Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ögretmenlik
#1
Polis okullarında nasıl ögretmen olunur? Hangi branşlardan olunur?

Yorum yapan yok mu yaa
Cevapla
#2
Polis okullarında öğretmen olabilmek için öncelikle lisans mezunu olup paem mezunu olmanız gerekir .. ayrıca sivil devlet üniversitelerinden mezun olup yüksek lisans yaparak akademinin açtığı kadrolara başvuru yapıyorsunuz.. gerekli koşulları sağlamamız halinde okullara öğretim görevlisi olarak atanuyosunuz..
Cevapla
#3
Polis okullarında ders veren polisler an az komser yardımcısı rütbesindeki personeldir. Burada rütbeli personelin polis akademisi mezunu veya sonradan komser yardımcılığı sınavını kazanıp komser olmuş eski polis memuru olması farketmez. Polis kökenli öğreticiler uzmanlık alanlarıyla ilintili olarak Silah, Polis Savunma Taktikleri, Polis Meslek Hukuku, Polis Disiplin Hukuku, Mesleki Yazışma Teknikleri gibi derslere girerler. Bunların dışındaki sivil personel ise eğer o okulda herhangi bir derse girecek rütbeli personel yoksa o zaman çağrılır. Genelde Ceza hukuku ve Ceza muhakemesi hukuku dersine dışarıdan avukatların çağrılması, Fiziki Yeterlilik dersine dışarıdan antrenör ve spor eğiticilerinin çağrılması bu duruma örnek olarak verilebilir. Ufak bir not eklemek gerekirse dışarıdan herkes sivil hoca olarak çağrılmaz. Polis okulları her dönem akreditasyon çalışmaları yapan kurumlardır. Dışarıdan çağrılan hocadan en ufak bir memnuniyetsizlik belirtisi gözlenmesi halinde o hocanın okulla ilişiği kesilir.
Cevapla
#4
Ögretim gorevlisi olarak basvuracam o halde peki hangi bolumlerden mezun olanlar basvuru yapabilir mesela harbiye icin edbiyat ve tarih ögretmenligi uygun

Yani simdi pmyodan mezun olsam sinava girsem vs rütbem yükselse öğretmen olabilirm? Peki ya ben hangi bransta ogretmenlik yapabilirim seciyor muyum?
Cevapla
#5
Genelde hukuk , iktisat , maliye , siyasal bilimler fakültesinden mezun olanlar alınır ...türk dili tarih ve ıngilizce dersleri için o ilin üniversitelerinden hocalar girer..
Cevapla
#6
Oo çok iyi bu o zaman simdi giremezsem öğretim üyesi olmaya bakayim ben
Cevapla
#7
Ayrıca pmyodan mezun olan kişi 4 yıllık üniversite mezunu olamadığı takdirde yukselemez ...sadece lisans mezunları rütbe yükseltme sınavlarına girebilir ..
Cevapla
#8
Rütbede gözüm varsa gözüm çıksınSmile
Cevapla
#9
Ee 2 yıl pmyo okuduktan sonra nerede tamamlayacam 4yıla? Bu direkt pomemle alakalı olabilir o zaman siz nereden biliyorsunuz bunlari?
Cevapla
#10
(03-04-2016, Saat: 20:42)Mrs.Çevikkuvvet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ee 2 yıl pmyo okuduktan sonra nerede tamamlayacam 4yıla? Bu direkt pomemle alakalı olabilir o zaman siz nereden biliyorsunuz bunlari?


2 yıl PMYO okuduktan sonra herhangi bir 2 yıllık bölüm bitirip lisansa tamamlayacaksın açık öğretimden. Daha sonra kpss den belirlenen puanı alıp PAEM'e gireceksin.
Cevapla
#11
Off cok ugrastirici ya
Cevapla
#12
bende 266 aldım arkadaslar cidden 250 olsun ya herkes girsin kime nasipse o kazanırrr
Cevapla
#13
Paem eğitimi görüyorum suan .ordan biliyorum ..
Cevapla
#14
Pmyo mezunusun yanii aciktan ne okudun pekiii
Cevapla
#15
Hayr pmyo mezunu değilim paem ( polis amirleri eğitim merkezini) kazandım bu yil ..akademideyim
Cevapla
#16
Özgür! Sizce puan kac olur tahmininiz?
Cevapla
#17
He öylee oraya kpssden mi girdiniz lisans mezunu musunuz bilmiyorum bunlari hic
Cevapla
#18
PMYO'dan mezun olduktan sonra 4 yılı tamamlamanız gerekiyor memurlukta.O sırada açıktan 2 sene daha okuyup KPSS'den gerekli puanı alarak ( 70 idi geçen sene ) PAEM girebilir rütbe atlayabilirsiniz.Ben düz memurlukta kalmayı pek tavsiye etmem.Ama sokakları seven varsa düz memurlukta kalabilir.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#19
Anladımm
Cevapla
#20
Ben gazi üniversitesi maliye mezunuyum ..k pssden 74 aldım mülakata girdm Allaha şükür mülakatı geçtim kazandım ..darısı başınıza ınş. Bu sene pmyo dan alım olacak orası kesin .puanı bilmiyorum
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi