Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BARAJ PUANI
ARKADAŞLAR BU BARAJ PUANI NE ZAMAN DÜŞECEĞİ KONUSUNDA BİLGİNİZ VARMI?
Bu sene yazılı sınav olmadığı için bataj puanı daha geç açıklanabilir ve barajın düşeceği kesin değil yükselebilride 300 e kadar
Arkadaşlar forumu az okursanız 1-3 hafta aralığında diyoruz.
1.3 haftayı görüyoruzda kardes benimde söylediğim mantıksız değil bence yazılı sınav yok sonuçta yani
(29-03-2016, Saat: 14:34)Tilkii001 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1.3 haftayı görüyoruzda kardes benimde söylediğim mantıksız değil bence yazılı sınav yok sonuçta yani

Kardeşim ben kahin değilim. Buda benim şahsi fikrim?
Emre gardaş anlatamazsın daha anlamaz anlamaz. Ulan hadi herşeyi geçtim şu barajın artacağını hatta 300 bile olabilir diyenleri merak ediyorum. Neye göre artacak 300 olabilir diyorsunuz bi tane sadece bitane mantıklı bi açıklama yapar mısınız ? Ulan sanki bu terör olayları vs başka bi ülkede oluyor başka bi ülkenin hergün polisi askeri şehit oluyor da bu yüzden baraj yükselecek diyorsunuz. Anlamıyorum neyin kafası bu ?
Sen bir tane akla yatan sebep söyle birader olmaması için yada kendi baraj puanı tahminin için??

Sıkıntı yok kardes yanlış anlama herkesin kendi düşüncesi var saygı duyuyoruz
Pomem alımları KPSS den 70 puana kadar çıkarılmıştı. Geçenlerde 4 bin özel harekatçı alımı oldu 800 küsür başvuru oldu ve KPSS puanı da 50 ye çekildi bide başvuru süresi uzatıldı ama işe yaramadı giden olmadı. Emniyet'ten yüzlerde kişi istifa etti görevi bıraktı. Hadi bunlar seni tatmin etmez diyelim. Günde en az 2 3 tane şehit haberi geliyor bak insan da biraz beyin olsa bunu düşünebilir. Hergün böyle şehitleri görünce kaç kişi polis olmak ister? Kaç aile çocuğunu göndermek ister ?
Hadi Buda tatmin etmesin seni. Benim polis akrabam var ygs açıklanmadan önce puanı alım sayısını sorduğum da bu yıl patlama olacak dedi en az 4 bin alım olacak dedi puan 250 ye kadar düşecek dedi yukarı olmayacak en fazla 260 olur ama onuda geri aşağı çekecekler dedi. Ha diyebilirsiniz akademide ki memurlar bilmiyor Abi'n kim nerden biliyor diye oda bende kalsın puan yükselecek diyen milletin moralini bozanlara inat söylemiyorum.
Ben açıklamamı yaptım hadi şimdi de sen açıkla puanın yükselmesi için gerekli sebebini düşünceni ?
(29-03-2016, Saat: 14:57)Cy58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pomem alımları KPSS den 70 puana kadar çıkarılmıştı. Geçenlerde 4 bin özel harekatçı alımı oldu 800 küsür başvuru oldu ve KPSS puanı da 50 ye çekildi bide başvuru süresi uzatıldı ama işe yaramadı giden olmadı. Emniyet'ten yüzlerde kişi istifa etti görevi bıraktı. Hadi bunlar seni tatmin etmez diyelim. Günde en az 2 3 tane şehit haberi geliyor bak insan da biraz beyin olsa bunu düşünebilir. Hergün böyle şehitleri görünce kaç kişi polis olmak ister? Kaç aile çocuğunu göndermek ister ?
Hadi Buda tatmin etmesin seni.  Benim polis akrabam var ygs açıklanmadan önce puanı alım sayısını sorduğum da bu yıl patlama olacak dedi en az 4 bin alım olacak dedi puan 250 ye kadar düşecek dedi yukarı olmayacak en fazla 260 olur ama onuda geri aşağı çekecekler dedi. Ha diyebilirsiniz akademide ki memurlar bilmiyor Abi'n kim nerden biliyor diye oda bende kalsın puan yükselecek diyen milletin moralini bozanlara inat söylemiyorum.
Ben açıklamamı yaptım hadi şimdi de sen açıkla puanın yükselmesi için gerekli sebebini düşünceni ?

valla kardeşim içim bian olsun rahatladı hadi bakalım İnşaallah dediğin gibi olur
Günde 3.4 şehit haberi olduğu için bu polisliğe askerliğe her zamankinden daha fazla başvuru olacak bu ülkenin her karışındaki toprağı için canını verecek milyonlarca yiğit var senin zihniyetin düşüncen nasıl bilemem sınavında kolaylığı var tabi sıralamaları görüyon geçen seneden 30 puan artırdım ama 100 bin geriye düştüm bu baraj artar sen rahat ol ama keşke düşse
Gardaş şu sınavı ygs nin kolaylığına zorluğuna bağlamayı bırakın artık. Sınavın kolaylığından zorluğundan belirlense geçen sene ki sınava göre 200 e çekmeleri gerekiyordu baraj puanını. Sn akademinin sitesinde ki baraj puanını ygs ye belirleniyor açıklamasına bakma. Ulan pmyo ygs nin %30 unu alıyor barajı 270 yapıyor jamyo ygs nin %70 ini alıyor barajı 195 alıyor. Neyin kafası bu ? Tabi ki şerefsiz paralel yapının korkusundan devlette ne yapacağını bilmiyor.

Polis_33 gardaşım ben kaç aydır diyorm kendimi yırtıyorum abim söylemeden önce de diyordum. ALIM SAYISI YÜKSELECEK PUAN 260 OLACAK. bu benim şahsim görüşüm ama içmde hep böyle geçiyor bide abim benim gibi düşününce tamam dedim.
Eğer ygs'nin kolaylığı ve zorluğu baraj puanını etkileyecek olsaydı geçen sene baraj puanı 200 olmalıydı.
mustafa-kemal-ataturk-resimleri-59-500x628.jpg
Kurul gidiyor ösym den sınavın sayısal verilerini alıyor belirli puan aralıklarındaki öğrenci yığılmalarına bakıyor tamamen sınava bağlı olarak puan belirlenmiyor ama bu veriler göz önüne alınıyor
Bende öyle diyorum gardaşım. Bizim insanımız baraj puanını yükselmesini yazılı sınavın kalkmasına da bağlıyor ama oda öyle değil. Barajın yükselmesi alım sayısının düşürülmesi yazılı Sınavı'nın kalkması hepsi paralel yapı yüzünden. Bunlara sebep olan tek şey paralel yapı.

Gardaş o zaman o kurul geçen sene niye 270 yaptı ? Çok zor bi sınav değil miydi ?
(29-03-2016, Saat: 15:08)Cy58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gardaş şu sınavı ygs nin kolaylığına zorluğuna bağlamayı bırakın artık. Sınavın kolaylığından zorluğundan belirlense geçen sene ki sınava göre 200 e çekmeleri gerekiyordu baraj puanını. Sn akademinin sitesinde ki baraj puanını ygs ye belirleniyor açıklamasına bakma. Ulan pmyo ygs nin %30 unu alıyor barajı 270 yapıyor jamyo ygs nin %70 ini alıyor barajı 195 alıyor. Neyin kafası bu ? Tabi ki şerefsiz paralel yapının korkusundan devlette ne yapacağını bilmiyor.

Polis_33 gardaşım ben kaç aydır diyorm kendimi yırtıyorum abim söylemeden önce de diyordum. ALIM SAYISI YÜKSELECEK PUAN 260 OLACAK. bu benim şahsim görüşüm ama içmde hep böyle geçiyor bide abim benim gibi düşününce tamam dedim.

diline sağlık gercektn sabahtan beri birileri 300 diyor baska da birsey demiyrr...benim puanım da 272 ama ben de 260 olmasından yanayım biraz empati kuralım bencil olmayalımm..
Herşeyi geçtim de puanın yükseleceğini söyleyenlere kızıyorum işte. Yaw sanki ortada terör yok şehit yok orda burda patlama yok devletin askere polise ihtiyacı yokta puanı yükseltiyor. Allah aşkına biriniz söyleyin ülke bu durumdayken kaçımızın annesi babası polisliğe gitmemizi istiyor ? Kaçınız 270 280 290+ aldıktan sonra pmyo bide barajı yükseltirse polisliğe gider ? Bu puanlar 4 yıllık Üniversite okunmayacak kadar kötü puanlar değil ki. Üniversite ye kayıt yaptır ortalık durulsun yine ygs ye gir pmyo ya git ne değişti ? Sadece 1 2 yıl ertelesin oda sırf ortalık durulsun aileler razı olsun diye. Ama nolur bilinçsizce puan yükselecek demeyin artık.
Yok tamam zordu da diyorum ki tamamen sayısal verilere göre belirlemiyorlar son sözü ne olursa olsun yine kendileri söylüyor hepimiz biliyoruz vardır mutlaka bir sebebi geçen sene artıtmalarının
Tek sebebi paralel yapı işte. Bide geçen yıl 7 Haziran seçimlerinde istenilen sonuç alınamadı ülke gerçekten karışıktı biraz geçikti. Ama bu yıl öyle olmayacak ülke toparlanmaya başladı bunun belirtisini de pmyo göreceksiniz az kaldı
Mrv sanki bu 300 diyenler kendisini düşünüyormuş gibi konuşuyorsun 224 alan 220 olsun istiyor 246 alan 240 olsun istiyor 290 larda alanlarda baraj yükselmesin aksine düşsün istiyor herkes girsin diye en azından bari 300 olmasında bizim gibi 290larda alanlar girebilsin düşüncesinde
(29-03-2016, Saat: 15:14)mrv123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-03-2016, Saat: 15:08)Cy58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gardaş şu sınavı ygs nin kolaylığına zorluğuna bağlamayı bırakın artık. Sınavın kolaylığından zorluğundan belirlense geçen sene ki sınava göre 200 e çekmeleri gerekiyordu baraj puanını. Sn akademinin sitesinde ki baraj puanını ygs ye belirleniyor açıklamasına bakma. Ulan pmyo ygs nin %30 unu alıyor barajı 270 yapıyor jamyo ygs nin %70 ini alıyor barajı 195 alıyor. Neyin kafası bu ? Tabi ki şerefsiz paralel yapının korkusundan devlette ne yapacağını bilmiyor.

diline sağlık gercektn sabahtan beri birileri 300 diyor baska da birsey demiyrr...benim puanım da 272 ama ben de 260 olmasından yanayım biraz empati kuralım bencil olmayalımm..

aynen kaç günden beri biri çıkıyo 300 olma ihtimali var 280 olma ihtimali var insan ister istemez etkileniyor hatta şimdi biri daha forumda başka konularda yazdı 300 olmasını bekliyolarmış diye çıldıracam yani ya

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başvuru sınav puanı Esrabozkurt 6 390 08-11-2017, Saat: 18:29
Son Yorum: S.Yildiz
Exclamation PMYO Taban puanı kaç olur ? Mertcanakca 10 438 16-10-2017, Saat: 12:56
Son Yorum: VatanSever33
  Ygs puanı nasıl etkiliyo Beyza06 3 385 20-08-2017, Saat: 12:05
Son Yorum: Bozkurtmelih
  Asil erkek bayan puanı ortalama kaç olur yedekler kaç olur ??? Samsunpmyo 2 696 27-06-2017, Saat: 18:29
Son Yorum: Atr0695
  Tahmini Yerleşme Puanı? Erhanust 23 2,104 27-06-2017, Saat: 15:30
Son Yorum: Regen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi