammı 3 aydır veremiyor. Ama kimse yok ekonomi kötü yok şöyle böyle diyemiyor. Bunun sebebi yabancı sermayenin sizlere bizlere kredi vermesi. Hayatınız boyunca olmasa bile en az 10 yıllığına borçlandırıp sizi kölesi yapıyor. En azından o zaman memur 1 aylık maaşını alamamıştı. Şimdi memur bir ev bir araba alsa 15 yıl bu borçlarını ödemek için çalışacak. Sence 1 ay maaş alamamak mı kötü yoksa 15 yıl boyunca 1 ev 1 araba için çalışmak mı? Ama şunu söyleyeyim görüşüne saygı duyuyorum. Senin gibi düşünen çok kişi var. Çok kişinin senin gibi düşünmesi veya benim gibi düşünmesi doğru olduğu anlamına gelmez. Saygılarımla.
#19
Final55 vaktim olmadığı için yazamadıklarımı yazmışsın teşekkürler.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation SONUÇLAR AÇIKLAMA HERKES ARASIN !!! Regenmeister 61 3,253 06-07-2017, Saat: 18:22
Son Yorum: Mavi
  AKADEMİ BAŞKANI AÇIKLAMA Tolga35 26 1,752 24-03-2017, Saat: 16:13
Son Yorum: HilalBıyık
  ÖSYM den kafa karıştırıcı açıklama !!! elberucmakk 12 860 12-03-2017, Saat: 01:20
Son Yorum: dere_
  Polis Akademisi Açıklama freedriver98 3 727 18-07-2016, Saat: 02:30
Son Yorum: Mavi
  Cumhurbaşkanı Son Açıklama İle İlgili FatihBODUR 23 4,370 11-04-2016, Saat: 13:14
Son Yorum: Öncevatanım58

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi