Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pöh mülakat
Bu zamana kadar mulakatlarda barfix e denk gelen oldu mu
Veya bu mulakatta olabilir mi yoksa şınav mekik tarzın da mı belirlenir
Harp akademisinin mülakatlarında şınav mekik barfiks koşu vb.. şeyler var. Bu alımda polis özel harekat alımı ve bu görevin şartları ve çalışma ortamı düşünüldüğünde bence olması gerekiyor. Çok fazla başvuru olacak ve öyle herkes kolay kolay yapamaz özel harekat görevlerini. En iyilerini seçmek gerekir. Bu yüzden olması gerektiğini düşünüyorum.
0145YR.jpg
Biz oraya gittiğimiz de mi öğrenecegiz parkuru yoksa sınav giriş yerleri belli olurken oda belli olur mu bi bilginiz var mı acaba?

(08-11-2016, Saat: 00:50)Kaya. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harp akademisinin mülakatlarında şınav mekik barfiks koşu vb.. şeyler var. Bu alımda polis özel harekat alımı ve bu görevin şartları ve çalışma ortamı düşünüldüğünde bence olması gerekiyor. Çok fazla başvuru olacak ve öyle herkes kolay kolay yapamaz özel harekat görevlerini. En iyilerini seçmek gerekir. Bu yüzden olması gerektiğini düşünüyorum.

Biz oraya gittiğimiz de mi öğrenecegiz parkuru yoksa sınav giriş yerleri belli olurken oda belli olur mu bi bilginiz var mı acaba?
Önceden akademinin sitesinden açıklarlar mutlaka.
0145YR.jpg
dostum sınav mekik barfiks koşu falan demişsin bunları eğitimde sürekli ve düzenli spor yaptıralarak güç kazandırılabilir bu yüzden sanmıyorum öyle birşey olacağını genel sağlık durumuna bakarlar heralde benimde tecrübem yok bu konuda ama yani insanların güç yapışına göre alım olacağını sanmam fiziki güç demek herşey demek değildir ne adamlar var hayvan gibi ama acıya dayanamaz ne zayıf vucütlar var acıya alışmış
Arkadaşlar mantıklı olun. Size mülakatta barfiks şınav çektirmezler. Eğitimde sizi eğitmek için sıfırdan hazırlayıp her şeyi yapabilir hale getirmek için 6 ay uğraşacaklar. Burada bu kadar insanı germeyelim. Aramızda yapamayan da olabilir. Elenme sebeplerini birazcık mantık yürütünce buluruz zaten, en başta yaş aralığı 21,22 - 24,25 olacağı gibime gelir ve silah kullanmamış adam ararlar çünkü silah kullanmışa öğretmek istesen silahı ters tutarak sıkacaksın desen adam ben askerde sıktım işte der ve öğrenmez. Bilmeyene öğretmek daha kolaylarına gelir ve bu işin yakın dövüş ve savunması da var. Burada karate taekwondo gibi sporlarda dan kimlikleri ya da kuşakları olanlar devreye girecektir. Sağlığı söylemiyorum çünkü kazanıp gidenlere sağlıktan geçenlere bunları yapmak isteyecekler. Ne ben sizi germiş olayım ne de başkalarını gerelim. Sonuçta hayatımız devam edecek. Elbette olursa daha güzeli olacak ama üzülmeye sıkıntı yapmaya da gerek yok. İki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmamıza bakacaklar bilgiye değil. Bilgiye dayalı olsaydı liseyi de katmazlardı işin içine. Konuşma üslubuna ve el ve mimiklere bakacak. Ben eğitimini aldığım konuşma ve el mimik ile karate dan kimliğimin oluşuyla umutluyum. Belki sağlığımda sorun çıkar bilmediğimiz bir yerden ya da başka bir koşulda sorun çıkar ama kendim için söylüyorum belki bencil diyebilirsiniz bana ama bu konularda tecrübelerim var ve ben elenmeyip fiziki ve sözlü mülakatlarda iyi bir sonuç yapacağımın farkındayım. Kazanır da sağlık kontrollerinde bir şey çıkacağını sanmasam da olur ya bir gece de ya da bir saatte her şey olur ummadığım bir an da ALLAH KORUSUN göz kulak vb. sourun yaşarım engel olur. AMA ALLAH CÜMLEMİZİ KORUSUN VE KİMSENİN DE EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMASIN. Bu kadar uzun yazıyı okuduğun için teşekkür ederim. ?
  EDEB YA HÛ!

2jDXYE.jpg

Amin alektemovikmovik , cokta uzun degildi kardes Smile herkesin gonlune gore versin rabbim
Barfiks , koşu , mekik vb.Polis okullarından dilekçe ile geçenlerde var.Ancak bu alımlarda yok diye biliyorum.Lisans mezunlarından yapılan PÖH alımlarında da yoktu.Mülakatta yoktu yani ama eğitimde var.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
(08-11-2016, Saat: 04:41)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar mantıklı olun. Size mülakatta barfiks şınav çektirmezler. Eğitimde sizi eğitmek için sıfırdan hazırlayıp her şeyi yapabilir hale getirmek için 6 ay uğraşacaklar. Burada bu kadar insanı germeyelim. Aramızda yapamayan da olabilir. Elenme sebeplerini birazcık mantık yürütünce buluruz zaten, en başta yaş aralığı 21,22 - 24,25 olacağı gibime gelir ve silah kullanmamış adam ararlar çünkü silah kullanmışa öğretmek istesen silahı ters tutarak sıkacaksın desen adam ben askerde sıktım işte der ve öğrenmez. Bilmeyene öğretmek daha kolaylarına gelir ve bu işin yakın dövüş ve savunması da var. Burada karate taekwondo gibi sporlarda dan kimlikleri ya da kuşakları olanlar devreye girecektir. Sağlığı söylemiyorum çünkü kazanıp gidenlere sağlıktan geçenlere bunları yapmak isteyecekler. Ne ben sizi germiş olayım ne de başkalarını gerelim. Sonuçta hayatımız devam edecek. Elbette olursa daha güzeli olacak ama üzülmeye sıkıntı yapmaya da gerek yok. İki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmamıza bakacaklar bilgiye değil. Bilgiye dayalı olsaydı liseyi de katmazlardı işin içine. Konuşma üslubuna ve el ve mimiklere bakacak. Ben eğitimini aldığım konuşma ve el mimik ile karate dan kimliğimin oluşuyla umutluyum. Belki sağlığımda sorun çıkar bilmediğimiz bir yerden ya da başka bir koşulda sorun çıkar ama kendim için söylüyorum belki bencil diyebilirsiniz bana ama bu konularda tecrübelerim var ve ben elenmeyip fiziki ve sözlü mülakatlarda iyi bir sonuç yapacağımın farkındayım. Kazanır da sağlık kontrollerinde bir şey çıkacağını sanmasam da olur ya bir gece de ya da bir saatte her şey olur ummadığım bir an da ALLAH KORUSUN göz kulak vb. sourun yaşarım engel olur. AMA ALLAH CÜMLEMİZİ KORUSUN VE KİMSENİN DE EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMASIN. Bu kadar uzun yazıyı okuduğun için teşekkür ederim. ?

Askerlik yapmayanın artısı olur eğitimi kolay olur diyosunda yanılıyosun bence. Farkındaysan PÖH'ün ilk şartlarında askerlik yapma şartı vardı kaldırıldı. Yani adamlar askerlik yapan adamları alacaklardı çok tepki aldılar ve ne olduysa kaldırdılar.  Ama bence yine askerlik yapanlardan seçmek isteyeceklerdir.  Çünkü en azından bi askeri eğitimi olan birinin yetiştirilmesi daha kolay olur diye düşünüyorum. 
Şimdi başvurularak yığılma var ancak liseyi yeni bitirmiş 18-19 yaşındaki kardeslerimiz bu yığılmanın sebebi. Ki bence 6 ay eğitim verilip doğuya gidilicekse 18-19 yasında birini istemezler diye düşünüyorum..
Onların aklındaki önceliği olan prototip ; 18-27 arası endeksi olan , sporda 40 saniyenin altında parkuru bitiren , askerliğini yapmış , yaşı en az 21-22 , BEKAR , sözlü mülakatta üslubunu bilen konuşmasını kendini ifade edebilmesini bilen gözü kara gençlik diye düşünüyorum : )
(08-11-2016, Saat: 11:24)camel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-11-2016, Saat: 04:41)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar mantıklı olun. Size mülakatta barfiks şınav çektirmezler. Eğitimde sizi eğitmek için sıfırdan hazırlayıp her şeyi yapabilir hale getirmek için 6 ay uğraşacaklar. Burada bu kadar insanı germeyelim. Aramızda yapamayan da olabilir. Elenme sebeplerini birazcık mantık yürütünce buluruz zaten, en başta yaş aralığı 21,22 - 24,25 olacağı gibime gelir ve silah kullanmamış adam ararlar çünkü silah kullanmışa öğretmek istesen silahı ters tutarak sıkacaksın desen adam ben askerde sıktım işte der ve öğrenmez. Bilmeyene öğretmek daha kolaylarına gelir ve bu işin yakın dövüş ve savunması da var. Burada karate taekwondo gibi sporlarda dan kimlikleri ya da kuşakları olanlar devreye girecektir. Sağlığı söylemiyorum çünkü kazanıp gidenlere sağlıktan geçenlere bunları yapmak isteyecekler. Ne ben sizi germiş olayım ne de başkalarını gerelim. Sonuçta hayatımız devam edecek. Elbette olursa daha güzeli olacak ama üzülmeye sıkıntı yapmaya da gerek yok. İki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmamıza bakacaklar bilgiye değil. Bilgiye dayalı olsaydı liseyi de katmazlardı işin içine. Konuşma üslubuna ve el ve mimiklere bakacak. Ben eğitimini aldığım konuşma ve el mimik ile karate dan kimliğimin oluşuyla umutluyum. Belki sağlığımda sorun çıkar bilmediğimiz bir yerden ya da başka bir koşulda sorun çıkar ama kendim için söylüyorum belki bencil diyebilirsiniz bana ama bu konularda tecrübelerim var ve ben elenmeyip fiziki ve sözlü mülakatlarda iyi bir sonuç yapacağımın farkındayım. Kazanır da sağlık kontrollerinde bir şey çıkacağını sanmasam da olur ya bir gece de ya da bir saatte her şey olur ummadığım bir an da ALLAH KORUSUN göz kulak vb. sourun yaşarım engel olur. AMA ALLAH CÜMLEMİZİ KORUSUN VE KİMSENİN DE EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMASIN. Bu kadar uzun yazıyı okuduğun için teşekkür ederim. ?

Askerlik yapmayanın artısı olur eğitimi kolay olur diyosunda yanılıyosun bence. Farkındaysan PÖH'ün ilk şartlarında askerlik yapma şartı vardı kaldırıldı. Yani adamlar askerlik yapan adamları alacaklardı çok tepki aldılar ve ne olduysa kaldırdılar.  Ama bence yine askerlik yapanlardan seçmek isteyeceklerdir.  Çünkü en azından bi askeri eğitimi olan birinin yetiştirilmesi daha kolay olur diye düşünüyorum. 
Şimdi başvurularak yığılma var ancak liseyi yeni bitirmiş 18-19 yaşındaki kardeslerimiz bu yığılmanın sebebi. Ki bence 6 ay eğitim verilip doğuya gidilicekse 18-19 yasında birini istemezler diye düşünüyorum..
Onların aklındaki önceliği olan prototip ; 18-27 arası endeksi olan , sporda 40 saniyenin altında parkuru bitiren , askerliğini yapmış , yaşı en az 21-22 , BEKAR , sözlü mülakatta üslubunu bilen konuşmasını kendini ifade edebilmesini bilen gözü kara gençlik diye düşünüyorum : )

aynen öyle aynısını bende düşünüyordum.  askerliğini yapmış 21 22 yaş ve üzeri kişiler bir adım önde. merak etmeyin bende askerliğimi yapmadım ama durum böyle olur
Tabii askerlik yapanın bir önceliği var ama aynı zamanda sadece vatan bayrak sevgisiyle geleni almalılar. Askerden gelmiş bir iş bulamamış pöh ü ekmek parası olarak görenlerin yerine liseyi bitirmiş üniversiteye başlamış hayatının en güzel döneminde herşeyden vazgeçip üniversiteyi bırakıp gelenleri almaları bana daha adil geliyor. O insan herşeye rağmen direnir elinden geleni yapar. Bende 18 yaşındayım ve mühendislik okuyorum ve herşeye rağmen başvurumu yaptım. İnşaAllah gerçekten bayrak derdinde olanları seçebilirler. 
Saygılar...
(08-11-2016, Saat: 13:27)M.Şamil ER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabii askerlik yapanın bir önceliği var ama aynı zamanda sadece vatan bayrak sevgisiyle geleni almalılar. Askerden gelmiş bir iş bulamamış pöh ü ekmek parası olarak görenlerin yerine liseyi bitirmiş üniversiteye başlamış hayatının en güzel döneminde herşeyden vazgeçip üniversiteyi bırakıp gelenleri almaları bana daha adil geliyor. O insan herşeye rağmen direnir elinden geleni yapar. Bende 18 yaşındayım ve mühendislik okuyorum ve herşeye rağmen başvurumu yaptım. İnşaAllah gerçekten bayrak derdinde olanları seçebilirler. 
Saygılar...

Beni yanlış anlama poh olmak askerde rütbeli olmak tamam vatan sevdası olan bir insanin yapacağı iştir ama benim fikrim okul okuyorsun güzel bölüm okuyorsun neden okulunu başarıyla bitirip vatanına milletine yararlı olacak şekilde büyük bi insan olmayı denemiyorsun örnek devlette büyük bi yere gelip vatanına daha çok hizmet etmiş olabilirsin hakla adaletle bu sadece benim düşüncem yanlış anlama yada bölümümle ilgili daha büyük katkılar sağlaya bilirsin ülkene
Yok niye yanlış anlıyayım aksine teşekkür ederim. Dediğiniz doğru bende katılıyorum. Çünkü örnek verecek olsak aselsandaki bir mühendisin teknolojik olarak sahdaki askerin yararına ufakta olsa bir proje geliştirmesi paha biçilemez bir vatana hizmettir bence. Ama bundan daha önemlisi yapabildiğin iş üzerinde yoğunlaşabilmektir ve onu severek yapabilmektir. Ben vatanı uğrunda zahiren cefali meşakkatli hizmet olan özel harekati daha çok istiyorum. Ben şehit olan abilerimin yolundan gitmek istiyorum. Tek derdim bu. Bunu diyen ilk kişi siz olmadınız zaten Smile)
(08-11-2016, Saat: 14:09)M.Şamil ER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok niye yanlış anlıyayım aksine teşekkür ederim. Dediğiniz doğru bende katılıyorum. Çünkü örnek verecek olsak aselsandaki bir mühendisin teknolojik olarak sahdaki askerin yararına ufakta olsa bir proje geliştirmesi paha biçilemez bir vatana hizmettir bence. Ama bundan daha önemlisi yapabildiğin iş üzerinde yoğunlaşabilmektir ve onu severek yapabilmektir. Ben vatanı uğrunda zahiren cefali meşakkatli hizmet olan özel harekati daha çok istiyorum. Ben şehit olan abilerimin yolundan gitmek istiyorum. Tek derdim bu. Bunu diyen ilk kişi siz olmadınız zaten Smile)

Eyvallah anladım tabi bu istek heves meselesi dediğin gibi bir muhendis geliştirdiği bi ekipman veya silahla hem askerine polisine milletine daha çok şey katabilir birde şunu diycem ben uni okumuyorum çalıştığım yerde maaşım bir polis memuru kadar inşallah mülakatta bunları göz önünde bulundururlar
İşte önemli olan mülakatta kimin ne kadar istekli geldiğini vatanını ne kadar sevdiğini ne kadar fedakarlik yapabildiğini ölçebilmeleri
(08-11-2016, Saat: 11:24)camel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Eyvallah görüşlerin için ama önceden askerlik şartı vardı diyorsun ama kaldırıldı bu yığılma olsun diye değil askerliğini yapıpta alınmayacklar demedim ben ama askerliğini yapmış olanlardan daha çok yapmamışları tercih edecekler. Neyse zaman gösterir herşeyi.
  EDEB YA HÛ!

2jDXYE.jpg

(08-11-2016, Saat: 14:41)aLektaMovk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-11-2016, Saat: 11:24)camel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Askerlik yapmayanın artısı olur eğitimi kolay olur diyosunda yanılıyosun bence. Farkındaysan PÖH'ün ilk şartlarında askerlik yapma şartı vardı kaldırıldı. Yani adamlar askerlik yapan adamları alacaklardı çok tepki aldılar ve ne olduysa kaldırdılar.  Ama bence yine askerlik yapanlardan seçmek isteyeceklerdir.  Çünkü en azından bi askeri eğitimi olan birinin yetiştirilmesi daha kolay olur diye düşünüyorum. 
Eyvallah görüşlerin için ama önceden askerlik şartı vardı diyorsun ama kaldırıldı bu yığılma olsun diye değil askerliğini yapıpta alınmayacklar demedim ben ama askerliğini yapmış olanlardan daha çok yapmamışları tercih edecekler. Neyse zaman gösterir herşeyi.
Bi haber kalanının eğitim müdürüyle yapmış olduğu röportaj var orda poh eğitim müdürü üstüne basa basa askerliğini yapmış olsun istiyoruz biz dedi inşallah da öyle olur hiç birimiz eğitim müdürü kadar konuyla ilgili değiliz o öyle diyorsa demekki bi bildiği var bence
o haberi bende izlemiştim fox da. biz askerliğini yapmış kişiler istiyoruz dedi mudur bakalım hayırlısı olsun hele bir başvurular bitsin de bakalım neler bekliyor bizi. ilk defa böyle bir şey olduğu için kesin şöyle olur da diyemiyor kimse her şey muamma
Askerlik disiplin silah sök tak. Hedef vur egitim kosu sinav barfiks bomba atma denetleme gorme gece gunduz 4 ila 12 saat aralikli nobet tutma telsiz anlasma olaya mudahale etme vs vs saymakla bitmez amacta bunlari gelistirmek askerligini yapmamis arkadaslar icin durum vahim bunlari 6 ayda alamazsin fakat devlet 6 ayda herseyi istiyor zaman kaybi istemiyor

Herkesin hakkinda hayirlisi arkadaslar
Bu yola cikar iken kefenimizi yanimizda götüreceğiz allahim yar ve yardimcimiz olsun amin
Hayırlı günler arkadaşlar 
Sınav giriş kağıdı yayınlandığında biz ilk olarak fiziki yeterlilik sınavınamı yoksa ilk olarak mülakatamı giricez.yardımcı olursanız sevinirim.hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sözlü Mülakat Bitiş Terminator 44 3,967 30-03-2017, Saat: 11:04
Son Yorum: okan6526
Exclamation SÖZLÜ MÜLAKAT NE ZAMAN BİTİYOR? hakan_pöh 3 754 22-03-2017, Saat: 16:56
Son Yorum: BerkcanYakar
  Poh mulakat sac sakal kiyafet Özel Harekat 3 534 11-03-2017, Saat: 00:50
Son Yorum: Kaya.
  Sözlü mülakat günü doldurulan evraklar Özeldirharekat 10 927 07-03-2017, Saat: 17:42
Son Yorum: bilaltuna
  Sözlü Mülakat Girilecek İller BerkcanYakar 34 2,456 05-03-2017, Saat: 10:30
Son Yorum: BerkcanYakar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi