Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-Polis Üniformaları 2014-2015 değişme düşüncesi.
Edit ; Kaynak 2014 yılına ait, 2015 yılının bütçesinden ayrılıp üniformaların seri üretime geçeceğini yazmışlar. Devam eden bir proje olup, olmadığı bilinmez yine de böyle bir düşünceleri olmuş.

Resimler ; http://www.haber3.com/yeni-polis-uniform...92-p25.htm

Kaynak ; http://www.polisinsesi.com/polisin-en-bu...uyor/1415/

Trafikci beyaz olmuş çok hoş olmuş Smile
İnanabiliyor musunuz ? Deri ceketli polis üniforması ve bu paraya kıyan bir devlet.. Polisler için kedi olalı bir fare tuttular deyimini kullansam pekte yanlış olmaz Smile

Bence beyaz ve kirmizi beyaz kareli olanlar guzel olmamis digerleri süpeeer olmuş Smile
hiçç hoş değill
Evet ama o hırka zaten illa ki üstüne bir şey giyilir yine kış aylarında ancak serin havalarda kullanımlı gibi geldi bana Smile

Şuanda aktif olan üniformalardan iyidir diye düşünüyorum Gökhan Smile

Sadece çeviği beğendim. Yine de bu anlamda düzenlemeye gitmeleri iyi olmuş.
     Tüm siyahlara inat beyaz ol ✨
Pek hoş olmamış sanki yabancı film karakterlerinin giydiği gibi olmuş aslında şuanki polis elbiseleri şekil bakımından gayet iyi ama onları az bi değişiklik ile daha göze hoş ve sportif hale getirebilirler birde yapımında sanki naylon kullanoyolarmış gibi duydum onuda pamuksu hale getirmeleri yeterli bence
                                     Cool Alekta movik movik  Cool
Evet Emre, şuan ki kullanılan üniformaların alerji yaptığını duydum bende. Zaten şuan teşkilatın pek bir üniforması yok. Trafik polislerinin bile aynı sadece üstlerine ince ve ışıkta belli olan bir hırka desem hırka değil ondan işte yelek diyeyim onu kullanıyorlar Big Grin

Ama sadece normal memurlar ile trafiklerinki aynı dediğin gibi üzerinde fosforlu yelek gibi mont var ama çoğunun farklı temin farklı pöhün farklı çeviğin farklı yunusun farklı bu biraz farklı geldi gözüme ne diyim ama sadece bununla yetinmeyip daha iyilerini yapmak için çekinmemeleri lazım ?

İnşallah hayırlısı olur Big Grin
Bütçeye bakılırsa iyi bir şey yapmak için uğraşmışlar zaten ama tabii ki herkesin zevkleri farklı olduğu için tam memnuniyet söz konusu olmuyor. Genel olarak bir iyileştirme yapılması gerekiyordu zaten ama resimlerde PÖH için bir üniforma göremedim belki o aynı kalır.

PÖH'e en önemli düzenleme gelmesi gereken şey çelik yelek. Gövdeyi tamamen kapatmıyor ayrıca uzun süredir yenilenmediği için yıpranmış olarak gözüküyorlar ve ne hikmetse anlayamadım yanlardan gelecek kurşunların hepsi ölümcül olur. Böbrek ve ciğerler için de yelek uyumlu değil tamamen yan kısımlarda boşta. Sadece PÖH birimi için değil tüm birimlerde çelik yeleklere tekrar göz geçirilmeli diye düşünüyorum.

19.11.2014'e ait bir haber bu.Keşke değişse.Mahalle terzisine mi diktiriyorlar arkadaş.Memurlar sivil çalışabilmek için birim değiştirmek istiyorlar ve bunun için ölüme bile razı geliyorlar. 7/24 çalışayım yeter ki sivil olayım diyen memur arkadaşlar var. Smile
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
Deri Ceket efsane olmuş bence çeviği beğenmedim
45180_1.jpg
Aynen dediğin gibi çekik yeleklerin düzenlenmesi lazım ayrıca miğferlerde öyleymiş hepsinin tarihi geçmiş özel harekatçılar söylüyormuş öyle duydum eski olduğundan artık dayanıklılık azalmış gartlaşmış yani bayatlamış öle duydum bunların hepsi kıyafetten önemli aslında asıl onları yenilemeleri lazım
Bütçe 2015 yılından alınacağı için anca 2016'da dağıtırlar üniformaları diye düşündüm Big Grin Polis olan dayımın 3-4 sene önce EGM'ye dilekçe yazıp üniformaların rahatsızlığını dile getirip, değiştirmesini rica ettiğinde "bu sizi aşan bir konudur" konu başlığı altında gelen cevabı size hiç bahsetmiş miydim ? Bahsetmemem daha iyi Big Grin hatırladıkça güldüğüm birkaç anılardan önde gelenidir bu zaten Big Grin

Kesinlikle öyle Emre.. Hepsinden daha önemli..

(13-04-2016, Saat: 19:21)IntoTheWild Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütçe 2015 yılından alınacağı için anca 2016'da dağıtırlar üniformaları diye düşündüm Big Grin Polis olan dayımın 3-4 sene önce EGM'ye dilekçe yazıp üniformaları değiştirmesini rica ettiğinde gelen yazı  "bu sizi aşan bir konudur" konu başlığı altında gelen cevabı size bahsetmiş miydim ? Bahsetmemem daha iyi Big Grin hatırladıkça güldüğüm birkaç anılardan önde gelenidir bu zaten Big Grin

Kesinlikle öyle Emre.. Hepsinden daha önemli..

Hayır , söz etmemiştin. Big Grin  İnşallah değişir başta Emre arkadaşın dediği techizatların değişmesi gerekiyor...

pzMXDo.png
BENCE HİÇ HOŞ DEĞİL. DİREK OLARAK YABANCI POLİS ÜNİFORMALARINA BENZETMİŞLER FRANSA GİBİ ALMANYA GİBİ... ŞU AN Kİ POLİS ÜNİFORMALARI DAHA GÜZEL BUNLARDAN.
Kısaca bahsedeyim dayanamadım Big Grin İşin tuhaf yani zaten dayım o dilekçeyi yazarken havacılık şube de sivildi Big Grin Dilekçeyi yazdıktan 15 gün sonra EGM'den şubeye mektup gidiyor üstünde dayımın adı yazılı olduğu bir zarf. Ancak o zarfta şube müdürlüğüne gidiyor daha sonra şube müdürü açıp okuyor bunu okuduktan sonra dayımı çağırdırıyor ve gelen cevabı okuyor sonra da aynen şöyle söylemiş.

Olum sana ne lan milletin üniformasından 10 yıldır sivilsin sen zaten en son ne zaman üniforma giydin sen ? Üniforma giyen biz dilekçe yazan sen bir tane akıllı yok mu bu şube de hepinize mi rahatlık batıyor al şu zarfı çık çık kapıyı da kapat git çık, çık hadi.

O an o ofiste olmayı çok isterdim Big Grin

(13-04-2016, Saat: 19:32)IntoTheWild Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısaca bahsedeyim dayanamadım Big Grin İşin tuhaf yani zaten dayım o dilekçeyi yazarken havacılık şube de sivildi Big Grin Dilekçeyi yazdıktan 15 gün sonra EGM'den şubeye mektup gidiyor üstünde dayımın adı yazılı olduğu bir zarf. Ancak o zarfta şube müdürlüğüne gidiyor daha sonra şube müdürü açıp okuyor bunu okuduktan sonra dayımı çağırdırıyor ve gelen cevabı okuyor sonra da aynen şöyle söylemiş.

Olum sana ne lan milletin üniformasından 10 yıldır sivilsin sen zaten en son ne zaman üniforma giydin sen ? Üniforma giyen biz dilekçe yazan sen bir tane akıllı yok mu bu şube de hepinize mi rahatlık batıyor al şu zarfı çık çık kapıyı da kapat git çık, çık hadi.

O an o ofiste olmayı çok isterdim Big Grin

Hahaha. :Big Grin Güzel bir anıymış Big Grin

pzMXDo.png
Cok hos ve rahat duruyor kiyafetler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2 polis meslek yüksekokulu, POMEM'e dönüştürüldü passaq 2 276 21-06-2017, Saat: 14:50
Son Yorum: Emrecan1
  Editörün Seçimi: Neden Polis Olunur? / Olunmaz? ( Açıklaması ) Mavi 21 2,593 11-06-2017, Saat: 05:14
Son Yorum: Mavi
  Polis Özel Harekatın ve Bomba İmha Uzmanının ismi değişti. tolgvok 7 412 07-06-2017, Saat: 13:43
Son Yorum: S.Yildiz
  2015-2014 elifbabacan5 4 364 04-06-2017, Saat: 16:14
Son Yorum: elifbabacan5
  Sivil polis Songülpmyo 15 649 02-06-2017, Saat: 10:23
Son Yorum: Ryban

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi