Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLİS ALIMLARI BİR BAKIN
Thumbs Up 
POLİS ALIMLARI KAÇ YILINA KADAR DEVAM EDECEK BİR BİLGİSİ OLAN VAR MI? BEN 2 EKİM 1998 DOĞUMLUYUM POMEM'LE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM 2020 YILINDA MEZUN OLACAĞIM ÜNİVERSİTE'DEN  2020 YILINDA POMEM'LE POLİS OLABİLİR MİYİM ? 
Olabilirsin. Alımlar asla bitmez. Hatta artar.
TEŞEKKÜR EDERİM. STRATEJİK PLANA GÖRE 2023 DİYORLAR AMA BU 2019 A KADAR DA SÜREBİLİRMİŞ PEK BELLİ DEĞİLMİŞ. SİZCE BU NE KADAR DOĞRU YOKSA 2023 E KADAR KESİN POMEM PYMO POLİS ALIMI DEVAM EDECEKMİ ? İYİ GECELER.
POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR arasında bulunan yaş esası ; 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) şeklinde olması bir çok adayı mağdur etmektedir. Yaş esasındaki 31 Aralık ibaresi 1987 doğumluları 30 yaşından gün almış şeklinde gösterip adaylara 17. Dönem Pomem başvuru yolunu kapatıyor.
Geçtiğimiz dönemde yapılan; İç Güvenlik paketinin yürürlüğe girmesiyle birlikte, POMEM'lere girişte aranan yaş şartı da 30'a yükseldi.İç Güvenlik paketi, 4 Nisan 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.
Yürürlüğe giren Kanunun 25. maddesi, POMEM'lere girişte aranan yaş şartını düzenlemektedir.
Eski hüküm; En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup, sınav tarihi itibarıyla 28 yaşından gün almayan erkek ve bayanlar ile askerliğini yapmış 30 yaşından gün almamış erkek adaylar arasında yapılacak seçme sınavında başarılı olanlar, altı aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimine alınırlar.
Yeni hüküm; "Lisans mezunlarından Kamu Personeli Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenecek taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın adaylar arasından yönetmelikle belirlenecek şartları taşıyanlar ve sınavda başarılı olanlar polis meslek eğitim merkezlerine alınırlar."
DEĞERLENDİRME
1- Daha önce sınav tarihi itibariyle aranan yaş şartı artı 31 Aralık itibariyle aranacaktır.
2- Daha önce 28 yaşından gün almamış olmak olarak aranan yaş şartı, 30 yaşından gün almamış olmak olarak aranacaktır.
Bu ne demek oluyor?
Şöyle ki; 29 yaşına yeni girmiş olan adaylar Bu dönem Pomem’e Başvuru yapamayacaklar.
POLİS olmak için yaş bir engel olmamalı. 30 yaşını doldurmamış her lisans mezunu birey başvuru esasindaki diğer şartlara uygun olduğu sürece bu mesleği uygun bir şekilde yerine getirebilir.Biir çok kamu kurumu yaş esasını 1 Ocak esas alıyor ve biz bu ibarenin 1 Ocak 1987 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak şeklinde düzenlenmesini ve polis olmak isteyen adayların bu hususta mağdur olmamasını, ilgili makamlara duyurmak ve gereğinin yapılmasını istiyoruz.

Bu önemli bir mevzu, Zaten yıllardır paralel örgütün kendi öğrencilerine soru sizdirması yüzünden Pmyo'na yazılı sınavdan başarısız yada yetersiz olmamız yuzunden giremedik, lisans mezunu olalımda bari Pomem ile devam edelim yolumuza dedik. Kpss de aynı şeyi yaşadık 2 yıl öncesine kadar özellikle bayanlar bu konuda çok mağdur oldu çünki bayanlarda alım daha az oluyor. Eee.. Gel gelelim ki bu süre içinde yaş aldı başını gitti ama hamd olsun ruhumuz da gönlümüzde bu meslek için her zaman çevik. Bunların hepsi göz önünde bulundurursak, biz bu yaşanılanları haketmedik, biz polis olmayı hak ediyoruz. Polisolmakistiyoruz.
Devam edecek ve asla eksiği tamamlayamazlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  POMEM Alımları Sonlanır mı? MCA59 1 109 16-06-2017, Saat: 02:22
Son Yorum: Semih38
  pomem alımları azalır mı katrancı 1 141 13-06-2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Mavi
  hangi polis olduğumuzu nasıl seçices sezer8888 3 364 06-05-2017, Saat: 14:10
Son Yorum: sezer8888
  Polis saglık hakkında Yasin88 13 859 04-05-2017, Saat: 00:06
Son Yorum: helicobacter
  sa herkese liseyi bitirdikten sonra nasıl polis olunur sezer8888 4 248 01-05-2017, Saat: 20:00
Son Yorum: sezer8888

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi