Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acil yardim
Arkadaslar 9.sinifim simdiden 2 tane disiplin suçum var. 10.sinifta baska bir okula gececegim disiplin suclari silinmeden kalacak o sekilde. Bu polis olmami etkiler mi ?
Pmyo alımları 3 sene sonra olacak mı belli deil alımlar git gide düşüyor o yüzden bişi demek mümkün deil.
İleriye dönük bir tahmin imkansızdır.Ertesi gün ne olacağı bilinmezken seneler sonrasını hiç bilemeyiz.Bugün böyle deriz yarın şöyle olur.Zamanı geldiğinde tartışmanız gereken konulardır bunlar.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
Disiplin suçun olmaması gerekiyor alımlarda " Kanuna yönelik herhangi bir suç/unsur bulunmaması." kuralı var. AMA bunun için çok erken sürekli sistem değişiyor. PMYO zaten sen mezun olana kadar kalır mı muamma . Ayrıca daha 9. sınıftasın ne ara 2 disiplin suçu yedin : ) daha sakin olmalı ve eğer böyle bir hayalin varsa bir müddet eyvAllah demeyi öğrenmelisin kardeş.

14-1024x291.png
3d49bcef89.png
MEB'nın sistemine öğrencinin, sadece iki şekilde disiplin cezası aldığı zaman görüntülenir. Haricinde doldurduğunuz şeyler yazdığınız savunmaların hepsi çöpe gider. Hem MEB'nın hemde okul sisteminin sizin disiplin cezalarınızı işleyebileceği bir sistem bulunmamaktadır...

İki şekilde disiplin cezalarınız sistemde nakil aracılığı ile gözükür > 1. Okuldan Tasdikname ile Uzaklaştırma 2. Kesintisiz Tasdikname..

1.durumda kaydınızı silerler ve başka okula kaydınızı >nakil zorunluluğu< olarak atarlar böylece nakil sisteminde disiplin cezanız olur.

2.Kesintisiz Tasdikname : Eğitim-Öğretim hayatının sona ermesine büyük katkıda bulunan, öğrenciye verilen bir üstün başarı belgesidir. ODTU ve Boğaziçi Üniversitesilerini kazanmak, kesintisiz tasdikname almaktan çok daha kolaydır. Halihazır da bu kişilerin aldığı üstün başarı belgesi MEB'in dandik sistemine işler ve konu kapanır.

İnanın bana o doldurduğunuz savunma kağıtlarının hiçbir yere gittiği yok. Saklanıyor ve az önce saydığım 2 durumun gerektirmesi halinde dosyalanıyor ve o zaman İlçe MEB Müdürlüğüne gönderiliyor.. İşte o zaman sıkıntı =)

Sana gelecek olursak daha 9.sınıfsın okul yönetiminin göz korkutmak amaçlı uyguladığı bir yaptırım olabilir sana karşı. Ha, tabi erkekler gibi okul kavgasına kemerle gitti isen başka. Ayrıca, dersin düzenini sürekli bozuyorsan Okuldan Tasdikname ile Uzaklaştırma belgesi alıp başka okula gönderilebilirsin.

Edit; Yazılı sınavlarla beraber 3 sene sonra yasal süreyi doldurduğu için savunma kağıtları imha ediliyor.

Teşekür ederim yorumlarınız için tavsiyelerinizi dikkate alacağımSmile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Lutfen yardim Erzory 2 152 04-09-2017, Saat: 18:20
Son Yorum: bozkurt34
  GÖZ ACİLL YARDIM Mr.Policeman! 9 373 19-08-2017, Saat: 12:55
Son Yorum: Mr.Policeman!
  Diploma sorunu için yardım lütfen KEŞANLI 3 291 18-08-2017, Saat: 22:13
Son Yorum: KEŞANLI
  Diploma sorunu için yardım lütfen KEŞANLI 1 131 17-08-2017, Saat: 13:31
Son Yorum: şadi03
Video nolur yardim edin fatih7272 26 2,372 16-08-2017, Saat: 20:18
Son Yorum: pmyocu63