Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sıcak sıcak Sözlü mülakat soruları :D
#1
Elimde bir kaç farklı belgeye kayıt ettiğim 2011 Psikoloji ve Dikkat soruları vardı , toparlayıp paylaşmak istedim ,


2011 Pmyo Mülakatta Sorulan Soruları''1 metre boyunda ki Demir bir çubuk su dolu havuza atıldığında 75 cm olarak görünüyor.2 metre uzunluğunda ki naylon ip havuza atıldığında ne kadar görünür?''Şeklinde idi bunun cevabı 2 metre olacaktır ve değişmez diyeceksiniz.Neden derlerse demir çubuk suya batar ve fiziksel olarak görünümünde kırılma gerçekleşir ama naylon ip batmaz olduğu gibi görünür şeklinde cevap vereceksiniz.''Yarım saat ara ile patlatılmak istenen 4 havai fişek kaç saatte patlatılır?''

Şeklinde idi bununda cevabı 1.30 saat olacaktır.Neden derlerse ilk başlangıç olan yarım saatte 2 tane patlatmış oluyorsunuz kalan 2 taneyide 1 saatte patlatırsınız toplam 1.30 saat eder.Taş üstüne 5 kuş var ateş edip 2'sini vurdun geriye kaç tane kaldı

2 kuş kalır Onla rda vurduğum kuşlarUçurumun kenarındasınız Bir elinizde küçük coçuğunuz diğerinde büyük çocuğunuz birini bırakmak zorundasınız.Çünkü düşecekisiniz hangisini bırakırdınız.

Sakın ikisini de feda etmem demeyin. Bunu diyen çocuğu elemişler.Kaç ay 30 çeker

11 Ay Şubat HariçNeden polis olmak istiyorsun6 tane elma var 2 si dışında hepsini yersen kaç elma kalırEn son izlediğiniz filmin adı neydi? Kısaca konusunu anlatırmısınız?Etliye sütlüye karışma deyimini açıklayınızPolislik mesleğini neden seçtiniz? Mesleğin iyi ve kötü yanları nelerdir?Doğu politikası hakkında bilgi veriniz. Sizce doğru bir politika mı izleniyor?Baba ve oğul kaza geçiriyorlar sonra ikiside farklı hastaneye kaldırılıyor.Doktor 'aaa bu benim oğlum' diyor. Bu olay nasıl olur? Anlatınız.Kart çektirip 5sn içinde farklı olanı bulunuz.

ilk göze çarpan EEE içinde F harfiydi başka yokBir otobuste 3 yolcu var 2 si ilk durakta indi 4 kişi bindi şöförün yaşı kaçtır.

Şoförün yaşı belirtilmedi.Kaç ay 28 çeker?

12 ay da 28 çeker deyin. 1 ay demeyinBir gösteri de göstericiler size fiili ve sözlu saldırı yaparsa ne yaparsınız

kendimi kalkanımla korur gelecek emirleri beklerimBaşarıya ulaşmak için zekamı önemlidir çalışmak mıBir doktor hastasına yarımşar saat arayla içmesi için 3 hap veriyor haplar ne zman biter

1 Saatte biter.HZ. Musa gemisine kaç hayvan almıştır?

Gemisi olan peygamber HZ.MUSA Değil Hz.NUH'dur.Arkanızdaki duvarın rengi nedirİnsanmı Doğaya Hükmeder, Doğa mı İnsana Hükmeder?

Cevap: Doğa İnsana Hükmeder

SADECE BIR TEK KIBRITINIZ VAR, ICINDE BIR GAZ LAMBASI, BIR GAZ SOBASI, VE BIRDE MUM BULUNAN KARANLIK VE SOGUK BIR ODAYA GIRDINIZ... ONCE HANGISINI YAKARSINIZ?

Ben Paris'e giderken,

Yedi karılı bir adama rastladım.

Her kadının yedi torbası vardı,

Her torbada yedi kedi.

Her kedinin de yedi yavrusu vardı.

Yavrular, kediler, torbalar ve kadınlar,

Kaç kişi Paris'a gidiyordu?

666666666666666666966666 farklı olanı bulun

bir fincan kahvenin 40 yıl hatrı var açıklayınız

altın yere düşmekle pul olmaz ne demektir

bir musibet bir nasihatten iyidir sözünden ne anlıyorsun

keskin sirke küpüne zarardır açıkla

ak akçe kara gün içindir açıklaBir işte sürengençlik olursa ne hissedersiniz?

Arkanıza bakmadan karşıdaki duvarın rengini söyleyiniz ve odada kaç tane pencere vardır?

herkesn vicdanı kendi polisdr açklynz

Bir evde bey parti veriyomuş , hava yagmrlymuş .. Snra evde cnayt işlenmş .. Hakim evin bahçvanına olayı anlatmasnı istemş .. Bahçvanda pencere yaklaştm buguluydu sildm içerye baktm bey cinayeti işlyodu dmş .. Hakimde katil bahçvn dmş bnu açklynz

2.5 metre uzunlugunda bir demir suya atlyr 1 metresi batyor yine 2.5 metre boyundaki ip suya atlyr ne kadarı batar

Adamın biri sahilde ölü bulunuyo polis çevdekilere soryo herkes görmedk diyo adamn biri çıkıyo bn gördüm sahilde eline silahı almış başına 3 el ateş ederek intihar etti diyo polisler bu adamı tutukluyor ndn??

görevdesnz eylem yaplor sze fiziksel bir saldırı oldu nasıl davranmanz gerekirgozun kapalı ayakkabını nasıl baglarsın

kendini bize anlat ve neden polis olmak istiyorsun

trafik ışıklarında yeşik ışık en alttamı en üstemi

iyi bi bölüm kazansanız yine de polis olmak ister misiniz??

nerdeyiz kaç yılındayız nasıl bir binadayız kaçıncı kattayız

Kolundan Nişanlını alırlarsa ne yaparsın?

televızyonda hergun polıs haberlerı ızlyorz sızce polısler suclulara karsı olan tutumları dogru mu

Yarım saat ara ile patlatılmak istenen 4 havai fişek kaç saatte patlatılır?

Polisler Bir Otelin Tüm Odalarını Boşaltıyor. 96 Nolu Odada Başka Biri Tarafından Açıldığını Görüyorlar. Adam da Polislere Oda Anahtarını Tersten Okuduğunu Oda Numarasının 69 Olduğunu Söylüyor Ve Polisler Adamı Tutukluyor Neden?

Adamın biri bir tilki, bir piliç, ve bir çuval mısırı önlerindeki nehrin bir yakasından öteki yakasına geçirecekmiş. Adam kayıkta yanında yanlız bir şey taşıyabiliyormuş. Eğer tilki ile piliç yanlız kalırlarsa, tilki piliçi yer. Eğer piliç ile mısır çuvalı yanlız kalılarsa, piliç mısırı yer. Bu durumda adam bütün bunları karşı kıyıya nasıl taşır?

nasıl Bir Polis Okulu Hayal Ediyorsunuz

Annenin ve babanin cocuğu olup kardsn olmayan Kimdir

Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur


1."Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları, kediler, çantalar, kadınlar - Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?"2. Adamın biri bir tilki, bir piliç, ve bir çuval mısırı önlerindeki nehrin bir yakasından öteki yakasına geçirecekmiş. Adam kayıkta yanında yanlız bir şey taşıyabiliyormuş. Eğer tilki ile piliç yanlız kalırlarsa, tilki piliçi yer. Eğer piliç ile mısır çuvalı yanlız kalılarsa, piliç mısırı yer. Bu durumda adam bütün bunları karşı kıyıya nasıl taşır?3. 3 adam bir otele gider, her biri 10 lira vererek toplam 30 lira ödeyerek oda tutarlar ve eşyalarını alıp odalarına çıkarlar. Fakat otel müdürü bugünün çarşamba olduğunu hatırlar ve özel bir fiat uygular. Bellboy u çağırır fazladan kestiği 5 lirayı 3 adama vermelerini ister.Bellboy adamların odasına çıkar ve 5 lirayı geri verir, bunun üzerine adamlar 2 lirayı bahşiş olarak bellboya verir geri kalan 3 lirayı paylaşırlar.

Bu durumda adamların otel için ödedikleri miktar 9 liradır (daha evvel 10 lira vermişlerdi, sonra da 1 lira geri paylaştılar). Sonuçta toplam ödedikleri miktar 3x9 = 27 lira dır, 2 lira da bellboy a bahşiş vermişlerdi ve sonuçta harcadıkları toplam miktar= 27 + 2= 29 lira dır. Fakat otele girerken verdikleri para 30lira idi o halde 1 lira nereye gitti?4. Önlerindeki bir köprüyü geçmeye karar vermis 4 adam var. Hepsi köprünün aynı tarafındadır. Bütün adamları karsı kıyıya geçirmek için yanlızca 17 dakikanız vardır. Ellerinde bir tek fener var. Gece olduğu için en fazla 2 kişi köprüden geçebilir. Köprüden kim geçerse geçsin feneri biri taşıyacak ve geri getirecektir. Adamların her birinin hızı farklıdır. Köprüyü geçen çiftler den biri daha hızlı dahi olsa yavaş olanın hızında geçebilir.

Adamlarımızın hızları :

1.Adam : köprüyü 1 dak. geçiyor.

2.Adam : köprüyü 2 dak. geçiyor.

3.Adam : köprüyü 5 dak. geçiyor.

4.Adam : köprüyü 10 dak. geçiyor.5. 3 cocuğum var.Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır.İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır.6. Ahmet Veli den yaşlıdır, Veli Hasan dan gençtir, o halde kim Ahmet ten yaşlıdır.7. Her saatte 20 dakika geri kalan bir saatim var. Saatim şu an 4.00 ü gösteriyor. Saatimi tam gece yarısı ayarlamıştım ve saatimin tam 4 saat önce durduğunu biliyorum. O halde şimdi saat tam kaçtır.8. 0.1mm kalınlığında bir kağıt alalım. Önce bu kağıdı ortadan ikiye kıvıralım, sonra yine ortadan ikiye kıvıralım ve bunu 50 sefer yapalım.Sonunda kağıdımızın kalınlığı nekadar olmuş olabilir.9. 2 kapımız var bu kapılardan biri hazine odasına açılıyor. Bu 2 kapının önündede 2 bekçi var. Bunlardan biri hep doğru diğeri ise hep yalan söylüyor. Hazine odasını bulabilmek için bu bekçilerden birine yanlızca bir soru sorabiliriz. Bu soru ne olmalıdır.10. Eğer 7 kişi karşılaşır ve birbirleri ile yanlızca bir kere tokalaşırlarsa kaç kere tokalaşma olur11. 1 adam 1 odayı 4 saatte boyuyor ve 2. Adam 1 odayı 2 saatte boyuyor ise her ikisi 1 odayı kaç saatte boyar.12. 2 dogru parcasi ile bir simiti kac parcaya bolebilirsiniz13. BIUDBAY sonra hangi harf gelir.14. Üst katta sönük halde 3 lamba var ve alt katta 3 elektrik anahtarı var. Her bir anahtar bir lambayı açıp kapıyor. Şimdi siz bu anahtarları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata yanlızca 1 kere çıkıp hangi lambanın yandığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda hangi anahtarın hangi lambayı açıp kapadığını nasıl bulursunuz15. DEVE,3 oğlu olan bir adam ölür ve çocuklarına 17 deve bırakır. 1.oğlu develerin yarısını, 2.oğlu 1/3nü, 3.oğlu 1/9nu alacaktır. Fakat çocuklar bir türlü develeri bölüşemezler. Onlar düşünürken yanlarına devesiyle gelen bir adam develeri bölüştürüp yoluna devam eder. Acaba bu adam bunu nasıl yapmıştır.16. Bazı aylar 31 günden olşur, peki hangi aylar 28 günden oluşur17. 30 u 1/2 ye böl ve 10 ekle kaç çıkar18. Konya da yaşayan adamın biri niçin İstanbul da gömülemez.19. Kadının biri dilenciye 50 lira verir, bu kadın dilencinin kızkardeşidir fakat dilenci bu kadının abisi değildir. Bu nasıl olur.20. 2 adam 5 kere satranç oynamış, herbiri aynı sayıda oyun kazanmış fakat hiç bir oyun berabere bitmemiş. Bu nasıl olur21. Karanlık bir odaya girdiniz, oda da gaz lambası- mum- tüplü lamba var vede elinizde bir tek kibrit var. Önce hangisini yakarsınız22. Doktorunuz size 3 ilaç verdi ve dediki "bunları yarım saat ara ile içiniz". İlaçlarınız kaç saat içinde biter.23. 1960 larda cumhurbaşkanımızın adı ne idi.24. Bütün herkesin bildiği Hayat ve Ölüm arasındaki nedir.25. Yorgun bilgisayarlar acıkınca ne yerler.26. Ne kadar yağmur yağarsa yağsın daha fazla ıslanmayan nedir.27. Bir matematik kitabı diğer matematik kitabına ne demiş.28. Hiç soru sormayan ama devamlı cevap bekleyen nedir.29. Yağmur düşerken yükselen nedir.30. Türkçe de en sık yanlış okunan kelime hangisidir31. Bütün gün boyunca aynı soruyu sorup her seferinde farklı cevap aldığımız soru nedir.32. Bir kayıkta 3 kişi varmış, kayıkları devrilince 2sinin saçları ıslanmış, 3.sünün saçları niçin ıslanmamış33. Mustafa 600 liraya eski bir araba almış, bunu Veli ye 800 liraya satmış, Sonra 1000 liraya başka bir araba almış bunuda 1200 liraya satmış. Mustafanın karı ne kadardır.34. Saat te 2 kere ama Saniyede 1 kere meydana gelen nedir35. Yumurta satıcısına kaç yumurta sattığını sordum. "1. Kişi yumurtalarımın yarısını ve bir yarım yumurta aldı, sonra 2. Ve 3. Kişide aynı şekilde yumurta aldı. Hiç yumurta kırmadan bütün yumurtalarımı sattım". Acaba yumurtacı kaç yumurta satmıştır.36. Askerin biri esir aldığı diğer askere demişki "öyle bir şey söyle, eğer söylediğin yalan ise seni kurşuna dizeceğim, ama eğer doğru ise seni asacağım". Bunun üzerine esir asker bir cümle söylemiş ve serbest kalmış. Acaba ne demiş

C-1- Bir, çünkü yanlızca olayı anlatan Topkapı ya gidiyor.

C-2- Adam önce piliçi karşı kıyıya taşır, geri gelir,tilkiyi alır karşı kıyıya bırakır piliçi yanına alır,piliçi bırakır, sonra yanına mısır çuvalını alır piliçi bırakır, karşı kıyıya mısır çuvalını bırakır, sonra da gidip piliçi alır ve geri döner.

C-3- Yanlışlık hesapta yapılan yönlendirmeden kaynaklanıyor yani belboy a verilen 2 lira aslında 27 liranın içindedir, adamlarımız 3 lira daha alınca toplam 30 lira olmaktadır

C-4- 1. Ve 2. Adam geçer =2 dak

1.Adam geri döner =1 dak

3. ve 4. Adam geçer =10 dak

2.Adam geri döner =2 dak

1. Ve 2. Adam geçer =2 dak Toplam 17 dakika

C-5 27 ve çocuklar 9, 7, 2

C-6 Hasan sonra,Ahmet ve Veli

C-7 10.00 am

C-8 çok kalın olur yaklaşık milyonlarca santimetre olur

C-9 bekçilerden birine "eğer öteki bekçiye hazine odasına hangi kapıdan girilir diye sorsam o ne cevap verir"- yani ikiside öteki kapı veya bu kapı diyecektir

C-10 21 kere tokalaşma olur. Formül, p(p-1)/2 dir yani 7x6/2=21

C-11 1 saat 20 dakika

C-12 (5)

C-13 S(Sekiz)

C-14 1.anahtarı yakarım ve 5 dakika beklerim-sonra söndürürüm-2. Anahtarı yakıp üst kata çıkarım-lambaları kontrol ederim-sıcak olan lamba 1.anahtarla, yanık olan lamba 2. Anahtarla, sönük olan 3 .anahtarla açılıp kapandığını bulurum

C-15 Adam kendi devesinide 17 deveye geçici olarak ekler- 18 deve olur, 1. Oğul 1/2=9, 2. Oğul 1/3=6, 3.oğul 1/9=2 deve alır, toplam 17 deveyi bölüşürler ve adamda devesine atlayıp gider

C-16 Hepsi

C-17 70, 30/ 1/2=60+10=70

C-18 Çünkü Konya da yaşayan biri ölmediği için gömülemez

C-19 Dilencide kadının kız kardeşidir

C-20 Bu 2 adam birbirleri ile oynamıyorlarmış

C-21 Tabiiki kibriti

C-22 1 saat (1.si saatin başında, 2.si ortasında, 3.sü sonunda)

C-23 Demirel, çünkü doğduğundan beri ismi hep aynı idi

C-24 "ve"

C-25 chips

C-26 su

C-27 Çok problemim var

C-28 Telefon

C-29 Şemsiye

C-30 Yanlış

C-31 Saat kaç

C-32 Çünkü adam kelmiş

C-33 400 lira

C-34 A harfi

C-35 7 yumurta (4-2-1)

C-36 "Beni kurşuna dizeceksin"- Eğer onu kursunlarlarsa doğruyu söylemiş olacak asılması gerekirdi- Eğer onu asarlarsa yalan söylemiş olur kursunlanması gerekirdi


“1 metre boyunda ki Demir bir çubuk su dolu havuza atıldığında 75 cm olarak görünüyor.2 metre uzunluğunda ki naylon ip havuza atıldığında ne kadar görünür?”

Bunun cevabı 2 metre olacaktır ve değişmez diyeceksiniz.Neden derlerse demir çubuk suya batar ve fiziksel olarak görünümünde kırılma gerçekleşir ama naylon ip batmaz olduğu gibi görünür şeklinde cevap vereceksiniz.

”Yarım saat ara ile patlatılmak istenen 4 havai fişek kaç saatte patlatılır?”
Şeklinde idi bununda cevabı 1.30 saat olacaktır.Neden derlerse ilk başlangıç olan yarım saatte 2 tane patlatmış oluyorsunuz kalan 2 taneyide 1 saatte patlatırsınız toplam 1.30 saat eder.

Taş üstünde 5 kuş var ateş edip 2′sini vurdun geriye kaç tane kaldı
2 kuş kalır Onlarda vurduğum kuşlar

Uçurumun kenarındasınız Bir elinizde küçük coçuğunuz diğerinde büyük çocuğunuz birini bırakmak zorundasınız.Çünkü düşecekisiniz hangisini bırakırdınız.

Sakın ikisini de feda etmem demeyin. Bunu diyen çocuğu elemişler.

Kaç ay 30 çeker
11 Ay Şubat Hariç

Neden polis olmak istiyorsun

6 tane elma var 2 si dışında hepsini yersen kaç elma kalır

En son izlediğiniz filmin adı neydi? Kısaca konusunu anlatırmısınız?

Etliye sütlüye karışma deyimini açıklayınız

Polislik mesleğini neden seçtiniz? Mesleğin iyi ve kötü yanları nelerdir?

Doğu politikası hakkında bilgi veriniz. Sizce doğru bir politika mı izleniyor?

Baba ve oğul kaza geçiriyorlar sonra ikiside farklı hastaneye kaldırılıyor.Doktor ‘aaa bu benim oğlum’ diyor. Bu olay nasıl olur? Anlatınız.

Kart çektirip 5sn içinde farklı olanı bulunuz.

ilk göze çarpan EEE içinde F harfiydi başka yok

Bir otobuste 3 yolcu var 2 si ilk durakta indi 4 kişi bindi şöförün yaşı kaçtır.

Şoförün yaşı belirtilmedi.

Kaç ay 28 çeker?

12 ay da 28 çeker deyin. 1 ay demeyin

Bir gösteri de göstericiler size fiili ve sözlu saldırı yaparsa ne yaparsınız
kendimi kalkanımla korur gelecek emirleri beklerim

Başarıya ulaşmak için zekamı önemlidir çalışmak mı

Bir doktor hastasına yarımşar saat arayla içmesi için 3 hap veriyor haplar ne zaman biter
1 Saatte biter.

HZ. Musa gemisine kaç hayvan almıştır?
Gemisi olan peygamber HZ.MUSA Değil Hz.NUH’dur.

Arkanızdaki duvarın rengi nedir

İnsanmı Doğaya Hükmeder, Doğa mı İnsana Hükmeder?
Doğa İnsana Hükmeder.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mülakat yeri neresi olur Atmaca07 4 181 14-10-2017, Saat: 15:36
Son Yorum: PÖH_İbrahim
  Sözlü puandan kaç aldığını öğrenen var mı Alik38 2 333 27-09-2017, Saat: 01:52
Son Yorum: YunusBey
  En iyi mulakat Erzory 4 335 30-08-2017, Saat: 11:51
Son Yorum: Tr.SpecialForce
  Sağlık Okul Ve Mülakat Onotogo 1 426 22-08-2017, Saat: 18:14
Son Yorum: şadi03
  Girdigimiz gun mulakat cevikpolis66 16 1,097 19-07-2017, Saat: 15:54
Son Yorum: Mervepmyo

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi