Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
emniyet dışı komiser yardımcılığı
#1
Öncelikle iyi geceler.Soruları kim cevaplıyor bilmiyorum ama şimdiden teşekkürler.
1-bu hafta torba yasayla birlikte 15bin polis alımı olacak gibi,bunun dağılımında pmyo pöh ve kom.yardımcılığı oranlarını tahmini olarak belirtebilir misin ? kişisel tahmininiz.
2-ilk defa emniyet dışı kom.yardımcısı alınmış 2015te.kaç bin kişi alındı,başvuru sayısı kaçtı,puan olarak 70 istenmiş peki gerçekten 71 alan mülakata girebildi mi ? yoksa ön başvuruda elendi mi ? önbaşvuru da eleme oluyor mu ? düşük puan almak mülakatta elenme kriteri mi ? siyasi bir partiye üye olan kişinin artı veya eksi olarak mülakatta bir kriteri var mıdır ? ben mesela siyasi partiye üye olan başvıuramz diye gördüm fakat belliki hükümet kendi yanında olanları amir yapmak için kendi kolundan olanı mı alır ?bu yıl tahmini olarak kaç kom. yardımcısı alınır ?
3-okuduğum yorumlarda polislerin çoğunun mesleklerinden şikayetci olduklarını görüyorum,meslek içinden yükselmenin branş değiştirmenin imkansıza yakın olduğu söyleniyor.ben pomeme girmeyi düşünüyordum fakat o kişileri görünce kom.yardımcılığını kasmak istedim.bu gerçekten doğru mu ast üst ilişkisi çok mu katıdır ?
ilgilenirseniz gerçekten çok memnum olurum,sorularımın net cevapları olmadığı için bir yerde bulamadım biraz daha kişisel cevaplar olacağı için üye olup yazmak istedim.teşekkürler
#2
1. 15 bin alımın bu seneki alımla hiç bir ilgilisi bulunmamaktadır.Bu sene 3 okuldan ( PMYO,POMEM ve PAEM ) toplamda 10 bin öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

2. Paralel olaylarının yaşanmasıyla ve polis koleji + polis akademilerinin kapatılmasıyla artık rütbeli polisler 4 yıllık lisans mezunlarından alınmaktadır.70 ve üzeri alanlar mülakatları geçtikleri taktirde kabul edilirler bir sorun çıkmazsa.Ön başvuruda eleme konusunda net bilgim yok.Ne kadar yüksek puan alırsanız şansınız o kadar yüksektir.Siyasi partiye üye olmak sıkıntı çıkartabilir ve genelde elenme sebebi kabul edilir.Rakamlar henüz açıklanmadı.

3.Rütbeli olmak istiyorsanız PAEM girmelisiniz.Ast / üst ilişki bozukluğu olduğu doğrudur.Müdürlerin emri altındaki memurlara sövdüğü,hakaret ettiği görülmüştür.Teşkilatta Mobbing uygulanmaktadır.4 yılda bir terfi alırsınız ( PAEM ve POMEM mezunu iseniz tabi siciliniz de yüksek ve temiz olması gerekiyor ) ancak branş değiştirmekte ve çoğu şeyde torpil olmazsa olmazdadır.Torpiliniz yoksa teşkilatta işiniz de yok demektir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#3
Çok teşekkür ederim gerçekten samimi cevaplar,birçok kişi bu torpildir felan olaylarını kabul etmiyor ve kaçamak cevaplar veriyor.Aslında alacağım puan 73-77 arası değişir diye düşünüyorum ve eğer alımlarında atıyorum bin kişi alacağız ve 3 katını çağırıyoruz derlerse mümkün değil gidemem fakat pmyo da herkesi çağırıp (eğer torpil yoksa düşük puanlıları eliyorlardı) mülakata sokuyorlardı.İnşallah 70 üstü alan herkesi çağırırlar.bir de diyelim ki 3 katını çağırdılar fakat bunları mülakatta elediler ve sayı tamamlanmadı bir kez daha mülakata çağırma olayı geçen senelerde yaşandı mı ? ben önümüzde ki kpssye gireceğim,yani alınacak 10bin kişi için başvurabilirim değil mi ? yoksa o alımlarda 14-15 kpss puanımı geçerlidir ? giremezsem sanırım 2017nin bir döneminde alınacak 15bin kişinin zamanında başvurabilirim öyle mi ? bir de mobbing demişsiniz ne olduğunu şimdi araştırdım.peki rütbeli girsem bu durumdan bir nebze kurtulabilir miyim ?genelde ezilen taraf rütbesiz ve genç olanlar mıdır?
#4
Sayı genelde tamamlanıyor ancak oldu ki tamamlanmadı tekrar bir düzenlemeye gidilebilir bu da tekrar bir mülakatı tetikleyebilir.Evet alınacak olan 10 bin polis içerisine girebilirsiniz.15 bin polis alımı ne bu seneyle ne de öteki senelerle ilgilidir.Bu sene mezun olacak polislerden ve şuan ki görevde bulunan dereceleri 3 - 9 arası değişen memurlardan alınacak ve bazı kurum,kuruluşlara dağıtılacaktır.Yani bu 15 bin mevzusu bu yıl ve önümüzdeki yıllarda polis olmak isteyenleri alakadar etmemektedir o yüzden kafanızda soru işareti olmasın.Bu konu çünkü baya karışıklığa neden oluyor.Polis olmak isteyenleri ilgilendirmeyen bir durumdur.Şöyle diyeyim ister rütbeli olun ister düz polis memuru.Mesleğinizin ilk yılların da ve gençliğinizde sizi zaten ister istemez ezecekler.En az bir 5 yıl bunun etkisini görürsünüz.Ama komiser yardımcıları için bu süre genelde 2-3 senedir.Onlar biraz daha az eziyete maruz kalırlar düz polis memurlara oranla.Yani dediğiniz gibi rütbesiz ve genç olanların özellikle PMYO mezunlarının ezilme oranları diğer POMEM ve PAEM mezunlarına göre daha fazladır.Rütbeli olursanız bunu biraz daha hafif atlatırsınız.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PAEM-komiser yardımcılığı (soru) yücehan 27 2,508 09-07-2017, Saat: 21:29
Son Yorum: Berkanu
  Nasıl komiser olacağım? enescetiner 1 461 21-02-2017, Saat: 02:52
Son Yorum: Berkanu
  komiser yardımcısı olmak için gerekenler ümitmüşdeci 8 1,447 25-07-2016, Saat: 15:30
Son Yorum: Mavi
  Komiser olmak kubrak 9 1,663 25-04-2016, Saat: 01:20
Son Yorum: Mavi
  paem e gidemeden komiser olunur mu hilal baş 2 1,518 12-02-2016, Saat: 06:13
Son Yorum: Mavi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi