Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
üniversite
hem pmyoda okuyup hemde aynı zamanda başka bi universitede açıktan okuyabiliyormuyuz ?
eğer okuyabiliyorsak 4 yıllık bi uni ve +pmyodan mezun olmuş oluyoruz. paem veya pomeme başvuru yapılabiliyor demktir buda. pmyo okudugumuz için avantajı aolurmu. aklıma takuılldı da DiessaTR nin terfi yok yuazısını okuyunca en azından öyle bir yol izlenilebilir mi diye. 

ayrıca diyelim ki okunmuyor ; o zaman pmyodan mezun olup üstüne 2 yıllık tamamlama gibi bir fırsat var mı yok mu? yok ise illa tek ve ayrı olarak 4 yıllık mı okumak gerekiyor paem ve pomem için. ona göre bi yol izlemeyi düşünüyorum.
Pmyo'dan mezun olunca 2 yıl açıktan oku bir bölüm tamamlama hakkın var. 4 yıllık mezunu sayılıyorsun ve gir paem veya pomem e.
herhangi bir bölüm olurmu yani atıyorum işletmedir felan açıktan okuycam iki yıllık neyse sonra hak kazanıyorum yani paeme girmeye
Herhangi bir bölüm olur, farketmez. Pmyo+2 yıl açıköğretim sonra 4 yıllık üniversite mezunu sayılıyorsun
Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Belirtilen şart bu.Yani bölümün farkı yok önemli olan o eğitimi tamamlamanızdır.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
oo bu güzel işte . hem polisliğin eğiytimini gençken daha 19 yaşımdayken alıyor olucam hemde iki yıl daha tamamlıcam ve meslekte yükselebilicem. tabii ki bu sene pmyo yu kazanabilirsem çoook teşekkür ederim. bu yolu düşünüyodum terfi yok denildiğinden beri. inşallah diğer arkadaşlara da fikir vermişimdir.
Benimde aradığım cevap buydu, muhteşem ya bu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üniversite sınavı kalkıyor mu Furkan726 8 254 18-10-2017, Saat: 21:36
Son Yorum: Cerentyln
  Üniversite Kayıt Sildirme kubilay61 8 285 22-09-2017, Saat: 16:56
Son Yorum: şadi03
  Üniversite beymenler 2 246 18-09-2017, Saat: 21:10
Son Yorum: Hatun35
  ÜNİVERSİTE dondurup kesin kayit yapma YARDIM!! asdas295 1 208 15-08-2017, Saat: 17:47
Son Yorum: Alpagu
  Üniversite Yorumu Erhanust 4 453 18-07-2017, Saat: 17:53
Son Yorum: akinfeev

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi