Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
komser olmak için ne yapmam lazım
#1
merhabalar ben anadolu lisesi 3.sınıfa gidiyorum ve komiser olmak istiyorum hangi yolları izlemem lazım ? bilgilendirirseniz sevinirim..
Cevapla
#2
2020 ye kadar paem 4 yıllık fakülte mezunlarından alacak diye biliyorum.
Cevapla
#3
4 yıllık üniversite okursanız ve KPSS'den gerekli puanı alarak direk polis amirleri eğitim merkezinden komiser yardımcısı olarak başlayıp 1.sınıf emniyet müdürüne kadar yükselebilirsiniz.Öteki türlü liseden giriş yapacaksınız polis meslek yüksek okuluna gireceksiniz ve 2 yıllık eğitim sonunda polis memuru olarak görevinize atanacaksınız.Ancak polis meslek yüksek okulundan mezun olan polis memurları eskiden mesleklerinde 6 yılı doldurmaları halinde belirli dönemlerde açılan KPSS sınavlarına girerek kazanmaları halinde komiser yardımcısı olabiliyor,her 6 yılda bir terfi alıyor ve baş komisere kadar yükselebiliyordu.2015 yılındaki yapılan değişiklikler nedeniyle artık bu sistem kaldırıldı.Düz polis memuru olarak göreve başladıktan ve meslekte 4 yılınızı doldurduktan sonra belirli dönemlerde açılan KPSS sınavlarına girerek komiser yardımcılığına geçiş yapabilir 1.sınıf emniyet müdürüne kadar yükselebilirsiniz.Ancak bununla ilgili yönetmelik henüz yayınlanmadı.Biz böyle olacağını tahmin ediyoruz.Başarılar.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#4
Bende şuan Öğretmen Lisesi 3. sınıf öğrencisiyim ve özel harekat amiri olmak istiyorum.Sizce PMYO'dan mı giriş yapsam iyi olur yoksa üniversite okuyup PAEM'den girip direk yardımcı komser olarak mı ? Sonuçta PMYO'dan mesleğe erkenden başlayıp 2-4 yıl içerisinde yükselebilme şansım var.Allah rızası için yardımcı olun.
Cevapla
#5
(25-02-2016, Saat: 23:31)dehnas79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende şuan Öğretmen Lisesi 3. sınıf öğrencisiyim ve özel harekat amiri olmak istiyorum.Sizce PMYO'dan mı giriş yapsam iyi olur yoksa üniversite okuyup PAEM'den girip direk yardımcı komser olarak mı ? Sonuçta PMYO'dan mesleğe erkenden başlayıp 2-4 yıl içerisinde yükselebilme şansım var.Allah rızası için yardımcı olun.

PAEM en garantilidir.4 yıllık üni okumanız lazım.KPSS'den gerekli puanı alarak başvurabilirsiniz.Ben o kadar bekleyemem diyorsanız 1 sene sonra PMYO başlayın daha sonra 2 yıl açıktan okuyun POMEM'de eğitim alın ve komiser yardımcısı olun.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#6
Ama duyduğuma göre 2020'de sistem değişiyormuş ve PAEM alımı bitiyormuş.Ben 5 sene sonra gidebiliyorum mesela o yuzden benim için tehlikeli değil mi ?
Cevapla
#7
(26-02-2016, Saat: 00:01)dehnas79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama duyduğuma göre 2020'de sistem değişiyormuş ve PAEM alımı bitiyormuş.Ben 5 sene sonra gidebiliyorum mesela o yuzden benim için tehlikeli değil mi ?

2020'ye kadar ne olacağı belli olmaz.Sadece sistem değişir , alımlar bitmeyecektir.Personele her zaman ihtiyaç vardır ve yeri her zaman doldurulur.O sizin inisiyatifinize kalmış bir durum.1 yıl sonra bile ne olacağını kestiremeyiz.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#8
Acaba peki PMYO'dan özel harekata geçmek daha tecrübeli olmamızı sağlamaz mı çunku PMYO 2 yıl + özel harekar kursu ama PAEM 6 ay ve kurs tecrube acısından bir sıkıntım olmaz mı ? Çünkü özel harekat zor bir şube.
Cevapla
#9
(26-02-2016, Saat: 00:42)dehnas79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba peki PMYO'dan özel harekata geçmek daha tecrübeli olmamızı sağlamaz mı çunku PMYO 2 yıl + özel harekar kursu ama PAEM 6 ay ve kurs tecrube acısından bir sıkıntım olmaz mı ? Çünkü özel harekat zor bir şube.

Her iki yerden de özel harekat polisi olunabilir.Onlar gönüllü seçilir.Dilekçe verirsiniz şartlara uygunsanız kabul edilir.Daha sonra sizin şartlarınızı denemek için bir mülakata sokarlar.Mülakattan başarıyla geçerseniz eğitime tabii tutulursunuz.Aldığınız eğitimden sonra bir mülakattan daha geçersiniz.Ondan da başarılı olursanız doğu ve güney doğuya atanır meslek hayatınıza başlarsınız.PAEM 6 ay olabilir ama özel harekat eğitimi ayrı olduğundan PMYO ' daki eğitimle aynı eğitimi alırsınız onda değişen bir şey olmayacaktır.Sadece standart şeyleri PMYO 2 yılda öğretirlerken PAEM 'de 6 ayda öğretiyorlar.Olay bundan ibaret.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sivil Polis Olmak İçin Ne gerekiyor? YusufCanturk 3 1,000 09-11-2016, Saat: 22:06
Son Yorum: Mavi
  polis lik için kpss den kaç puan almam gerek ? SEFA çakı 9 1,333 14-10-2016, Saat: 15:18
Son Yorum: Mavi
Tongue PAEM İÇİN PARKUR VARMIŞ ANKARADA Bedirhan 0 958 02-08-2016, Saat: 04:29
Son Yorum: Bedirhan
  Paem İçin ve Sonrası Yabancı Dil Aristeas 1 712 26-07-2016, Saat: 23:23
Son Yorum: Mavi
  komiser yardımcısı olmak için gerekenler ümitmüşdeci 8 1,441 25-07-2016, Saat: 15:30
Son Yorum: Mavi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi