Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinir
#1
Arkadaşlar Mesela Biri bana artistlik filan yapsa ilk önce konuşurum rahat dur filan derim eger olmassa sinirlenip karşımda kini öldüresiye dövüyorum ?? Sizce bu alıskanlıgımı derhal terk etmelimiyim ??
Cevapla
#2
Yarın öbür gün polis olduğunda da yüzüne karşı küfür edecekler belki ama sabırlı olman gerekecek.
Cevapla
#3
Alışkanlığı Bırak Diyorsun.
Cevapla
#4
(15-02-2016, Saat: 15:44)Berkay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alışkanlığı Bırak Diyorsun.


Kesinlikle. Yarın öbür gün başına çok iş açar bu sinir. Mülakatta falanda öfke kontrolünü ölçmek için ters ters davranırlar her zaman sakin ol.
Cevapla
#5
Bak sana bir olay anlatayım ,
Çevik Kuvvet'te görev yapan memurların karşısına geçiyorlar ana avrad küfrediyorlar çeviklerin hepsi başını çeviriyo başka bi yere bakıyo duymuyolar bile.Saldırırsa mesleğinden olacak çünkü.Sen haklısın evet , ama susmak zorundasın.

2 yıl boynca Polis okulunda sanada zaten bu eğitimi veriyorlar.Sen farkında olmadan sinirini alıyorlar sabır öğretiyorlar komiserler hocalar sana.
Mesela arkadaşın teki 1.sınıf pmyoda.Müdürleri demiş silahları vermeyin bunlara bozarlar oynarlar falan demiş.Buda şikayet ediyo biz ne için okuyoruz burda diye.Vel hasıl kelam orda sabrı ögreniyosun her önüne gelene vurursan polis değil karakolda tuvalet temizletirler sana..Her şeyin başı sabır.
Cevapla
#6
Ana avrad küfür atmasınlar , Bana tek atsınlar yeter
Cevapla
#7
(15-02-2016, Saat: 16:34)Berkay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ana avrad küfür atmasınlar , Bana tek atsınlar yeter

Özellikle ben bu konuda çeviklere allahtan sabır diliyorum. Eylemcilerin bir sloganları vardır ''jopunu bırak, kaskını çıkar, delikanlı kim'' diye. Veya sen elinde kalkan ile müdahale emri beklerken dibine kadar gelir olur olmadık laflar söyler. Ama senin emir gelmedikçe elinden bir şey gelmez sadece susarsın. Bu mesleği yapacaksan sabır, öfke kontrolü, sinirlerini kontrol etmen şart. Polis olacak adamda en aranacak niteliklerden birisi.

İş bu hal olunca seni daha mülakatlarda bekletecekler. Sırası 11'de gelip akşam 22'de mülakattan zor çıkanlar olmuş. Artı olarak komisyonda mesela, gidersin normal bir şekilde duruşunu düzelt falan diyebilirler. Bunun gibi sabırları sınanan çok arkadaşın mülakat tecrübesini okumuşumdur. Okulda 16.Dönem nickli arkadaşın dediği gibi komiserler her türlü sabrını zorlarlar, küçük düşürürler, azarlarlar ama onlara ters bir kelime söyleyemezsin. Kardeşim ben eskiden sinirlenince duvarları yumruklayan, okulda müdürün odasında yerde çocuk tekmeleyen biriydim artık baya sabırlı, kavgadan uzak birisi oldum. Zor değil sen bu alıskanlıgımı derhal terk etmelimiyim ?? diye sorduysan zaten kafana koymuşsun bunu. Eminim terk edersin.
Cevapla
#8
Arkadaslar burda malesef ülkemiz suçlu sen polisine jandarmana falan gereken yetkiyi vermessen kufur falan atildiginda gerekeni yapmazsa bu eylemcilerde şımarır hep yapmak isterler. Ama bakin abd ye en ufak bi harekette 5 polis adamin üstüne çikiyo yaptigina pisman ediyorlar. Geçen bi haberde görmüştüm adamin elinde oyuncak silah var şakasina polise sıkmış gibi yapiyo polis bunu direk kafasindan vuruyo adam ölüyo sonradan da polise hicbir ceza verilmiyo sadece uyari bizim ulkede bole bisey oldugunu farz edin. İste büyük devlet olmak lafla olmaz icraatle olur.
Cevapla
#9
Terk etmeniz gerekir.Öfke size bir şey kazandırmaz.Zaten öfke kontrolü olmayan birisi polis olamaz.Her küfür hakaret edeni öldürmeye kalksak dünyada insan kalmaz? Bu alışkanlığınızı bırakmanız gerekir.Ayrıca girdiğin kurumdaki amirlerin senin sabrını aşırı sınayacaklar.Bunu hem okulda hemde tüm meslek hayatında göreceksin.Düz memur olarak kalmaya devam ettiğin sürece.Küçük düşürecekler,azarlayacaklar hatta küfür hakaret bile edecekler.Ama sen sesini çıkarmazsın.Ayrıca üstlerini şikayet edemezsin.Polislik ve askerlik emir al / emir ver prensibine uygun olarak çalışır.Ego sorunu olan ya da bünyesi emir alıp vermeye ters olan birisi bu meslekleri icra edemez.Sen şimdi jandarma astsubay ol bakalım neler çekiyorsun.Alternatif meslek bulsan anında kaçarsın zorunlu hizmet süren dolduğunda. ( 10 yıl ) Hem içişlerine hemde genel kurmaylığa karşı çifte sorumluluğun var.Bu sadece jandarma da değil tüm kuvvet komutanlığı mensuplarında geçerli.Benim babam astsubay emeklisi.30 senede neler çektik biz kolay mı sanıyorsun diyor.12 sene erken emekli oldu sırf bu yüzden.Yani öfkeli olmak size bir şey kazandırmaz.Ki siz öfkelendiniz öfkeyle düzgün kavga da edemezsiniz.O hışımla hamlelerinizi ve savunmanızı düzgün yapamazsınız.Sakin birisi gelir yumruğu çakar yere yapışırsınız.Kavga da bile sakinlik önemlidir.Bu davranışını bırakmalısın.

(15-02-2016, Saat: 19:11)Manyas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar burda malesef ülkemiz suçlu sen polisine jandarmana falan gereken yetkiyi vermessen kufur falan atildiginda gerekeni yapmazsa bu eylemcilerde şımarır hep yapmak isterler. Ama bakin abd ye en ufak bi harekette 5 polis adamin üstüne çikiyo yaptigina pisman ediyorlar. Geçen bi haberde görmüştüm adamin elinde oyuncak silah var şakasina polise sıkmış gibi yapiyo polis bunu direk kafasindan vuruyo adam ölüyo sonradan da polise hicbir ceza verilmiyo sadece uyari bizim ulkede bole bisey oldugunu farz edin. İste büyük devlet olmak lafla olmaz icraatle olur.

ABD diyorsun da orası çok farklı.Dünya yerel jandarması.O adamların yıllık kazancı 200 bin dolardan fazla.Polislerin.Her türlü yetkileri var.Polis şiddeti yaygın orada.Ama ülkenin yarısını uyuşturucu çeteleri yönetir.Bazı mahallelere o polisler korkudan giremez.Ki o çeteler ışidden bile daha kötü şeyler yapar.Suç oranı yüksek olduğundan polisin yetkisi de fazladır.Ama polisler silah kullanımında oto kontrol eğitimi alırlar.Keyfiyen kimseyi vuramazlar.Oto kontrollu silah kullandıklarında halk tarafından kahraman ilan edilirler.Bir ara LSD uyuşturucusu almış bir yamyam caddede bir adamı yerken polis uyarılara rağmen davranışından vaz geçmeyen adamı 12 kurşun sıkarak öldürmüş halk tarafından kahraman ilan edilmişti.Onlarda birde polis dokunulmazlığı var.Bulunduğun eyaletin valisi ya da senatosu hakkında soruşturma izni vermezse sana kimse dokunamaz.Ama verirse soruşturma açılır.Kasabalarda jandarma değil şerif vardır.Onlarda atamayla değil seçimle gelirler.Ayrıca ABD polis ve askerlerinin donanımı yüksektir.Çelik yeleksiz dolaşmazlar.Bir trafik polisi bir aracı durdurmak istemiş ancak araç durmamış ve polise 3 el ateş etmiş.3 mermi polisin çelik yeleğine denk geliyor ve polisde silahını çekerek karşılık veriyor 5 kurşun sıkarak saldırganı olay yerinde öldürüyor.Tüm bunlar go pro ile polis memurunun kafasındaki aksiyon kamerasıyla kayıt ediliyor.Onlar da kamera da vardır.Yani orası aşırı gelişmiş ama bir o kadar da tehlikeli bir ülke.Biz o konuma gelene kadar bizi elleyecekler vaziyet o günleri görmemiz aşırı zordur.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#10
Öfke sadece size zarar vermez ki çevrenizede verir yani kontrol etmeye bak baktın olmuyo okulunda rehberlik öğretmeninle bi konuş derim ben. Ama yine iş sende biter inan ne laf söylerlerse söylesinler değmez öyle insanlar için değmez
Cevapla
#11
Bu öfkenle psikoloji mülakatından geçemezsin hadi geçti diyelim görev esnasında sabrını çok zorlıycaklar sen birini döversen muhtemelen çok ceza alırsın açığa falan alırlar bu mesleği bi daha düşün derim
      ADİLE  SADULLAH  MERMERCİ  POLİS                                   

     MESLEK  YÜKSEKOKULU  ÖĞRENCİ      
                     ADAYI 2018
Cevapla
#12
(15-02-2016, Saat: 19:48)caner2018 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu öfkenle psikoloji mülakatından geçemezsin hadi geçti diyelim görev esnasında sabrını çok zorlıycaklar sen birini döversen muhtemelen çok ceza alırsın açığa falan alırlar bu mesleği bi daha düşün derim

Bazen çok ceza alıyorsun bazen para cezasıyla serbest kalıyorsun.Değişiyor.Bu konuda anlatacak çok şey var ama siyasete gireceğinden bir şey diyemiyorum.Detaylı rapor mevcut elimde.Kuruculardan izin çıkarsa ayrıntılarıyla paylaşırım.Ama zaten en başta psikolojik mülakattan kalma oranı çok yüksek.Zaten elemek için yer arıyorlar.Bu yüzden sakin ve sabırlı olmak en iyisidir.Sinirli olan varsa bu davranışını yenmenin bir yolunu bulmalı ve ona göre hazırlanmalıdır.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#13
Polis misiniz ? Detaylı bilgiler var da. Yoksa pmyo ya mi hazırlanıyorsunuz...
Cevapla
#14
(15-02-2016, Saat: 20:57)Policewomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polis misiniz ? Detaylı bilgiler var da. Yoksa pmyo ya mi hazırlanıyorsunuz...

Değilim.Detaylı bilgi derken? Benim dediğim şeyi mi kastettiniz.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#15
Yaptığınız açıklamalar bir polis ağzı gibi de.. kusura bakmayın sorduğum için...
Cevapla
#16
(15-02-2016, Saat: 21:15)Policewomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaptığınız açıklamalar bir polis ağzı gibi de.. kusura bakmayın sorduğum için...

Önemli değil. Smile Benziyor tabi.Ama mesela birisi burada gerçekten polis olsa ve birisi sorsa kendini afişe etmez.Ama ben polisim demeyeceği gibi polis değilim de demez.Ne kabul eder ne de ret.Bilgi veremem deyip sıyrılır.Bu kadar ciddi noktalar mevcut.Benim dediğim mevzu da bağlantılar,çevre genişliği,tanıdıklar,araştırmalar vs. Tabi hepsinin doğruluğunu kanıtlayacak delil yok.Çoğu İddialardan ibaret ama ciddi iddialar.İzin çıkarsa bir ara paylaşırım.Konu dağılmasın.Bir yanlışım olduysa sizde kusura bakmayın. Smile
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#17
Bende de fazla bilgi mevcut. Çevre de mevcut. Olan sistem de değişiklik olabilir diye pek fazla bisey paylaşmak istemiyorum. Yanlışın olmadı tabikide. Bilgilendirmeye devam Smile
Cevapla
#18
(15-02-2016, Saat: 21:34)Policewomen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de fazla bilgi mevcut. Çevre de mevcut. Olan sistem de değişiklik olabilir diye pek fazla bisey paylaşmak istemiyorum. Yanlışın olmadı tabikide. Bilgilendirmeye devam Smile

O da doğru bir nokta. :Smile O açıdan da bakmak gerekir.Bravo.Belli mi olur canım ülkem bir şey yazarsın her şey alt üst olur.Aman Allah korusun.Hazır değiliz böyle bir olaya.Bunu çözemedik daha.Durduk yere en başa dönmeyelim. Big Grin Ama bir gün imkan olursa paylaşmak istiyorum elbette.Hayırlısı.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
Cevapla
#19
Ya korkmayin istediginizi yazin sanki mit fbi bu forumu takip ediyo Big Grin
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sınır kapıları YUNUSLAR 10 703 13-05-2017, Saat: 22:46
Son Yorum: Demir20
  Sınır maviay 8 1,115 14-03-2016, Saat: 12:58
Son Yorum: Estergon

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi