Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PÖH Askerlik Sarti ; ??
Arkadaşlar bildiğiniz üzere 10.000 erkek pöh alimi ilanında askerlik yapmis olma şartı mevcut ben ve benim gibi binlerce askerliğini yapmamış olup lise mezunu abilerim kardeşlerim var. Kendimden örnek veriyorum sml mezunuyum şuanda özel bir hastanede acil tıp teknisyeni yım sirf pomem için aof ten 4 yıllık sosyoloji okuyorum . Bu askerlik olayının kalkması mümkün mudur ? Malum Başvuruları ertelediler cumhur başkanımız teşkilatın personel alımı ve terfi sisteminin degismesi gerekli diye bir açıklamada bulundu. İstanbul da bir partinin millet vekili askerlik şartı kalkmalı, yaş sınırı 30 a çekilmelidir talebinde bulundu. Benim güncel gordugunde görebildiğim olaylar bunlar açıkçası kafam karışmadı değil. 92-94 yılları arasındaydı sanırım gene böyle bi alım yapıldı ordada şart askerliği komando olarak yapmış olmaktı. Velhasil kelam sizin düşünceleriniz nelerdir arkadaslar. #diger konuyu yanlış açmış olabilirim silerseniz memlun olurum#
valla dostum kaldırırlarsa talep çok olur ama askerlik kalkar diye düşüncesindeyim : )
(17-10-2016, Saat: 14:40)PolisAdayı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla dostum kaldırırlarsa talep çok olur ama askerlik kalkar diye düşüncesindeyim : )

Ağzın bal yesin çok güzel dedin
eyvAllah dostum aşırı talep var çünkü kıramayabilirler : ) bu sene de pmyo baraj puanı 270 te kalsın ya da düşürülsün diye millet imza kampanyası felan herşeyi yaptık 270 te kaldı bu da olabilir yani Smile
Arkadaşlar, merhaba. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. PÖH POMEM seviyesinde eğitim verdiği için önceki yıllarda lisans mezunu ve kpss şartıyla alım yapıyordu. Sanırım talebi artırmak ve sadece bir döneme mahsus olmak üzere lisans ve kpss şartını kaldırıp, askerliğini yapmış en az lise mezunu 28 yaşından gün almamış adayların alımı söz konusu. Söz konusu böyle olduğu halde 10.000 kişinin alımı yapılacak ve bence bu sayının 3/4 katı başvuruyla karşılaşacaklar.

Diyosunuz ki askerlik şartı kalksın. Yahu yapmayın etmeyin 19 yaşında liseden yeni çıkmış bir kişi hayata dair tek tecrübesi okula gitmek olan bir kişiyi nasıl pöh yapsınlar? Lise mezunu adamı 2 yıl pmyo'da okutup eğitip polis yapıyorlar. Lise mezunu çocuğu 18-20 yaşındaki 6-8 aylık eğitimle nasıl operasyonda en ön safta katılmasına izin versinler?
Orası da var dostum haklısın tabiki
İyi hoş diyorsun güzel bir şeye deginmissinde 20 yaşındaki çocuklar askere alınıyor batı yi geçtim doğuya gidiyorlar buda yanlış bir hareket öyleyse ?
(17-10-2016, Saat: 16:50)Koruma001 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi hoş diyorsun güzel bir şeye deginmissinde 20 yaşındaki çocuklar askere alınıyor batı yi geçtim doğuya gidiyorlar buda yanlış bir hareket öyleyse ?

Koruma001, tabiki de yanlış bir hareket. Terör olaylarının olduğu bölgelerde ki askeri birliklerimiz de tüm kadroların bakın tüm kadroların diyorum prof. kişilerin olması lazım (Profesyonel Ordu). Yukarıda bahsettiğim şey şu; PÖH alımında kıstasları lise mezununa kadar düşüreceklerse ki öyle olacak gibi muhakkak askerlik şartı olmalı. Eğer olmazsa yaşıda 28 yaparlarsa düşünsene bi 19 yaşından 28 yaşına kadar zibilyon tane insanın başvurusuyla bu teşkilat sağlıklı bir biçimde bu alımları bitiremez. Ya lise mezunu/askerlik kıstası getirilecek ya eski usulde lisans/kpss getirilecek.
Askerlik şartının kalkması gerektiğini düşünenler var . Pardon da liseyi bitirdikten sonra ünv. 8okuyanlar hariç ne ile meşguldunuz ki askere gitmedniz ? Yada şöyle sorayım askerlikten kaçmak için çeşitli bahanelerde bulundunuz ve askerliği ertelediniz iyi güxel herkesin kendi hayatı tabi . Ya askere gidenler ? Sizcede askerlik şartı kalksa onlara haksızlık olmaz mı ? Yapmayın lütfen askeri eğitim almamış yanaşık düzen bilmeyen hiyerarşiyi bilmeyen ast üst bilmeyen belirli bir askeri eğitim almamış insanları eğitmeleri nekadar sürer ve nekadar sağlıklı olur . Biraz gerçekçi olun . yarın öbür gün lise mezunu olamayan arkadaslar da lise şartı kalksın desin ozaman .
Kalkmamalı Bence
                                       z3kvQ6.jpg
Keşke kpss şartı olsaydı,
(17-10-2016, Saat: 16:14)mmwwlltt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, merhaba. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. PÖH POMEM seviyesinde eğitim verdiği için önceki yıllarda lisans mezunu ve kpss şartıyla alım yapıyordu. Sanırım talebi artırmak ve sadece bir döneme mahsus olmak üzere lisans ve kpss şartını kaldırıp, askerliğini yapmış en az lise mezunu 28 yaşından gün almamış adayların alımı söz konusu. Söz konusu böyle olduğu halde 10.000 kişinin alımı yapılacak ve bence bu sayının 3/4 katı başvuruyla karşılaşacaklar.

Diyosunuz ki askerlik şartı kalksın. Yahu yapmayın etmeyin 19 yaşında liseden yeni çıkmış bir kişi hayata dair tek tecrübesi okula gitmek olan bir kişiyi nasıl pöh yapsınlar? Lise mezunu adamı 2 yıl pmyo'da okutup eğitip polis yapıyorlar. Lise mezunu çocuğu 18-20 yaşındaki 6-8 aylık eğitimle nasıl operasyonda en ön safta katılmasına izin versinler?
Arkadaşlar yapmayın hangi askere giden askerliğini 7/24 elinde silah çatışmayla buyuruyor. Dediğiniz ast ust ilişkisi 1haftada öğrenilecek bir olgu askere gitmeden önce kim biliyor sanki astini ustunu ? Askerliğin var olması evet özel harekat için gerekli birşey bunda hemfikirim fakat günde bilmem kaç kişi mesleğinden olurken (sucsuzlardan bahsetmekteyim) kurunun yanında yaşta yanarken böyle bir şans verilmiş KPSS şartı yok ünv şartı yok madem askerlik şartı nida kaldırın da makbule geçsin? Beni yanlış anlamayin 4 senedir kpssden 80 ustu alıp açıkta kalınca insan böyle şeylerde ister istemez beklentileri dusuyorr
Askerlik şartı kalkıp Boy kilo yani fizik psikolojik kordinasyonu yüksek algısı yüksek insanları daha rahat bulabilirler.Öncelik verilmesi gereken budur elemelerde askerlik şartı kalkıp sağlam kişileri seçmeleri lazım askerlikle çok da alakası yok diye düşünüyorum bende
Hala askerlik şartını mı savunuyorsunuz hayret.

Bunca zamandır özel harekata alım yapılıyordu hangisinde askerlik şartı vardı?
Lisans mezunlarının kaçının askerlik yaptığını sanıyorsunuz? Ben söyleyeyim %0.5 bile yoktur.
Askerliği doğru biliyor muyuz asıl mesele bu, herkes silah tutmamış,ateş etmemiş admın özel harekatta ne işi var diyor;

-Önceki dediklerimi yineliyorum, güneydoğu bölgesinde askerlik yapanlar hariç diğer bölgelerde askerlik yapanlar 3-4 mermi sıkmadan askerliğini bitiriyor hatta ateş etmeden geri bile dönenler var. Bunlarda getir götür ayak işleriyle uğraşanlar.
-Güneydoğu bölgesinde askerlik yapanların mevcudu belli, askerlin çok büyük bir çoğunluğu güneydoğu harici bölgelerde askerlik yapmakta.

Askeri disiplin, ast-üst ilişkilerini bilmeyenlerin özel harekatta ne işi var diyorsunuz bununda 2 cevabı var:

-Tekrarlıyorum bu zamana kadar polis olsun,özel harekat olsun böyle bir şart gelmedi, onlar nasıl girdiyse bizde öyle girmek istiyoruz.
-İntibak eğitimi de bu yüzden var zaten tüm düzeni,işleyişi intibakta öğretiyorlar.

İlla lisans mezunu olmalı diyen bir çoğunlukta var ki bunları anlamakta güçlük çekiyorum.

Arkadaş diplomat olmuyoruz, savaşçı oluyoruz. Savaş ortamında üniversitede aldığın dersler değil, tecrübe seni hayatta tutar.

Normal polislikte lisans mezunu şartı normal sonuçta halkla iletişim halindesin, onların karşısında belli bir eğitim düzeyin olabilir ki açıkçası bu da gereksiz geliyor bana ama tüm dünyada işleyiş bu şekilde bende vardır bir bildikleri diyerek karşı koyamıyorum. Ama özel harekat bambaşka bir şey bildiğin askersin,savaşçısın. Dağlarda, bayırda yeri geliyor ırak ve afganistan'da savaşıyorsun.

En güzelini Amerika yapıyor. Basit ve orta düzeyde suç işleyenlere 2 seçenek sunuyorlar.

Ya hapse gireceksin
Ya da orduya katılıp ırakta,afganistanda vs bilimum Abd'nin kamplarının olduğu yerlere gideceksin.
Askerlik şartı kalkarsa pmyo lara hakaret olur.adamlar hem ygs giriyor hem mülakat o da yetmiyor okul bitince tekrar mülakat. Askerlik şartı normal birşey. Ama şu sıralar o da askıda o yüzden sıkıntı yapmayın ygs çalışın Smile
bu askerliği yapıpta yapmayanlara yok eline silah almamış yok tecrübesiz diyişlerine ayar oluyorum adam sanki kıbrıs barış harekatına katıldı yada 7/24 operasyondaydı inanın bu sallayanların çoğu doğuyu en fazla internetten görmüştür ve yine inanın ben askerliğimi yapmadım ama bu yaptım diye geçinen çoğu adamdan daha fazla silah tecrübem var askerliğini yapmış arkadaşlara sesleniyorum madem o kadar tecrübeniz var ağlamayı bırakın herkes denesin askerlik şartı kalktığında o kadar yetenekliyseniz zaten seçilirsiniz niye bu korku
Bu konu için son yorum olsun. Devlet ne yapılacağının en iyisini gözlemler ve yapar. Ha silah tutmuşsunuz ha tutmamışsınız bunu size soracak olan yok. Bekleyin biraz daha sabredin, zaten herşey açıklığa kavuşacak. Hadi eyvallah.
(17-10-2016, Saat: 16:14)mmwwlltt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, merhaba. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. PÖH POMEM seviyesinde eğitim verdiği için önceki yıllarda lisans mezunu ve kpss şartıyla alım yapıyordu. Sanırım talebi artırmak ve sadece bir döneme mahsus olmak üzere lisans ve kpss şartını kaldırıp, askerliğini yapmış en az lise mezunu 28 yaşından gün almamış adayların alımı söz konusu. Söz konusu böyle olduğu halde 10.000 kişinin alımı yapılacak ve bence bu sayının 3/4 katı başvuruyla karşılaşacaklar.

Arkadaş durumu özetlemiş.Bu kalıcı değil geçici bir politikadan ibaret ve askerlik şartının kalkacağını düşünmüyorum , karışıklık çıkacaktır.Bana kalırsa ben güzel sanatlar fakültesinden mezun olup PÖH ya da normal polis olanlara da karşıyım çünkü adam güzel sanatlardan gelmiş PAEM'e girmiş , 22 yaşında komiser yardımcısı , dinazor kadar egosu var , kendinden büyük polis memurlarını kendi emrinde çalıştırıyor , kendisi elinde telsiz etrafa bakınıyor , artistlik yapıyor.Tabi genelleme yapmıyorum , bazıları için konuşuyorum yanlış anlaşılmasın.İş bulamayıp girene ( onlar çünkü şöyle oluyor kendinden büyük memurlara abi diye hitap ediyor , mesleği onlardan öğreniyor ve tecrübe ediniyor sadece denetimlerde komiser - memur ilişkisi yaşanıyor ) ya da bu mesleği candan ciğerden sevene can feda ona lafım yok ama sırf hava , ego , üniforma , kız tavlama , yok efendim sırf yeşil beresi için bile PÖH olunur falan yanlış bu tarz insanların alınmaması gerek.Birde şu var yurt dışında polis alımları üniversite mezunlarından alınıyor.Tamam güzel.Peki Hollandayı örnek alacak olursak kanuni olarak belirli düzeyde uyuşturucu kullanmak serbest , ehliyet alırken direksiyon sınavında para yerine cinsel ilişki karşılığında ücretsiz direksiyon dersi alınması kanuni olarak serbest.Bunları bizim ülkeye getirsinler o zaman? Mantıksa aynı mantık hadi buyurun bakalım , size açık çek veriyorum.İnanmayan girip araştırabilir , bunlar gerçek şeyler her ne kadar ; ''Yok artık daha neler!'' deseniz de var böyle bir sistem.Sonra da kan gövdeyi götürsün... Yanlış politika , yanlış strateji.Bu konuyu moderatör arkadaşımız çok güzel özetlemişti ; buradan ulaşabilirsiniz.Konu kapatılmıştır.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  askerlik yapmayan şadi03 5 309 28-08-2017, Saat: 21:29
Son Yorum: Gökbörü
Exclamation Pomen katılma şartı Korkmaz46 3 390 17-07-2017, Saat: 00:07
Son Yorum: Leon
  Pmyo- askerlik TEM 2 436 15-07-2017, Saat: 16:14
Son Yorum: Nasyonalist
  Askerlik ile ilişkisi yoktur yazılı Beyanı. ozkan820 2 236 21-06-2017, Saat: 12:29
Son Yorum: şadi03
  askerlik ilişkisi olmadıgına dair beyanname Kenanonur 1 254 13-06-2017, Saat: 20:17
Son Yorum: tolgvok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi