Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEDEN POLİS OLMAK İSTİYORSUN
#1
Size neden polis olmak istiyorsun diye soru sorarlarsa nasıl bir cevap verirsiniz? Big Grin
Cevapla
#2
Çocukluktan beri hayalim oldugu icin bide maasi 3 bin tl oldugu icin derim. Dürüstçe sölerim Smile
Cevapla
#3
Bugüne kadar polis olmayı hiçbir zaman maaşını düşünerek istemedim halada öyle maaşı umurumda bile değil polisleri çok seviyorum vatanımı çok seviyorum ve vatanıma hayırlı bir vatandaş olmak istiyorum bunu da polis olarak yapmak istiyorum o armayı ömrüm boyunca ölene kadar kalbimin üstünde taşımak istiyorum ve polislik mesleği tam bana göre en büyük hedefim.
Cevapla
#4
Hayalim olduğu için.Aslında öyle bir soruya latife olarak ''Keyfimden!'' demek isterim tabi bu soruyu soran kişiye ve kişinin ciddiyetine kalmış bir durum. Big Grin

(20-02-2016, Saat: 17:58)Emre ÖZTÜRK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugüne kadar polis olmayı hiçbir zaman maaşını düşünerek istemedim halada öyle maaşı umurumda bile değil polisleri çok seviyorum vatanımı çok seviyorum ve vatanıma hayırlı bir vatandaş olmak istiyorum bunu da polis olarak yapmak istiyorum o armayı ömrüm boyunca ölene kadar kalbimin üstünde taşımak istiyorum ve polislik mesleği tam bana göre en büyük hedefim.

+1 Aynen. Smile
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#5
Beyler vatanimizi milletimizi herkes seviyor ama kusura bakmayin 1-2 milyar icinde kimse polis olmak istemez kendin icin yeter ama aile icin yetmez. Vatan millet ayaklari yapmayin %60 polisligi sevdigimiz icin olsada %40 maasi icin olur her zorlu isin bi karsiligi fiyati vardir.
Cevapla
#6
vatanım ve milletime bağlı bir insan olduğumu vatana ve millete hizmet etmek için bu mesleği seçmek istediğimi söylerdim.
Cevapla
#7
Mülakatta maaşı dolgun olduğu için diyebilmeyi isterdim :)
Cevapla
#8
(20-02-2016, Saat: 18:14)Farketmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler vatanimizi milletimizi herkes seviyor ama kusura bakmayin 1-2 milyar icinde kimse polis olmak istemez kendin icin yeter ama aile icin yetmez. Vatan millet ayaklari yapmayin %60 polisligi sevdigimiz icin olsada %40 maasi icin olur her zorlu isin bi karsiligi fiyati vardir.

Ben ayak falan yapmıyorum.Herkes kendi adına konuşuyor.Sende kendi adına konuş.Para için yapacak olsam bir sürü alternatifim var.Gider onlara yönelirim.Burada herkes duygu,düşünce ve fikirlerini söylüyor.Sen para için yaparsın başkası sevdiği için yapar.Özel kuvvetlere giren birisi paraya bakmaz mesela.Adamın zaten parayla işi yok neredeyse 11 ayını görevde geçiriyor.Ne ara aldığı parayı harcasın.Para için polis olmazdım.Amele gibi koşuyorsun.Aldığın para 3 bin lira.Ayda 2 milyon lira kazandıracak meslekler var.Gider onlara yönelirim.Düz mantık.Ama tabi her işinde bir karşılığı var.Sonuçta adamlar seni amele gibi koşturacak o aldığın parayı hak ediyorsun.Ki bu mesleğin bir sürü riski olduğunu da unutmamak gerekir.Hatta ben polislerin tüm bu riskler karşısında aldığı parayı da az buluyorum.ABD'de yıllık 200 bin dolar kazanıyorlar bizde o kadar değil.O da ülkenin ekonomik ve bütçe durumuna bağlı tabi ki.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#9
Ayda 2 milyonluk meslekler neymis herkez avukat doktor olmak ister ama sadece ister millet puani netleri dusuk diye genel olarak polislige gitmek istiyo polislik olmassa asgari ucretemi calissin herkez mecbur son şans burayi deniyorlar gercekci olmak lazim. Ozel kuvvetler baska ben polislik icin diyom polislik guzel meslek zor meslek ama karsiligini da o derece hakkidir insanin bunu demek istiyorum.
Cevapla
#10
8 yaşındayken okula giderken yolumun üstündeki karakoldaki abilere ''iyi nöbetler'' diyişim ve bana onların o güler yüzlü cevabıydı benim polisliği Seçmemdi ki nedeni. Ben Bu Mesleği Zorluluklarıyla Sevdim.10 yıldır her Gece Başımı Yastığa Koyuşumda tek duam buydu.Allah Nasip Eyler İnşllah Bu Mesleği Bana.....
GİDEN BENİM ÇOCUKLUK HAYALLERİMDİ 
Cevapla
#11
(20-02-2016, Saat: 18:46)Farketmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayda 2 milyonluk meslekler neymis herkez avukat doktor olmak ister ama sadece ister millet puani netleri dusuk diye genel olarak polislige gitmek istiyo polislik olmassa asgari ucretemi calissin herkez mecbur son şans burayi deniyorlar gercekci olmak lazim. Ozel kuvvetler baska ben polislik icin diyom polislik guzel meslek zor meslek ama karsiligini da o derece hakkidir insanin bunu demek istiyorum.

Ticaret ya da oyunculuk ( yetenek ister ) vs gibi meslekler 2 milyon lira kazandırabilir.Kısaca serbest mesleklerden söz etmek istedim.Tabi ki herkes doktor,avukat,hakim ve savcı ( Bana göre bu meslekler de hak ettiği parayı alamıyor ) olamayabiliyor.Bu yüzden bu mesleğe yönelenlerde mevcuttur.Hatta öğretmenlik okuyup kendi alanında iş bulamayanlarda KPSS'den polis olabiliyor bu da bir gerçek.Ki son zamanlardaki şehitlerde bu cümleyi sık sık duyarsınız.Her meslek zordur ve risklidir.Riski ya da zorluğu olmayan iş yoktur.Bende aynı şeyi diyorum hak ettiği neyse onu alır yani aldığı parayı hak ediyor ama şu da bir gerçek ki Türkiye'deki çoğu meslek hak ettiğinin altındaki ücreti alıyor çünkü bütçe ve ekonomi yetersiz.Ayrıca özel kuvvet örneğini de polisliği sevdiği için seçecekler adına örnek olarak gösterdim.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#12
(20-02-2016, Saat: 18:14)Farketmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler vatanimizi milletimizi herkes seviyor ama kusura bakmayin 1-2 milyar icinde kimse polis olmak istemez kendin icin yeter ama aile icin yetmez. Vatan millet ayaklari yapmayin %60 polisligi sevdigimiz icin olsada %40 maasi icin olur her zorlu isin bi karsiligi fiyati vardir.

Burada ''vatanımı çok seviyorum ve vatanıma hayırlı bir vatandaş olmak istiyorum'' demekle Vatan millet ayağı mı yapmış olduk? Şu konuların altına girince herkes kendi yorumunu yapsın, kendi düşüncesine güvenmeyenler başkalarının düşüncelerine çamur atarak polemik yaratmaya çalışmasın. Bak arkadaşım belki yaşıtımsın belki büyüksün belki küçüğüm senden ama sana tavsiye vermek için kendimi şuan oldukça müsait görüyorum. Hayatında gerek sanal gerek arkadaş ortamlarında bir konu hakkında konuşulurken kendi görüşünü belirtmek istiyorsan doğrudan belirt; başka birinin görüşlerine ithamda bulunma. Çünkü insanların hepsi aynı düşünmek, aynı şeyleri konuşmak zorunda deği. Şimdi konu başlığını bir oku bakalım ''Size neden polis olmak istiyorsun diye soru sorarlarsa nasıl bir cevap verirsiniz?'' Sen inanıyor musun ki bu konuya herkes aynı cevabı yazsın. Mülakatta sorduklarında herkes aynı cevabı vermiyor onlara da. Bu sorunun cevabı nesnel değildir herkes farklı bir şeyler söyleyebilir. Seninde bu yüzden, Vatan sevgisi, millet sevgisi dediğim için bana bir şey söylemeye hakkın yoktur. Ben polisliği küçükken gittiğim Çanakkale gezisinde kafama koymuşum sen bana burda ayak yapma diyorsun.
Cevapla
#13
Bnde okuduysan hem sevdigim icin hemde maasi icin demisim herkez benim gibi dillendirmesede icinin bi yerlerinde bu gizlidir maas işi polemik yapmaya calismiyorum sadece sozlu olarak fikirlerimizi soyluyoruz forumlarda boyle seyler olur. Birinin yanlis bildigi yada eksik bildigi şeyleri cevapliyoruz burda.
Cevapla
#14
(20-02-2016, Saat: 19:38)Farketmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bnde okuduysan hem sevdigim icin hemde maasi icin demisim herkez benim gibi dillendirmesede icinin bi yerlerinde bu gizlidir maas işi polemik yapmaya calismiyorum sadece sozlu olarak fikirlerimizi soyluyoruz forumlarda boyle seyler olur. Birinin yanlis bildigi yada eksik bildigi şeyleri cevapliyoruz burda.


''1-2 milyar icinde kimse polis olmak istemez kendin icin yeter ama aile icin yetmez'' demişsin buna saygı duyarım sonuçta buda senin kendi düşüncen ki doğru da 1-2 milyarla aile falan geçinemez. Lakin böyle güzel bir görüşün akabinde '' Vatan millet ayaklari yapmayin '' gibi kabaca, kışkırtıcı bir ifade kullanırsan yukarıda ki adam sana cevap yazmaz mı? Senin bu lafın insanları tahrik eder mi etmez mi? Buraya klavyedeki tuşlara basarak bir şeyler yazarken bir yandan yazdığınızı ve yazacaklarınızı iyi düşünün.
Cevapla
#15
Kardes ben fiyat konusunda söyledim o lafi sana solemedim bu kadar abartilacagini da dusunmedim neyse uzatmiyalim artik.
Cevapla
#16
polis asker sevgisiyle büyüdük küçükken helikopter geçtiğinde deli gibi bybyyyyy diye bağırıyoduk biz. nasıda heyecanlanırdık Smile O heyecan hala var polis gördükmü gözden kaybolana kadar seyrederdik Allah'a şükür vatana aşığız.Para düşünsem hukuğa giderim ailemi karşıma almam bu meslek için .POLİS OLMAK BAŞKA BİR ŞEY her babayiğidin harcı değil.
                                 
WheJ8.jpg
Cevapla
#17
Çok güzel cevaplar Allah isteyen herkese nasip etsin inşaallah
Cevapla
#18
Bir insan asla mesleği uğruna rahat rahat can vermek istemez.Ne kadar ben veririm deseler bile.Ama bence Polislik bir meslek değil gönül meselesi.Bu gönüllerde ay yıldızlı sancaklar dalgalanır.Ve ben kendi içimde iliklerime kadar mesleğimi tatmak isterim.Vatan için ölüme bir adım daha yakın olmak isterim.Yapacaksam hayırlı bir meslek, gönül meselesi yapıp cennette Peygamberimize komşu olmak isterim.
Cevapla
#19
Hayatım boyunca hep disiplinli ve düzenli yaşamışimdır üniforma ve ciddi bi iş yapmak bana göre olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden polislik mesleğini tercih ettim
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu'nda korkunç bir kaza! arifAydin37 4 421 21-09-2017, Saat: 18:30
Son Yorum: bayan.polis.
  Ameliyat olmak türkyildizi 0 93 19-09-2017, Saat: 01:13
Son Yorum: türkyildizi
Question PMYOdan polis sonra pöh 1ölürBİNdirilir 6 377 10-09-2017, Saat: 10:39
Son Yorum: Tulpar
  Başörtülü polis adayları Esrabozkurt 13 478 01-09-2017, Saat: 13:38
Son Yorum: S.Yildiz
  NEDEN BU KADAR GECİKTİ bassist44 11 1,828 19-07-2017, Saat: 04:32
Son Yorum: selman25

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi