Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ümidimi yitirdim.
#1
Şu günlerde herkes mülakat hazırlığını tartışırken puanı 270 ten düşük olanlarda ümitsiz ümitsiz bekliyor benim gibi... puanım 261.. ümidim tükenmek üzere. Üstelik bayanım puan düşse bile alım çok az. Galiba hayal kurmaktan vazgeçmem lazım. Aynı durumda olan var mi ? Sad
#2
Normalde aktifsiniz bende merak ediyordum bu aralar ne oldu, bir şey mi oldu diye. 260 olmasını bekleyenlerden biriside benim ve her ne kadar LYS'ye çalışmaya başlasamda, Jamyo başvurumu yapsam da yinede ufak bir ihtimali göz önünde bulundurarak inancımı tamamen kaybetmiyorum. Tamam ortalıkta 270 konuşuluyor ama 260 olursa da kimse fazla şaşırmayacaktır. Bu yüzden az bir zaman kaldı açıklanmasına içini ferah tut. 260 olmayacak bir puan değil bence.
                         
#3
O psikolojiyi çok iyi bilirim.
Umarım Puanı Aşağı Çekeceklerdir.
Siz lys gibi bir düşünceniz varsa lys kasmaya devam ediniz.
[img]69v7B7.jpg[/img]

[fon‌t=Open Sans]Malumdur benim sühanım ; mahlas istemez.”[/font]
#4
Herkes diken üstünde... İnşallah düşük bir puan çıkar.Bayanların etten püften nedenlerle elenmesi ayrı bir saçmalık.Umarız hüsran yaşanmaz.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#5
Ben üni. 3. Sınıfım. Ama inanın ki pomem istemiyorum. O heyecanı 2 sene yaşamak istiyorum. Be pmyo için bu sene son şansım. 260 olursa spor mülakat 100 puan olacak o sözü verdim kendime. Öyle yada böyle olacak.
#6
Bu sene öğretim döneminin bitmek üzere olduğunu varsayarak pomemi tekrar düşün derim. Daha avantajlı olduğunu unutma..
                                              
#7
Bu sene kpss ye giricem şansımi denemek için. Ama okulum seneye bitiyor. Önceliğim pmyo. Yeter ki puan düşsün...
#8
Pomem daha avantajlı. Rütbe atlama olsun, altı ay gibi bir sürede oldukça kısa bir süre. Fakat bende aynı kafadayım. Pmyo'ya gidip 2 yıl doya doya tadacaksın o okulu. Artık sabah erken kalkmaktan bıkkınlık gelecek falan ama arkadaşlarınla o 2 yılda etle tırnak gibi olacaksın falan. Tek engel YGS barajı şuanlık. Yarın öbür gün barajı geçtiğimi bilsem hemen spora başlar, 40 saniye yapmak için uğraşırım artı genel kültür, diksiyon her türlü mülakata hazırlanırım. Ama işte düşmesi gerek.
                         
#9
Kültür ve diksiyonda sıkıntı yok. Kendime en çok güvendiğim kulvarlar. Spora gelince. Geçen sene hazırlanırken küçük bi parkur kurmuştum kendi kendime. Zaten ağırlık kaldırmada hiç sıkıntı yok. Tek engel baraj puanı. Eğer düşerse kendimi polis ilan edecem. O derece yani....
#10
(13-04-2016, Saat: 15:44)Emre ÖZTÜRK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pomem daha avantajlı. Rütbe atlama olsun, altı ay gibi bir sürede oldukça kısa bir süre. Fakat bende aynı kafadayım. Pmyo'ya gidip 2 yıl doya doya tadacaksın o okulu. Artık sabah erken kalkmaktan bıkkınlık gelecek falan ama arkadaşlarınla o 2 yılda etle tırnak gibi olacaksın falan. Tek engel YGS barajı şuanlık. Yarın öbür gün barajı geçtiğimi bilsem hemen spora başlar, 40 saniye yapmak için uğraşırım artı genel kültür, diksiyon her türlü mülakata hazırlanırım. Ama işte düşmesi gerek.

297 aldım sizce hazırlanmalıyım mülakatlara
#11
Ben 261 le hazırlanmayı düşündüm siz 297 diyorsunuz. Yani 300 olacağını mi düşünüyorsunuz? Tabiki başlayın.
#12
4 + 4 toplam 8 yıl yatılı bir macera , sağlam bir disiplin ve kural yaşayıp her gün zorluklarla baş edip hırs yaparak okulu bitirip subay olmak başka , 6 aylık eğitimle sözleşmeli subay olmak başka.Eskiden kolej + akademi için bu olay polislerde de vardı.Keşke gene olsa.... Her ne kadar POMEM ya da PAEM daha avantajlı olsa da bende önceliğimi PMYO'dan yana kullanırım.Ki sadece bizler değil bir çok kişi aynı şekilde düşünüyor.Bu açıdan puanın düşmesi herkes için iyi olacaktır diye düşünüyorum.Ve puanın düşmesini diliyorum.Az kaldı.İnşallah kimse hüsran yaşamaz.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
WWW
#13
Puanın düşmesini hayallemek kadar saçma birşey olamaz o zaman 200 felan yapsınlar 300-400 bin başvuru ile başa çıkmaya çalışalım bakalım.. herkes torpilli bir adam bulmaya çalışsın bizimde hakkimiz yensin .. kusura bakmayın ama yazık günahtır inşallah seneye yüksek puan alıp girersin ama lütfen şu puan dusmesini felan dile getirmeyin ! Herkese bol şans .
#14
Hayırıdır kardeş sen yüksek aldın diye mi bu rahatlık ? Biz 200 olsun mu dedik ? İnşallah seninkinden de yüksek olur da bizi anlarsin. Yada inşallah mülakatında sıkıntı çıkar. Ümidi biten ve hayali yıkılan kişileriz biz. Senin gibi bencilce isteğimiz de olmadı. Ama umarim sen ve senin gibiler yerleşemez. Varsın torpili olan yerleşsin yeter ki bencil kişiler yerleşmesin.
#15
Ben siz kazanamayin mi dedim ama öyle geçen yılın baraj puanını bile geçemeyen sizler dusmeli felan diye konu açıyorsunuz inşallah seneye baraj puanından yüksek alirsinizda olur .. Bu arada ettiğin bedduaların benim için bir önemi yok ben basarmisim ki bu puanı almisim sende alsaydinda bu duruma dusmeseydin benden yüksek alanlarda var onlara sözüm yok ama gecen yilin baraj puanını bile alamayip laf etmek biraz garip ..
#16
İyi oku bayanım ben. İkincisi sende ego tavan yapmış bir kaç puan fazla almışsın diye. Bu tavrını da yaşına veriyorum sıkıntı değil. Bakalım kim nerede olacak. Benim zaten pomem şansım var. Ama önceliğim pmyo. Burda puanın düşmesini bekleyen onlarca kişi varken bu şekilde konuşman doğru değil. Yorum yapmak zorunda da değildin. Biz sonuna kadar puan düşsün diye fikir beyan edeceğiz. Takdir akademiye kalmış.

Ve ayrıca bencil insanların kazanması taraftarı değilim. Puan yüksek ama belli ki düşük alanların senin önüne geçmesinden korkuyorsun. Özgüvenli ol rakip çoğalınca da başarılı olacağını düşün kendine güvenin varsa .
#17
Bayan olduğunuz yeni geldi aklıma özür diliyorum o konuda ..ego ya gelince merak etme ben yalvarmakla egomu tatmin etmem üzülmeyin siz ! İnşallah puan dusmez de bu formun altına yazacaklarımı biliyorum bi aciklansinda ! Ha bu arada yaşım benim 21 üniversite 3 e gidiyorum seninde fazla kafan bulunmasın diye acikladim hahah çok yazık bee !

Yüksek puan alsaydinda rakibim olsaydın o zaman !
#18
Haddini bil. Aramizda yaş farkı var. Puan düşer ya da düşmez. Sen başarılı olacağına inaniyorsan neden gerildin ? Sakin ol sen kazanacaksın.
#19
Geçen yılın "bile" barajını burada ki bile sözcüğünün anlamı 2015 yılının sınavını küçümsemek mi yoksa ben mi yanlış anladım Big Grin

Ayrıca baraj puanının 270 olması zaten doğru değil. Harp okulları 260 ile gel birde LYS'de görelim seni şansı verirken, 2 yıllık meslek yüksek okulunun puanı 230-250 arasında olmalı özellikle de bu yıllarda polislik mesleğini icra etmek isteyen kişiler için.
                                              
#20
Hadi bakalım sen yüksek puan aldın ümidimiz kazanman yönünde.... bekliyoruz haberini.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi