Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLİS OLMAK İÇİN
Merhaba arkadaslar lisans söon sınıf ogrencısıyım bu yıl yapılan kpss sınavına gırıcem ancak hiç ççalısmadım seneye yapılacak 2017 kpss sınavına 1 yıl boyunca hazırlanmayı dusunuuyorum polıslık ıcın kpss puanının etkısı cok mu yoksa barajı gecmek yeterlı mıdır TESEKKURLER
Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir. Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir. Fakat şu da var:Sadece KPSS'den iyi alman yetmiyor mülakat da önemli. Sen POMEM veya PAEM'in belirlediği barajı geçsen yeterli, her şey mülakatta bitiyor.
(28-03-2016, Saat: 18:31)Emre ÖZTÜRK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir. Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir. Fakat şu da var:Sadece KPSS'den iyi alman yetmiyor mülakat da önemli. Sen POMEM veya PAEM'in belirlediği barajı geçsen yeterli, her şey mülakatta bitiyor.

anladım hocam pekı 2017 yılı tek yıl bu puanı kullanabılır mıyım
(28-03-2016, Saat: 18:38)volkan_gules_46@hotmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-03-2016, Saat: 18:31)Emre ÖZTÜRK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilir. Sıralama sonucuna göre, o yıl belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilir. Fakat şu da var:Sadece KPSS'den iyi alman yetmiyor mülakat da önemli. Sen POMEM veya PAEM'in belirlediği barajı geçsen yeterli, her şey mülakatta bitiyor.

anladım hocam pekı 2017 yılı tek yıl bu puanı kullanabılır mıyım

KPSS hakkında pek bir bilgim yok ama Pomem tek yıl da çift yılda kabul ediyor deniliyor . Biraz araştırırsanız bu konuyu net bir bilgiye ulaşırsınız. Özellikle Burada tablo halinde belirtilmiş ve (Tek yıl örneği)'nde de (Çift yıl örneği)'nde de Başvuru Yapılabilen Yerler kısmında POMEM yer alıyor.
Bu seneki lisans kpss puanını seneye kullanabilirsin. Belki pöh veya pomem için yeterli puanı alabilirsin. Veya paem. Lisans kpss her yıl olur. Ve alınan puan 2 sene geçerlidir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Göz için lazer ücreti dakkan321 15 357 1 saat önce
Son Yorum: BerkcanYakar
  Göz + Polis Alımı + Mesai Saatleri . BAKARMISINIZ ? VatanİcinPolis 16 481 1 saat önce
Son Yorum: BerkcanYakar
  Editörün Seçimi: Neden Polis Olunur? / Olunmaz? ( Açıklaması ) Mavi 10 155 5 saat önce
Son Yorum: pöhjöhkomando
  Komiserlik İçin Ne Okumam Lazım? enescetiner 1 142 21-02-2017, Saat: 02:16
Son Yorum: helicobacter
  Polis olmak istiyorum muhammedartrn 3 172 18-02-2017, Saat: 21:45
Son Yorum: helicobacter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi