Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bakış Açısı
#1
Polis olacağım dediğimde her insan "hönk!", "ne polisi oğlum", "napıcaksın polis olup" gibi tepkiler veriyor ve ben bundan o kadar rahatsız oluyorum ki. Söylediğimde hep şehit olacakmışım gibi bi muamele görüyorum, gerçekten polisi sevmeyen çok insan varmış şu ülkede, milletin canını ve malını can pahasına koruyan polisler neden bu ülkede sevilemiyor ? Neden yaranılamıyor bu nankör insanlara gerçekten merak ediyorum arkadaşlar. Sizinde var mı çevrenizde bu tip insanlar ?
#2
sen onu bunu bırak kardeşim çok isityorsan mücadele et
#3
Böyle şeylerle karşılaştıkça daha da hırslanıyorum valla
#4
Polislerin sevilmemesi gayet normal.İçlerine girdiklerinde anlayacaksın.Çünkü polislik ve askerlik dışarıdan göründüğü gibi değildir.İçlerine girmeden uzaktan bakarak yorum yapamazsın.Bizim insanlarımız da o hesap.Ön yargılı bir milletiz.Bu yüzden de böyle sonuçlarla karşılaşıyoruz.Ona bakarsanız astsubayları da kimse sevmez.Biz neler çektik okulda sırf babamız astsubay diye.Demediklerini bırakmadılar.Polislerin sevilmeyecek kesimleri de vardır o ayrı mesele.Ama bir polis kötü diye hepsine de aynı gözle bakmak saçmalıktan başka bir şey değildir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#5
Bana da o şekilde tepkiler geliyor. Hatta başta ailem ve yakınlarımda polis olma gibisinden konuştular hep ama bu polisi sevmediklerinden değil, ülkenin durumu ortada ve korktuklarından böyle tepkiler veriyorlar normal karşılıyorum. Bizim ülkemizde öyle yaratıklar var ki çarşı izninde askeri, polisi sırtından vuracak kadar gözleri dönmüş. Dolayısıyla her gün alınan şehit haberlerinde ailemle tekrar göz göze geliyorum yemekte mesela, artık polis olmasan mı oğlum demekten yoruldular. Ha polisten aleni nefret eden bir kesim yokmu... Var. Ama hiç öyle bir arkadaşım olmadı, yakınım olmadı. Başlarına bir olay gelse nereye gideceklerinin farkında olmayıp polis şöyle polis böyle diyenler, gün gelir o polise muhtaç olurlar ama.
#6
Polis tanıdığım çok çevrem var onlar bile istemiyorlar polis olmamı ama vazgeçiriyor mu Hayır. Yakınlarınız olmayın derse gücenmeyin polislerin kötü olduğundan değil ülke cidden kötü durumda olduğu için sizi kaybetmek istemiyorlar çünkü. Ama bir insan ölecekse düz yolda yürürken araba çarparda ölür. Orasını Allah bilir. Kaderde varsa şehit olmak üzüleceğim tek kişi sevdiklerim kendime asla üzülmem aksine gurur duyarım
45180_1.jpg
#7
Bir insan ölecek olduktan sonra her türlü ölür.Bu ülkede insan canı kadar ucuz bir şey yok.Her memur şehit olabilir.Bunun için illaki polis ya da asker olmanız gerekmez.Her memur doğu görevini icra etmek zorundadır.Seni orada çekip vurup cesedini çöpe atabilirler.Sırf türksün diye hedef tahtasına koyabilirler.Üzerinden polis rozeti çıktı diye adam vurulan bir ülkede illa ki polis ya da asker olmanız gerekmiyor ölmek için.Kimse bu konuda canını sıkmasın.Olumsuz düşünmesin.Ayrıca şehitlik herkese nasip olacak bir mertebe de değildir.Ülkede polislerin sevilmemesinin bir çok nedeni vardır.Başta halkı değil hükümeti korumaları,hükümete yalakalık yapmaları,artist artist dolaşmaları,araç kamerası taktı diye vatandaşı azarlamaları.Polislerin takıldığı forumlar vardır , adam sanaldan bile üstünlük taslar sana.Ve benzeri.Ama bazı polisler vardır halktan biridir.Halktan yanadır.Köylü aksanıyla konuşur.Has köylüdür ve milletin efendisidir.Edepli,dürüst,saygılı,efendi,namuslu yeri geldiğinde ceza alacağını bilse bile üstüne ya da devletini karşısına alan canı,malı,her şeyi pahasına halkını koruyan,halkının yanında yer alan ve benzeridir.Ama dediğim gibi 1 polis kötü diye hepsini kötülemek saçmalığın daniskasıdır.Yanlıştır.Bu tarz tipler devletin her kurumda vardır sadece emniyet teşkilatı ile sınırlı değildir.Buradaki tek sıkıntı iyi olan polislerin üzerindeki baskıdan dolayı kendilerini tam ifade edememeleridir.Konuşmak isterler ama konuşamazlar.Bu yüzden de kurunun yanında yaşta yanar ve bir tane kötü yüzünden hepsi kötü konumuna düşer.350 bin polisten 265 bin polis kaldı dikkatinizi çekerim.Adamlar da haklı.Ama işte insanlarımız ön yargılarından kurtulamadığı için böyle şeyler yaşanıyor.Olaylar bundan ibarettir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#8
Biz böyle teşkilata girmek için çırpınırken en acısı da ney biliyor musunuz ? Polis olup hayatından memnun olmayanlar var. Şükür edip olduğu yerin kıymetini bilmeyen insanlar tanıdım ne yazık ki.
#9
(29-02-2016, Saat: 23:17)Mert.155 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz böyle teşkilata girmek için çırpınırken en acısı da ney biliyor musunuz ? Polis olup hayatından memnun olmayanlar var. Şükür edip olduğu yerin kıymetini bilmeyen insanlar tanıdım ne yazık ki.

Amelelikten farkı yok bu işin memnun olmamakta haklılar ama %100 değil.Her işi polislere yüklüyorlar.Uzaktan herkese hoş ve güzel görünür.10 yıl sonra silahı ve rozeti amirine fırlatıp sırtını dönüp gitme ihtimalide var.Ama önemli olan dürüst olmak ve şükür etmektir dediğiniz gibi.Mesela savaş pilotları zorunlu hizmet süresi dolunca istifa eder.Gider Türk Hava Yollarında çalışır.Bu istifa eden kesimden delikanlı olan çıkar der ki ; ''Para güzel,gezmek güzel,TSK'nın saçma ve gereksiz uygulamalarından sıkıldık,bastık istifayı THY'ye geçtik.Çok şükür bugün 3 katlı villam,altımda 2 tane arabam,güzel bir karım,özel okula giden bir çocuğum varsa da bunun sayesindedir.'' Delikanlı olmayan da der ki: ''F-16 görünce eski günlerimi özlüyorum.Yolcu uçağı ile peşlerine takılmak istiyorum.Gerçekten savaş pilotluğu günlerimi özledim.'' ve benzeri der.Bu da onun gibi bir şey.Dürüstlük ve şükür etmek her zaman önemli.Madem şikayetin var o zaman basar gidersin.Hevesi olanların önünü kapatmazsın.Bu kişilik,şeref,namus,karakter ve huy meselesidir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#10
İnsanlar daha fazla değer vermeli böyle şerefli bi mesleğe
#11
Polis olupta mesleğini sevmeyeni çok gordum. Bana git normal memur ol polis olup nabcan diyen polis çok oldu Smile ne derlerse desinler ınş Rabbimin izniyle olucam polis.
#12
Polis memuru olarak kalmayacağım, baş komiser olmak istiyorum. Bu kadar ezilmese polis memuru olarak kalırdım
#13
Beyler Youtubede bir video izledim polislerle ilgili 10 videodan 9unda Polislerimize YANİ BİZE İNŞALLAH YÜCE RABBİM BİZE NASİP EDER Hakaret içerikli yazılar vardı
#14
Polisi düşman belleyen çok insan var çünkü çoğu insan bi kez bile olsa polislik olmuştur ama gel gör ki insanımız bunun polise nefret etmek için bi neden olduğunu sanıyor. Siyasete giricek belki ama gezi olaylarından sonra insanların polislere bakış açısı çok değişti.
#15
Gezi olaylarından sonra mı oldu ??
#16
Daha önce de vardı tabi. O olaydan sonra çoğaldı
#17
(01-03-2016, Saat: 00:11)burnley21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce de vardı tabi. O olaydan sonra çoğaldı

Aynen öyle.O olayların çok etkisi oldu.Öncesinde de vardı elbette ama bu kadar değildi.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#18
neden nefret ediyorlar ki ??
#19
insanlara karşı tutumu bi kaçının sert oldu gezi olaylarında özellikle izmirde polis resmen kızı jobla vuruyodu bunun gibi bi kaç olay.Ama hiç düşünmüyolar o polislerde hiç uyumadan görevlerini yaptıkları hepsini bir tutuyolar polislerin hepsine kötü muamelesi yapıyolar. bu tutum zaten yanlış bi tutum insanımızda bu var malesef
#20
Hiç haber izlemedin mi o zamanlarda, resmen çatıştılar polisle


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi