Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sabit Üniversite Hakkında
Exclamation 
Merhaba arkadaşlar ,
Sık sorulan sorulardan biri olan pmyo ve üniversite okuma olayina bir açıklik getirelim.Şimdi 2 ayrı 2 yıllık ön lisans mezunu olunca 4 yıllık mezun mu oluyoruz gibi sorular soruluyor sürekli.Bunun cevabi lisans ve önlisans farklı arkadaşlar  2 tane ön lisans mezunu olunca lisans mezunu sayilmiyorsunuz. Ayrıca Pmyodan sonra da  yatay geçişle bir kaç bölüme 3. sınıftan başlama hakkınız bulunmaktadir.Bir diğer konu da pmyo kazanıpta her ihtimale karşı üniversite kaydi da yaptirabilir miyiz ya da dondurabilir miyiz gibi sorular gelmekte bunun cevabi da arkadaşlar size gelen bölüme tercih yapabilirsiniz ve üniversiteyle görüşüp üniversitenin verdiği karara göre dondurabilirsiniz pmyodan mezun oluncada üniversiteye devam edersiniz.İnşallah yararlı olmuştur.Iyi forumlar dilerim.
(23-07-2016, Saat: 16:02)P.Ö.H AYŞENUR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar ,
Sık sorulan sorulardan biri olan pmyo ve üniversite okuma olayina bir açıklik getirelim.Şimdi 2 ayrı 2 yıllık ön lisans mezunu olunca 4 yıllık mezun mu oluyoruz gibi sorular soruluyor sürekli.Bunun cevabi lisans ve önlisans farklı arkadaşlar  2 tane ön lisans mezunu olunca lisans mezunu sayilmiyorsunuz. Ayrıca Pmyodan sonra da  yatay geçişle bir kaç bölüme 3. sınıftan başlama hakkınız bulunmaktadir.Bir diğer konu da pmyo kazanıpta her ihtimale karşı üniversite kaydi da yaptirabilir miyiz ya da dondurabilir miyiz gibi sorular gelmekte bunun cevabi da arkadaşlar size gelen bölüme tercih yapabilirsiniz ve üniversiteyle görüşüp üniversitenin verdiği karara göre dondurabilirsiniz pmyodan mezun oluncada üniversiteye devam edersiniz.İnşallah yararlı olmuştur.Iyi forumlar dilerim.

Özür dilerim anlayamadım ben. Açtığım konuda 2 yıllık 2 ayrı bölüm okursam basvurabileceğimi soylediniz ancak burda yazılana göre iki önlisans mezunu olunca 1 lisans mezunu olmuyorsunuz yazmışsınız anlamadığım kısım ise ben 2 ayri bolum okuyup lisans mezunu olamayacaksam nasıl başvuru yapabilirim şartlarda lisans mezunu olmamız gerektiği yaziyor iki önlisans bitirerek başvuramam bu durumda
(23-07-2016, Saat: 16:33)Samiyildirim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2016, Saat: 16:02)P.Ö.H AYŞENUR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar ,

Özür dilerim anlayamadım ben. Açtığım konuda 2 yıllık 2 ayrı bölüm okursam basvurabileceğimi soylediniz ancak burda yazılana göre iki önlisans mezunu olunca 1 lisans mezunu olmuyorsunuz yazmışsınız anlamadığım kısım ise ben 2 ayri bolum okuyup lisans mezunu olamayacaksam nasıl başvuru yapabilirim şartlarda lisans mezunu olmamız gerektiği yaziyor iki önlisans bitirerek başvuramam bu durumda

Evet orada size olabilir demistim fakat biraz ayrintili arastrinca bu konuyu acma geregi duydum.Öyle degilmis yani 2 yillik 2 ayri ön lisans mezunu olunca 4 yillik lisans mezunu olamiyorsunuz bence 2 yillikla falan uğrasmak yerine direk 4 yillik bir bölüm okuyun.
(23-07-2016, Saat: 16:46)P.Ö.H AYŞENUR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2016, Saat: 16:33)Samiyildirim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özür dilerim anlayamadım ben. Açtığım konuda 2 yıllık 2 ayrı bölüm okursam basvurabileceğimi soylediniz ancak burda yazılana göre iki önlisans mezunu olunca 1 lisans mezunu olmuyorsunuz yazmışsınız anlamadığım kısım ise ben 2 ayri bolum okuyup lisans mezunu olamayacaksam nasıl başvuru yapabilirim şartlarda lisans mezunu olmamız gerektiği yaziyor iki önlisans bitirerek başvuramam bu durumda

Evet orada size olabilir demistim fakat biraz ayrintili arastrinca bu konuyu acma geregi duydum.Öyle degilmis yani 2 yillik 2 ayri ön lisans mezunu olunca 4 yillik lisans mezunu olamiyorsunuz bence 2 yillikla falan uğrasmak yerine direk 4 yillik bir bölüm okuyun.

Anladım teşekkürler
(23-07-2016, Saat: 16:50)Samiyildirim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2016, Saat: 16:46)P.Ö.H AYŞENUR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet orada size olabilir demistim fakat biraz ayrintili arastrinca bu konuyu acma geregi duydum.Öyle degilmis yani 2 yillik 2 ayri ön lisans mezunu olunca 4 yillik lisans mezunu olamiyorsunuz bence 2 yillikla falan uğrasmak yerine direk 4 yillik bir bölüm okuyun.

Anladım teşekkürler

Rica ederim.İyi forumlar.
Arkadaşlar pmyo sonrası 2 yıllık üniversite okuduğumuzda 4 yıllık lisans mezunumu sayılıyoruz diye sorular gelmişti.Ben de bu konuyla ilgili ösym sitesinden bi kaç şeye baktım.Ösym mevzuatında yazana göre pmyo mezunu birisi dgs kılavuzu tablo 3 te yer almadığı için DGS sınavına başvuru YAPAMIYO.Ama aöf lisans tamamlama bölümlerine dgs sınavı olmadan geçiş yapabiliyosunuz.Bu bölümler;

-Kamu isletme
-İktisat
-Uluslararasi ilişkiler
-Konaklama İşletmeciliği
-Çalışma Ekonomisi
-Maliye

Bu bölümlere geçiş yaptığımızda 3. sınıftan başlıyoruz ve 2 yıl sonra 4 yıllık lisans mezunu olmuş sayılıyoruz.

Ösym sitesinde ki madde de bu;

http://i.hizliresim.com/4l5lGJ.jpg
Cihan kaptan kardesim bunlar hakkinda eminmisin ve dogru duydum demi 2 yil pmyo bittikten sonra hic bir sinava girmeden soyledigin bolumlerde okuyabiliriz
(23-07-2016, Saat: 19:43)Biter4747 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan kaptan kardesim bunlar hakkinda eminmisin ve dogru duydum demi 2 yil pmyo bittikten sonra hic bir sinava girmeden soyledigin bolumlerde okuyabiliriz

Maalesef bu sene kaldırılmış.Sınavsız geçişi bu sene kaldırmışlar.Pmyo mezunu olarak dgs sınavına da giremiyosun.Gerçekten çok karışık bi durum yetkili birisiyle konuşabilsek keşke

(23-07-2016, Saat: 20:43)cihankaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2016, Saat: 19:43)Biter4747 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan kaptan kardesim bunlar hakkinda eminmisin ve dogru duydum demi 2 yil pmyo bittikten sonra hic bir sinava girmeden soyledigin bolumlerde okuyabiliriz

Maalesef bu sene kaldırılmış.Sınavsız geçişi bu sene kaldırmışlar.Pmyo mezunu olarak dgs sınavına da giremiyosun.Gerçekten çok karışık bi durum yetkili birisiyle konuşabilsek keşke

Ösym ye ayrıntılı bi bilgilendirme başvurusu yapıcam bu konuda,bilgi edindiğim zaman en ince ayrıntısına kadar yazıcam,takipte kalın...

Bu konuyu bence silelim.Burada bilgiler yanlış,arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim
Yahu üniversite işlerinden detaylı anlayan birisi bu konuya açıklık getirebilir mi? Benim bildiğim PMYO'dan mezun olduktan sonra ne kadar okursanız okuyun lisans mezunu olamıyorsunuz.Bu da demek oluyor ki rütbe atlamak gibi bir şansınız yok.O yüzden de POMEM ve PAEM'e yönlendiriyorum sabırlı olan arkadaşları.Ama eğer öyle değilse bilgilendirin ki bizde insanların için en iyisi hangisiyle ona yönlendirelim.Kafamız karıştı.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
(24-07-2016, Saat: 02:08)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu üniversite işlerinden detaylı anlayan birisi bu konuya açıklık getirebilir mi? Benim bildiğim PMYO'dan mezun olduktan sonra ne kadar okursanız okuyun lisans mezunu olamıyorsunuz.Bu da demek oluyor ki rütbe atlamak gibi bir şansınız yok.O yüzden de POMEM ve PAEM'e yönlendiriyorum sabırlı olan arkadaşları.Ama eğer öyle değilse bilgilendirin ki bizde insanların için en iyisi hangisiyle ona yönlendirelim.Kafamız karıştı.

Ne kadar okursanız okuyun ne alaka.Aöf den 4 yıllık bölüm okuyarak lisans mezunu olmuş olursun.Paem 30 yaşına kadar alıyo zaten yaştan da sıkıntın olmaz
(24-07-2016, Saat: 04:26)cihankaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-07-2016, Saat: 02:08)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu üniversite işlerinden detaylı anlayan birisi bu konuya açıklık getirebilir mi? Benim bildiğim PMYO'dan mezun olduktan sonra ne kadar okursanız okuyun lisans mezunu olamıyorsunuz.Bu da demek oluyor ki rütbe atlamak gibi bir şansınız yok.O yüzden de POMEM ve PAEM'e yönlendiriyorum sabırlı olan arkadaşları.Ama eğer öyle değilse bilgilendirin ki bizde insanların için en iyisi hangisiyle ona yönlendirelim.Kafamız karıştı.

Ne kadar okursanız okuyun ne alaka.Aöf den 4 yıllık bölüm okuyarak lisans mezunu olmuş olursun.Paem 30 yaşına kadar alıyo zaten yaştan da sıkıntın olmaz

2 sene okuduktan sonra 4 yıl daha okunacaksa PMYO girmenin hiç bir mantığı yok.PAEM'e girmek için meslekte 2 yılı doldurmanız gerekiyor.Sınavsız geçemiyorsunuz.Sözlü ve yazılı sınava tabii tutuluyorsunuz.Onun yerine PMYO ile hiç uğraşmadan direkt 4 yıllık okuyup KPSS ile PAEM girip komiser yardımcısı olmak daha mantıklı.Düz memursun 7/24 işinle mi ilgileneceksin yoksa derslerinle mi.Her dersi başarıyla tamamlayıp sınıf atlaman gerekiyor.Hadi onca iş güç hengamenin arasında hepsini hallettin bir şekilde aldın o diplomayı.Meslekte 2 yılını doldurdun.Meslek için alımlarda yaş şartı 30 değil 45'dir.Sicilin ve kıdemin yüksek olmalı.Ceza vs. almamış olman gerek.Girerken sana sorulacak olan yazılıyı ve de sözlüyü çalışman gerek.Neyse onları da hallettin diyelim.Başvurdun PAEM'e. Yazılı ve sözlüden geçtin.9 ay eğitim aldın.Ve komiser yardımcısı oldun.Ölme eşeğim ölme.O kadar uğraşmak delilik ve de vakit kaybından başka hiç bir şey olmayacaktır.Onu diyorum.Ben yaparım diyen buyursun yapsın tüm bu dediklerimi yapmak kolay şeyler değil.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
(24-07-2016, Saat: 04:44)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-07-2016, Saat: 04:26)cihankaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar okursanız okuyun ne alaka.Aöf den 4 yıllık bölüm okuyarak lisans mezunu olmuş olursun.Paem 30 yaşına kadar alıyo zaten yaştan da sıkıntın olmaz

2 sene okuduktan sonra 4 yıl daha okunacaksa PMYO girmenin hiç bir mantığı yok.PAEM'e girmek için meslekte 2 yılı doldurmanız gerekiyor.Sınavsız geçemiyorsunuz.Sözlü ve yazılı sınava tabii tutuluyorsunuz.Onun yerine PMYO ile hiç uğraşmadan direkt 4 yıllık okuyup KPSS ile PAEM girip komiser yardımcısı olmak daha mantıklı.Düz memursun 7/24 işinle mi ilgileneceksin yoksa derslerinle mi.Her dersi başarıyla tamamlayıp sınıf atlaman gerekiyor.Hadi onca iş güç hengamenin arasında hepsini hallettin bir şekilde aldın o diplomayı.Meslekte 2 yılını doldurdun.Meslek için alımlarda yaş şartı 30 değil 45'dir.Sicilin ve kıdemin yüksek olmalı.Ceza vs. almamış olman gerek.Girerken sana sorulacak olan yazılıyı ve de sözlüyü çalışman gerek.Neyse onları da hallettin diyelim.Başvurdun PAEM'e. Yazılı ve sözlüden geçtin.9 ay eğitim aldın.Ve komiser yardımcısı oldun.Ölme eşeğim ölme.O kadar uğraşmak delilik ve de vakit kaybından başka hiç bir şey olmayacaktır.Onu diyorum.Ben yaparım diyen buyursun yapsın tüm bu dediklerimi yapmak kolay şeyler değil.

Orası öyle.Paem olmasa bile pomem bile pmyo dan daha avantajlı.Cidden çok karışık iyice kafam bulandı
Ortada bilgi karışıklığı var. Sadece konuya vâkıf kişiler yazabilir mi ?
Şimdi pmyo kazandık. 2 yıl okuyup bitirdik hazirandan sonra lisansa tamamlama süreci nasıl işleyecek ayrıntılı bir şekilde bilen birisi yazabilir mi?
Hangi bölümleri, Ne puanına göre okuyacağız? Ygsye girecekmiyiz tekrar?

Birde şimdi hali hazırda ygs/lys girdik. Elimizde bi puanımız var. Bu puanla tercih yapıp pmyo bitirine kadar dondursak sonra devam etme şansımız var mı?

Amacım sadece komiser yardımcılığı için istenen lisans mezunu olmak.
Arkadaslar bende universite 3.sinifa gectim ve bu sene asm pmyo yu kazandim. 2015 mevzuatinda herhangi bir yükseköğretim kurumunda okuyan adaylar diploma fotokopisi ile birliktr ogrenci belgesi de getirmesi durumunda diplomanin asli istenmeyecektir ibaresi yer almaktaydi. Eger bu durum hala gecerli ise bu sene aldigi puanla bi universiteye kayit yapan aday kaydini dondurup pmyo dan sonra okuyabilir. Ancak sorun şu ki bu madde hala gecerli mi ? Neticede 3. Sinif ogrencisiyim kaydimi aldirmak zorunda kalmak istemiyorum. Bu konu hakkinda bilgisi olan veya sorabilecegim bi yetkili merci bilen yazabilir mi
Arkadaşlar şu pmyo sonrasi üniversite konusuna bi açıklık getirelim polis bir arkadaşımla görüştüm.Pmyo sonunda 2 yıllik üniversite okuyunca 4 yıllığa tamamlamis oluyor muyuz dedim.Verdiği cevap Pmyodan sonra dgsye giriyosun dgsden aldığın puanla bölüm yazıp tamamlıyorsun dedi.Bilginize.
Pmyo mezunu olduktan sonra 3.sınıftan devam ederek lisans mezunu olabiliyorsunuz. Bunu yapan polis arkadaşlarım var bu konuda kafanız rahat olsun.
(25-07-2016, Saat: 00:21)Elif34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pmyo mezunu olduktan sonra 3.sınıftan devam ederek lisans mezunu olabiliyorsunuz. Bunu yapan polis arkadaşlarım var bu konuda kafanız rahat olsun.

Yatay gecisle mi Elif Hanım ben yatay geçiş ile devam eden duymuştum ama geçmiş yıllardı yakın bir tarih değildi 
Arastirdigimda da yatay geçişle ile belirli bölümlerin 3.Sınıfından devam edilebileceğini gördüm
     Tüm siyahlara inat beyaz ol ✨
(25-07-2016, Saat: 00:27)erva Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-07-2016, Saat: 00:21)Elif34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pmyo mezunu olduktan sonra 3.sınıftan devam ederek lisans mezunu olabiliyorsunuz. Bunu yapan polis arkadaşlarım var bu konuda kafanız rahat olsun.

Yatay gecisle mi Elif Hanım ben yatay geçiş ile devam eden duymuştum ama geçmiş yıllardı yakın bir tarih değildi 
Arastirdigimda da yatay geçişle ile belirli bölümlerin 3.Sınıfından devam edilebileceğini gördüm

3.sınıftan devam edebilmek için dikey geçiş yapmak gerekiyor polis olan arkadaşlar genelde açıköğretimi tercih ediyor derslerin içeriği bakımından muaflık oluşması içinde kamu yönetimi okuyorlar. Önceki yıllarda bunun için herhangi bir sınav puanı istemiyorlardı ama geçen sene aöf bir değişikliğe giderek yeniden başlayacaklar için ygs ve dikey geçiş yapmak isteyenler için dgs ye girme koşulu getirdi.
Teşekkür ederim  Wink
     Tüm siyahlara inat beyaz ol ✨
(25-07-2016, Saat: 00:33)erva Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim  Wink

Rica ederim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  çelik yelekler hakkında yardımcı olur musunuz sezer8888 2 295 19-05-2017, Saat: 19:42
Son Yorum: sezer8888
  çelik yeleker hakkında yardımcı olur musunuz sezer8888 0 216 10-05-2017, Saat: 17:02
Son Yorum: sezer8888
  Üniversite sınavıyla alakalı Seymaaa 3 610 01-09-2016, Saat: 11:51
Son Yorum: Mavi
  PMYO&Üniversite kayıt Kadiryasan41 4 864 20-08-2016, Saat: 18:19
Son Yorum: SEVİLLLL157
  ACİL !!! ÜNİVERSİTE HAKKINDA myscape35 2 686 15-08-2016, Saat: 09:18
Son Yorum: egmankara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi