Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
psikolog
#1
Arkadaslar psikologa gittim ve bana ilaç önerdi.1 ay kullandım. Daha gerek kalmadı. Bide çok azda olsa konusurken kekeleyebiliyorum.sizce bunlar sorun olurmu?
Cevapla
#2
Kekemelik sorum cikartir
Cevapla
#3
Kitap oku her gün yarım saat ve bunu sesli olarak yap. Diksiyon kurslarına gitmeni de öneririm.
Cevapla
#4
hergün 10 dk. çeşitli tekerlemeleri oku ama ağzında kalem olsun kalemi dişine yanlamasına koy ve sık tekerlemeleri öyle okumaya çalış tekerlemeler çok işe yarar çünkü onları düzgün telaffuz etmek zordur ayrıca ardından da tekerlemeleri ağzında kalem olmadan oku ama sesli yüsek bir biçimde düzgünce okumaya çalış önce yavaş sonra hızlandır tane tane oku ve süreklilik şart bunu düzenli yapmanı tavsiye ederim kısa sürede en azından mülakatlara kadar düzelmeyi fark edersin
Cevapla
#5
ya şu sıralar pek sorun cıkaracagını sanmıyorum ama bol bol kıtap oku sen Wink

14-1024x291.png
3d49bcef89.png
Cevapla
#6
Kekemelik kurtarılabilir ve aşılabilir. Bunun örneklerini kendi çevremde görmekteyim. Adı aklıma gelmedi ama bu photoshop işte autocad ingilizce öğreten kurumlar var bunların yanında kekemelik sorunu için ders veriyorlar. Araştırmanı ama özellikle doktoruna danışıp bu kurslar hakkında bilgi almanı öneririm.
                         
Cevapla
#7
Hızlı okuma kurslarına gidebilirsin çok etkili diye duymuştum
Cevapla
#8
Devletin açtıgı ücretsiz diksiyon kursları var önerırım.Bende de vardı heyacan yapar toplum karşısında konuşamazdım.İletişim okudugum için bunları aştım artık.Diksiyon kurslarını önerırım.Ben faydasını gördüm.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi