Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Babamın Sicili
#1
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle ilk defa forum kullanmaya başladım umarım doğru yere başlık açmışımdır. Başlıktanda anlaşılacağı gibi babamın sicili var hatta şuan hala cezaevinde. 4,5 sene önce kaçakcılıktan girdi. Bu durum bana engel teşkil eder mi? 97 doğumluyum sicilim temiz yardımcı olursanız sevinirim.
Cevapla
#2
1. Derece olduğu için sorun teşkil eder
  EDEB YA HÛ!

2jDXYE.jpg

Cevapla
#3
yok kardeşim kişi kendinden sorumludur polisliğe girerkende bu göz önünde bulunduruluyor komisyon vs. tarafından.. senin dediğin genel güvenlik soruşturması askeriyede yapılır..için rahat olsun hiç bir sorun olmaz
Cevapla
#4
(09-11-2016, Saat: 02:10)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Derece olduğu için sorun teşkil eder

hiçbir sorun teşkil etmez.

Polislikte kişinin kendi sicili ve varsa eşinin siciline bakılır.
Cevapla
#5
Çok teşekkür ederim bilgi için 4.5 sene önce eve gelen polise bile sormuştum bu soruyu :Smile yalnız aklıma takılan bir diğer husus şu komisyona kendimi tanıtırken bu durumu nasıl dile getirmeliyim
Cevapla
#6
(09-11-2016, Saat: 02:19)seku Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim bilgi için 4.5 sene önce eve gelen polise bile sormuştum bu soruyu :Smile yalnız aklıma takılan bir diğer husus şu komisyona kendimi tanıtırken bu durumu nasıl dile getirmeliyim

Eğer sorarlarsa gerçeği söylersin bir şey olmaz merak etme
Cevapla
#7
2008 yılında çıkarılan yönetmelikle kendinden sorumlusun... rahat olabilirsin... zaten olması gereken budur. suçun şahsiliği ilkesi diye birşey var hukukta..
Cevapla
#8
(09-11-2016, Saat: 02:22)OBerkanu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-11-2016, Saat: 02:19)seku Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim bilgi için 4.5 sene önce eve gelen polise bile sormuştum bu soruyu :Smile yalnız aklıma takılan bir diğer husus şu komisyona kendimi tanıtırken bu durumu nasıl dile getirmeliyim

Eğer sorarlarsa gerçeği söylersin bir şey olmaz merak etme


Yani ailemden bahsederken babama sıra gelince, cezaevinde 4.5 sene önce girdi diye direk söylemelimiyim
Cevapla
#9
(09-11-2016, Saat: 02:28)seku Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-11-2016, Saat: 02:22)OBerkanu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sorarlarsa gerçeği söylersin bir şey olmaz merak etme


Yani ailemden bahsederken babama sıra gelince, cezaevinde 4.5 sene önce girdi diye direk söylemelimiyim

Aynen öyle, senin bir suçun yok ayrıca arkadaşın dediği gibi suçun şahsiliği ilkesi var herkes kendinden sorumlu dert etme bunu, babası siyasiden içeri girmiş adam bile polis oluyor. 

Askerde durum farklı orda 7 sülalene kadar bakarlar ama polislikte sadece sen.
Cevapla
#10
Öncelikle OHAL var arkadaşlar ve girdiği yer polis memurluğu değil "ÖZEL HAREKAT" birimi. Etinden buduna kadar bakılıyor, Lise ya da üniversite de işlenmiş bir suça kadar bakılıyor seçilsen bile bunları önüne engel koyabilirler ben bu yüzden söyledim ve baba 1. Dereceden olduğu için sorun teşkil eder. Etmeseydi baban şuan da ne iş yapıyor ya da annen kardeşin ne iş yapıyor diye sorulmaz. Neyse daha kardeşim sen yine de yakınlarında bir polis görürsen gidip sorabilirsin bunları onlar cevap verir kesinlikle çekinme polisten. Çünkü onlar kamusal olaylara bakar ve yardımcı olmak vazifeleri, inşallah da ileri de bu kutsal meslek bizlere nasip olacak. Burada bizim olur olmaz dememize bağımlı kalma.
  EDEB YA HÛ!

2jDXYE.jpg

Cevapla
#11
İsterse sıkı yönetim olsun anayasada belirtilen bir maddeyi polis akademisi yok sayamaz. Aynı zamanda yayınlanan alım şartlarına da bakarsanız sadece kişinin kendisinden vee eşinden bahsediyor. Birimin bir önemi yok kanun kanundur.
Cevapla
#12
(09-11-2016, Saat: 02:10)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Derece olduğu için sorun teşkil eder

(09-11-2016, Saat: 02:36)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle OHAL var arkadaşlar ve girdiği yer polis memurluğu değil "ÖZEL HAREKAT" birimi. Etinden buduna kadar bakılıyor, Lise ya da üniversite de işlenmiş bir suça kadar bakılıyor seçilsen bile bunları önüne engel koyabilirler ben bu yüzden söyledim ve baba 1. Dereceden olduğu için sorun teşkil eder. Etmeseydi baban şuan da ne iş yapıyor ya da annen kardeşin ne iş yapıyor diye sorulmaz. Neyse daha kardeşim sen yine de yakınlarında bir polis görürsen gidip sorabilirsin bunları onlar cevap verir kesinlikle çekinme polisten. Çünkü onlar kamusal olaylara bakar ve yardımcı olmak vazifeleri, inşallah da ileri de bu kutsal meslek bizlere nasip olacak. Burada bizim olur olmaz dememize bağımlı kalma.

Milletin moralini bozma aç zahmet edip yönetmeliği oku okumayı öğren önce babası kaçakçılık yapmışsa çocuğun suçu ne arkadaş ne meraklisiniz milletin hayalleriyle oynamaya bu yüzden her zaman diyorum böyle insanlarin yani milleti yanlış yönlendirip hayatiyla oynayan insalarin isi rast gitmeyecek.
Cevapla
#13
Hiç bir sorun teşkil etmez.Kişi kendinden sorumludur.Eskiden bakılıyordu ancak daha sonra değiştirildi ve adayların sicili temiz ise her hangi bir sabıkası ya da suç kaydı yoksa ailesi ve ya yakınlarında olsa bile girmesine engel yoktur.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#14
(10-11-2016, Saat: 04:00)Milenyum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Milletin moralini bozma aç zahmet edip yönetmeliği oku okumayı öğren önce babası kaçakçılık yapmışsa çocuğun suçu ne arkadaş ne meraklisiniz milletin hayalleriyle oynamaya bu yüzden her zaman diyorum böyle insanlarin yani milleti yanlış yönlendirip hayatiyla oynayan insalarin isi rast gitmeyecek.
 
Çok teşekkür ederim bilgi için. Yönetmeliği okudum çok polis abimize de sordum şu zamana kadar hepsi aynı cevabı verdi ama bazı şeylerin güzel ülkemde yasaya göre işlemediğini düşününce insan daha fazla insandan duyarak yüreğine su serpmek istiyor  Shy

(10-11-2016, Saat: 10:54)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç bir sorun teşkil etmez.Kişi kendinden sorumludur.Eskiden bakılıyordu ancak daha sonra değiştirildi ve adayların sicili temiz ise her hangi bir sabıkası ya da suç kaydı yoksa ailesi ve ya yakınlarında olsa bile girmesine engel yoktur.

Abicim 47/1-c den 1 adet trafik cezam ve uyap sisteminde oluşan sorun karşısında T.C numaramın başka bir şahısa çıkması sonucu kahkahalar eşliğinde zorla yazılabilen bir tutanağım var başkada hiçbir şey yok.  Big Grin Big Grin  Onuda zaten Adli Sicil İstatistik Müdürlüğü'ne memur bir abimizin yardımıyla dilekçe yollayıp düzelttik Sleepy
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi