Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardımcı olurmusunuz
arkadaşlar ben 2 yıllık elektronik bölümü mezunuyum.2 yılda açık öğretimden işletme okusam 4 yıla tamamlayabiliyormuyum ve bu şekilde lisans mezunu olup pomeme başvurabilir miyim.
Dgs ile isletmeye gececeksin sanirim. Bolumler alakasiz oldugu icin 2.siniftan hatta 1.siniftan bile baslayabilirsin. Tam emin degilim bu iki bolum arasi ortak ders varmi bir bakmak lazim. 4 yila tamamlayip mezun olursan pomeme basvurabilirsin.
3. sınıftan başlarsın. Adalet bölümünü bitirdim, Kamu Yönetimi 3. sınıftan başladım. Suan 4.sınıfım.
(05-04-2017, Saat: 02:58)Bugr4 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3. sınıftan başlarsın. Adalet bölümünü bitirdim, Kamu Yönetimi 3. sınıftan başladım. Suan 4.sınıfım.

Öyle bi ihtimal ders içeriğine göre değişir hocam örneğin elektronik okumuş birisinin işletme 1. sınıftan ders muafiyeti tartışılır .
(04-04-2017, Saat: 23:35)Berkanu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dgs ile isletmeye gececeksin sanirim. Bolumler alakasiz oldugu icin 2.siniftan hatta 1.siniftan bile baslayabilirsin. Tam emin degilim bu iki bolum arasi ortak ders varmi bir bakmak lazim. 4 yila tamamlayip mezun olursan pomeme basvurabilirsin.

(05-04-2017, Saat: 02:58)Bugr4 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3. sınıftan başlarsın. Adalet bölümünü bitirdim, Kamu Yönetimi 3. sınıftan başladım. Suan 4.sınıfım.

(05-04-2017, Saat: 04:57)EmpireS38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Öyle bi ihtimal ders içeriğine göre değişir hocam örneğin elektronik okumuş birisinin işletme 1. sınıftan ders muafiyeti tartışılır .

arkadaşlar gerçegi söylemek gerekirse meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum ygsde 205 aldım 4senelik bölüm tutmuyor. 2 senelik bir bölüm okuyup 2 senelikte açıktan okuyup 4 seneye tamamlayıp pomeme başvurmayı hedefliyorum olur mu olmaz mı varsa kolay bölümler yardımcı olun şu kardeşinize yoksa agustosta askere gidicem uzmanlıga başvurcam
Şimdi hocam ilk attığın postta seni ön lisans mezunu olarak algıladık , ama son postunda yazana göre lise mezunusun , aldıgın ygs puanı ile açıktan lisans bölümleri geliyorsa açıktan 4 sene okumak iyidir bunu bi iyice arsştır puanlar açıklandığında . Eğer olmazsa tek çare zaman kaybetmemek açısından ön lisans okuyup bunu lisansa tamamlamak . Okuycapın ön lisans bölümünü iyi seçmelisin çünkü ilerde transklip aldığında lisansa geçerken bir çok desini muaf ettirip 3. Sınıftan başlamak avantaj sağlayacaktır . Örneğin 2 yıllık işletme seçersen 4 yıla tamamlamak istediğinde adalet kamu yönetimi vs benzer nitelikteki dersleri seçerek daha kolay bitirmene yarayacaktır . Uyuşmayan bölümler seçtiği de 2 sene ön lisans okuyup sonrada bi 3-4 senede diğer okulu okumak zorunda kalabilirsin .
Aciktan okumak cok zor yani firsatin olursa ders calisirsan derslere kolay ama calisan icin gercekten zor cunku vakit kalmiyo  2 yillik bi bolum oku univ. De aciktan isletme sec cunku en kolay bolum o 
Ben salaklik yapip iktisat sectim bu sene mezun oluyodum ama donem uzadi
Benim bildigim ygs den 180 uzeri alan acikogretim lisans okuyabiliyor niye onlisansla ugrasiyorsun ki.
(05-04-2017, Saat: 04:57)EmpireS38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Anadolu AÖF'e DGS yapıp 1 veya 2. sınıftan başlayan görmedim hep 3 Smile
(06-04-2017, Saat: 02:18)Bugr4 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-04-2017, Saat: 04:57)EmpireS38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyle bi ihtimal ders içeriğine göre değişir hocam örneğin elektronik okumuş birisinin işletme 1. sınıftan ders muafiyeti tartışılır .

Anadolu AÖF'e DGS yapıp 1 veya 2. sınıftan başlayan görmedim hep 3 Smile

Valla hocam belkide doğrudur ama düz mantık düşünürsek elektrik elektronik ön lisans okumuş birisinin ders içeriğinin bi kamu yönetimi yada bi adalet ile benzerlik göstermeyeceği için muafiyet konusunda sıkıntı olacağını düşünüyorum , ha ösym derseki benim için farketmez ön lisans bitirmiş adamı 3 den başlatırım onada birşey diyemem Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kpss ile ilgili bilen biri yardımcı olabilir mi makarov78 15 391 08-10-2017, Saat: 17:49
Son Yorum: pomem-2017
  Yardımcı olur musunuz Gürkan 3 265 24-06-2017, Saat: 01:45
Son Yorum: Berkanu
  Yardimci olurmusunuz 56katil34 2 272 05-05-2017, Saat: 00:53
Son Yorum: 56katil34
  Yardımcı olur musunuz Gürkan 5 366 04-05-2017, Saat: 22:54
Son Yorum: karaca93
  Bİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ comebach 2 292 07-04-2017, Saat: 11:19
Son Yorum: BerkcanYakar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi