Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torpil
Bi tanıdığımin torpili her hangi bi emniyet müdürü.Ne kadar yardimci olabilir yani torpili girebilir mi
Kendisine neden sormuyorsun?
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
Kendisine sormadıgim için burda soruyorum
hak yemeyin . lar
Ben yemiyorum o yiyor ben soruyorum işte torpili ne kadar yardım edebilir ona
Kör sakat topal olmadığı sürece sözlü mülakat ve sağlıkta çok olur. Gel gelelim ki onlara bu torpili sağlayanlar değil buna göz yuman devlet suçludur ve öğrencilerin hakkı bizzat devlet tarafından yenir Wink

Aynen yaa valla bende onu dert ettim yaa çevresi geniş olan falan torpili alıyor bi de bu torpili olan kız yani 250 kişi arasına girebilir mi bu torpil le
emniyet müdürüyse baya torpille rahat girer bence ama bu dünyda mutlaka çıkar bir yerden onun acısı hak yemiş oluyor çünkü eğer bu dünyada çıkmazsada diğer tarafta hesabı sorulur
Elbet sorulur hesabı zaten de ama 1 kişinin kaybetmesine sebep oluyor hem kız hantal hemde sözlü mülakati iyi yapacağını düşünmüyorum ama gel gör ki torpil devreye giriyo
o kadar kötüyse torpil bile kurtarmaz demeyi çok isterdim Smile
Yaa ama çok kötü ya bu bide devletten biri yapıyorsa Sad
Ne var ki kurtarıyor işte. Emniyet müdürü demişsin ama kaçıncı sınıf emniyet müdürü bu amcamız ? 1.sınıfsa mesela öğrenci istediği kadar hantal olsun veya sözlü mülakatta 20 alsın onu 100 e çevirirler. 1.sınıf emniyet müdürü sonuçta -ki- 1.sınıflar hiç birbirlerinin ricasını kırmaz çünkü yarın bir gün bulunduğu ildeki 1.sınıf emniyet müdürüne işi düşer. Düşmese bile geri çevirmez "tamam devrem" der kapatır.

Haktan, diğer dünyadan bahsetmişsiniz ancak bu şu demek mi oluyor ? "bu dünyada ne yaparsan yap, öteki tarafta görüşürüz" Kimse kusura bakmasın ama bu sistemin açıklığından sorumlu olan devlete hala aranızda " devlet babanın bir bildiği vardır" diyecek insanlar var. Neyini bilecek arkadaşım? Biraz mantıklı düşünün Allah aşkına..

Zerrede kızmıyorum, gücenmiyorum torpili olup kullananlara çünkü bu izni onlara dolaylı olarak verip zerre gözetmeye tabii tutmayan devlete kızıyorum, güceniyorum.

Kaçıncı sınıf olduğunu bilmiyorum ama emniyet müdürü işte

Aynen haklısın benimde kızdıgim nokta o bu hakkı yiyen yediren devletin içindeki insanlar ya
"bu dünyada ne yaparsan yap, öteki tarafta görüşürüz" değil bu dünyada yaptıysan mutlaka acısı çıkar diyorum helal olmuyor çünkü bu kadar insanın hakkı var üzerinde o kişinin iki yakası bir araya gelmez diyorum yani ha bu tarafta çıkmazsa acısı bu kadar insanın ahı diğer tarafta çıkar onu diyorum ki şahsen ben hakkımı da helal etmiyorum
(01-05-2016, Saat: 20:37)bludfire06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendisine sormadıgim için burda soruyorum

Anladım... Tanıdığı müdürse ve baraj puanını kurtarıyorsa her türlü girebilir ya da girmesinde büyük kolaylık sağlanması muhtemeldir.Ayrıca Mert arkadaşıma da katılıyorum.Yapanın da yaptıranın da suçu yok.Esas suç buna göz yuman devlete aittir.

pzMXDo.png
Benim gözümde yapan da, yaptıran da, devlette suçlu. Herkes kendi iradesiyle başkasının hakkını yediğini bilerek bu işe kalkışıyor.
Bir de şöyle bir durum var arkadaşlar misal.. Hiçbir problemi olmayan insanlar eleniyor. Senden daha kötüsü Asil olarak kazanıyor. Burada referans kullanmak caiz midir ? Elenen için ??
arkadaşlar herkes bir şeyler söylüyor kimi hak yemiş olunmuyor diyor kimi (bende dahil) hak yenmiş olunuyor diyor internette bir bakınim dedim bu konuya tabi internete ne kadar güven olur bilinmez bir yerde şu dikkatimi çekti ;

Kişi, hakkı olmadığı bir işe torpil yaparak girerse, işini lâyıkıyla yaptığı sürece -kul hakkına girmiş olsa da- kazancı haram olmaz. Çünkü bu parayı çalışmasının karşılığı olarak almaktadır. Fakat hak etmediği bir işe aracı ile / iltimas yoluyla girip hem de bu işin gereklerini hakkıyla yerine getirmeyen veya getiremeyen kişinin alacağı ücret / maaş helâl olmaz.

4) Torpilin caiz olması için, kişinin, torpil olmaksızın hiçbir şekilde hakkını alamaması, girmek istediği işe girememesi ve kendisinin de bunu hak etmiş olması şarttır. Bu şekildeki bir muamelenin adı "torpil" değil "hakkını koruma" olur. Mesela, vazifeye tayin olunacak kadar puanı yüksek ve diğer şartları da daha iyi olduğu hâlde, kendisinden düşük seviyedeki birisi torpille önüne geçecekse, o zaman kendi hakkını korumak için torpil yapması caiz olur. Aksi hâlde caiz olmaz.

Smile deniliyor bir çok yerden baktım hepsi hemen hemen aynı şeyi savunuyor her şey eşitse ve birileri sizden kötü olanlar önünüze geçeceklerse hakkınızı korumak için yapılmış olan şey olurmuş yoksa öbür türlüsü hak olurmuş
Ama tabi karar sizin doğruyu yanlışı iyi bilmek gerekir
Mantikli geldi bana. Smile

pzMXDo.png
açıkçası banada şu an mantıklı geldi ama bilemiyorum tabi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Torpil Polis_Adayı 16 1,195 08-05-2017, Saat: 16:48
Son Yorum: cwe234ed
  torpil zülkarneyn 7 918 18-06-2016, Saat: 21:14
Son Yorum: Mavi
  torpil konusu polis_33 1 654 02-05-2016, Saat: 20:53