Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spor
Arkadaşlar puanım 279 yaklaşık 1.5 yıldır spor yapiyodum ygs olunca bıraktım calisicam diye şimdi baraj puanını bekliyorum sizce 279 yeter mi spora tekrar başlayıp mülakatlara hazırlansam mı yoksa lys mi abansam
Bence hem spora hem lysye de çalış. Lys ye az kaldı.pmyo olmazsa ikinci bi tercihin olsun.
Spora başla puan 280i zor görür. Şurda zaten ortalama 10 gün falan kaldı açıklanmasına.

Bencede basla mulakata
Benim tahminim baraj 260-270 arası olacağı için sporu bırakma ve mülakatlara hazırlan derim. LYS çalışmak senin inisiyatifinde. Mülakatlar haziran ayında oluyorsa ve sen de o zamana kadar mülakatlara hazırlanacaksan zaten LYS'den pek iyi bir puan alman beklenemez.

Benim sana en güzel tavsiyem LYS'ye sıkı çalış, spor saatlerini düşür ve çok kasmadan mülakatlara hazırlan.

Benimde puanim 272 ben basladim 280 olmaz
Arkadaslar pmyo baraj puanınin 250 oldugunu varsayarsak bayan 263 puanla kazanma şansı nedir sizce dusuncelerinizi soyler misiniz ?
Geçen sene de herkes 250'den yukarı olmaz 230-240'a inecek diyordu 270'i görünce millet dudağını ısırmıştı. Bu sene 280 falan olursa isyan çıkarsa haklıdır. Özellikle tekrar YGS hazırlanıp 270 civarında alan kişiler için hiç iyi bir etki yaratmaz bu. Allah korusun tabi..

Egmelek puanın 250 olduğunu varsaymamıza gerek yok 260 da olsa baraj kazanma şansın var. Ancak buna şans dememiz pek doğru değil sonuçta senin mülakatların ve alacağın diğer puanlar belirleyecek bunu. Ne kadar çok hazırlanırsan o kadar çok şansın yükselir dememiz daha doğru bence.

IntoTheWild şimdi bayan alınacak sayısı 300 erkekler 2700 gibi bi sayı bayanların azlığı puanı yukseltebilir gibi düşündüm yanin 250 alan erkek kazanirda bayan 250 olur mu sanmıyorum pek Sad
Olur mulakatta alacagin puanlar daha onemliiiii
Bildigim kadarıyla parkur asırı spor gerektirmiyor
Harp okulunda ki mülakatlardan yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Biz erkekler için mülakat aynı geçiyordu yani aynı puanları tutturuyorduk hemen hemen daha sonra ise YGS-LYS yerleşme puanı devreye giriyor. Sizde de YGS puanı devreye girecek aynı şey ama, bizim mülakatlar da bayanlar arasında ki sürelerde dağlar kadar fark vardı. Çok az gördüm birbirini yakalayanları. O yüzden bayanlarda mülakat daha etken diye düşünüyorum mantıken.

Tabii ki Harp okulları spor parkurları ve diğer mülakatlar PMYO'dakilerden 10 kat daha zordur en az. Ancak en basit lisede ki beden dersini düşündüğümüz zaman bile 50 metre koşusunda bayanlarda daha fazla süre etkeni vardı birbirlerini yakalamak için.

Mulkati vatan millet sakarka yaparız ins da hadi diyelim baraj 260 oldu eee ben 263 aldım cok cok düşük bir puan bu asıl olarak kazanmak bu puanla..? Ne kadar kotumserim ya
Geçen sene 270 alan birisinin PMYO kazandığı yazıyor ana sayfada demek ki gerek mülakatlar gerek spor parkurları olsun hepsine iyi hazırlandı ve diğer adaylara fark attı. Buradan herkesin anlam çıkaracağı tek şey sınır puan alanların daha fazla çalışmalarına ihtiyacı olduğu.

Aynen. Benim 2 arkadaş girmişti geçen yıl. Biri tam 271 aldı diğeri 324 dü galiba yani 320 kesindi de küsüratını hatırlayamadım. 271 alan arkadaş asil kazandı 320 küsür alan yedeklere kaldı ve yedeklerde de 280 alan birisine sıra gelmiş buna yine gelmedi Smile yani herşey Fizik ve Sözlü mülakatta bitiyor
IntoTheWild teşekkür ediyorum zaman ayırıp bilgi verdiğin için. Umarim dedigin gibi olur. Bu arada facebook pmyo sayfamiza da bekleriz. https://m.facebook.com/pmyolu/?ref=bookmarks

Öncevatanım58 dediğin dogrudur tabiki ama bu bayanlarda olacagini sanmıyorum sayı az yani 300 kişi erkek 2700
Forumu seviyorum desem umarım yanlış anlamazsın.. Ben teşekkür ederim, iyi akşamlar başarılar.

Harp okulunun mülakatlarının yanında pmyonun ki hiçbişey orada çektiğin şınav kadar puan alıyorsun hemde 1 dakika içinde Smile
(11-04-2016, Saat: 23:42)Mrs.Çevikkuvvet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harp okulunun mülakatlarının yanında pmyonun ki hiçbişey orada çektiğin şınav kadar puan alıyorsun hemde 1 dakika içinde Smile

İnanır mısın, K.H.O'da tanışıp daha sonradan sözlü mülakatlardan elendiğini duyduğum o kadar çok arkadaşım var ki ben bile hala "nerede ve nasıl" diye düşüyorum. Ayrıca şiveleri gerçekten çok düzgündü diksiyonları da iyiydi.. Torpil ile elenip geçen olmadığı düşüncesindeyim çünkü emir-komuta zinciri ağır basıyor orada. K.H.O askeri doktorların en alt rütbesi Yarbay idi en azından benim gördüğüm kadarıyla..  

Çok başvuru yapılıyor ve alım az olduğu için pekte şaşırmamak gerekiyor aslında benim şaşırdığım olgu Türk subay adaylarının bu kadar ince elenip sık dokumak. İnternette sağda solda zaten duymuştum ama o kadarını beklemiyor insan gittiğinde.. Kısaca şunu söyleyebilirim Harp Okullarında sözlü mülakat daha riskli.

Harp okullarına 600ü Askeri liselerden gidiyor geriye 290 erkek 10 bayan alıyor sivilden o kadar olsun ama demi Big Grin harika bir okul harika bir eğitimi var herşeyi harika o okulun yaaaa bende istiyommmm Sad((

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pmyo parkur için spor? Beyza06 2 272 16-08-2017, Saat: 23:58
Son Yorum: Yakoo
  Spor ve YGS beymenler 22 2,001 06-07-2017, Saat: 03:01
Son Yorum: Volkan123
  Spor ? Mertcanakca 2 452 30-06-2017, Saat: 12:41
Son Yorum: Mertcanakca
  Bayanlar spor+ygs? pmyo97 5 672 20-06-2017, Saat: 19:58
Son Yorum: ışık07
  SPOR MÜLAKATI Cartegena 3 374 17-06-2017, Saat: 16:39
Son Yorum: Uğur_A