Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YGS 350 Puan
Merhabalar, YGS'de 350 puan yapmak için hangi derslerden mutlaka iyi sonuçlar almak gerekiyor ? Bu konu hakkında önerileriniz nelerdir ? Ayrıca soruyu şöylede sorayım fizik olmadan YGS'de 350 puan kolay alınabilirmi ?
Turkce kesinlikle yapmalisiniz illa fizik olacak diye bir sey yokki fizigin yerini herhangi bir dersle doldurabilirsiniz. Genelde arkadaslar turkce sosyale yukleniyor ama ben dogru bulmuyorum mat olmazsa olmaz
Netten puan hesaplama bolumunden tahmini netlere gore puan hesaplayabilirsiniz ona gore bi yol izlersinir. Benim tavsiyem bol paragraf sorusu cozmeniz en cok puan ordan geliyo. Sadece sozellede 350 puana ulasabilirsiniz
(11-10-2016, Saat: 00:55)Cerentyln Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkce kesinlikle yapmalisiniz illa fizik olacak diye bir sey yokki fizigin yerini herhangi bir dersle doldurabilirsiniz. Genelde arkadaslar turkce sosyale yukleniyor ama ben dogru bulmuyorum mat olmazsa olmaz
Netten puan hesaplama bolumunden tahmini netlere gore puan hesaplayabilirsiniz ona gore bi yol izlersinir. Benim tavsiyem bol paragraf sorusu cozmeniz en cok puan ordan geliyo. Sadece sozellede 350 puana ulasabilirsiniz

Fizik olmadan Matematikle beraber YGS'de hangi puan türünden 350 puan almam gerekiyor ? Birde bu derslerle ilgili hangi yayınları önerirsiniz ?
6 tane ygs puan türü var herhangi birinden 270 veya uzeri puan alırsan basvurursun. Yalniz 320 ve uzeri almak daha iyi tabi.

Seviyeni bilmediğim icin yayin olarak bir sey diyemem çok zor veya cok kolay gelebilir
Hangi puan turu oldugunun onemi yok en yuksek puani hangisinden alirsaniz onu ele aliyorlar
Paragrafta Yargi,Korfez,Palme,Karekok, Pegem akademi guzel yayinlar bunlari oneririm karekok biraz zordur yeni baslayacaksaniz korfez ve pegem akademi iyi olur. Guvender almayin onermiyorum
Matta Fem ilk adim mat kitabi, Guvender video cozumlu soru bankasi, Korfez video cozumlu soru bankasi, Final, "ihtiyac yayinlari on lisans kpss kitabi" bunlar cok iyi. Karekoku tavsiye etmiyorum sorulari agir
Aklima gelenler bunlar
+300 al sözlüyle sporuda 100'lersen Pmyo öğrencisi kesin olursun asille yada yedekte illaki olursun.
300 ve üzeride geçerli bir puan ama sporda + sözlüde iyi bir performasınız olmazsa hiç bir işe yaramaz 1 seneniz çöp olur buna da dikkat etmek gerek.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
(11-10-2016, Saat: 13:08)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 300 ve üzeride geçerli bir puan ama sporda + sözlüde iyi bir performasınız olmazsa hiç bir işe yaramaz 1 seneniz çöp olur buna da dikkat etmek gerek.

Ben yinede işimi garantilemek amacıyla 340-350 puanın altına düşmek istemiyorum. Peki spor ve sözlü mülakatlar için önerileriniz nelerdir ? Mesela "Neden polis olmak istiyorsun" sorusuna vatan millet sevdası falan diyenler eleniyormuş diye duydum ne gibi şeyler söylenebilir ?

(11-10-2016, Saat: 13:03)Batuhan Özkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +300 al sözlüyle sporuda 100'lersen Pmyo öğrencisi kesin olursun asille yada yedekte illaki olursun.

Sporu 100 yaparım onda sıkıntı yok ama sözlü biraz tehlikeli geliyor bana Big Grin
Türkce ve sosyalı fullersen matematikten de 10 soru yaparsan 350 yi geçersin
(11-10-2016, Saat: 14:29)Mete™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='Mavi' pid='47232' dateline='1476176882']
300 ve üzeride geçerli bir puan ama sporda + sözlüde iyi bir performasınız olmazsa hiç bir işe yaramaz 1 seneniz çöp olur buna da dikkat etmek gerek.

Ben yinede işimi garantilemek amacıyla 340-350 puanın altına düşmek istemiyorum. Peki spor ve sözlü mülakatlar için önerileriniz nelerdir ? Mesela "Neden polis olmak istiyorsun" sorusuna vatan millet sevdası falan diyenler eleniyormuş diye duydum ne gibi şeyler söylenebilir ?

Vatan millet sakarya diye yürüyenler eleniyor diye kesin bir şey söylemek zordur. gerçek sebebleri söyleyerek göz boyaması yapmış gibi olmazssınız. Herkes vatanı için gidiyor bunuda açıklayabilirsiniz ama klaşe söylerle değil de ( Vatanım için öleceğim öldüm allahu ekber ) edalarıyla değilde daha uygun ve gerçekci bir şekilde vatan için gideceğinizi açıklarsanız elenecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Birde o yüzden elenen varsa eminim ki göz boyamaya çalıştığını açıkca belli etmiş insanlardır. Smile
(11-10-2016, Saat: 14:29)Mete™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-10-2016, Saat: 13:08)Mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 300 ve üzeride geçerli bir puan ama sporda + sözlüde iyi bir performasınız olmazsa hiç bir işe yaramaz 1 seneniz çöp olur buna da dikkat etmek gerek.

Sakin,soğukkanlı,heyecan yapmadan davranmanız gerek.Aynı zaman konuşurken de paniklemeyin duyulacak ve anlaşılır bir şekilde tane tane konuşun.Neden polis olmak istiyorsun sorusunun cevabı tamamıyla kişinin kendine özgü bir sorudur.Biz ya da bir başkası şu cevabı verin desek , bu sefer herkes o cevabı verir , topluca elenirsiniz.Dikkat edilecek husus ne vatan millet sakarya deyin ne de para için deyin.Bu iki kritik noktalara dikkat ederek kendinize özgü bir cevap bularak komisyon ile paylaşın.
Gemisi batan kaptan su üstünde yürüse genede sızlar içi... Cry  

pzMXDo.png
(11-10-2016, Saat: 15:00)BÖH Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-10-2016, Saat: 14:29)Mete™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='Mavi' pid='47232' dateline='1476176882']

Vatan millet sakarya diye yürüyenler eleniyor diye kesin bir şey söylemek zordur. gerçek sebebleri söyleyerek göz boyaması yapmış gibi olmazssınız. Herkes vatanı için gidiyor bunuda açıklayabilirsiniz ama klaşe söylerle değil de ( Vatanım için öleceğim öldüm allahu ekber ) edalarıyla değilde daha uygun ve gerçekci bir şekilde vatan için gideceğinizi açıklarsanız elenecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Birde o yüzden elenen varsa eminim ki göz boyamaya çalıştığını açıkca belli etmiş insanlardır. Smile

kardeş vatan millet diye cevap verirsen tabi elerler zaten senden başka o soruya seninle aynı cevap veriyor
(13-10-2016, Saat: 00:53)PÖH_İbrahim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-10-2016, Saat: 15:00)BÖH Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yinede işimi garantilemek amacıyla 340-350 puanın altına düşmek istemiyorum. Peki spor ve sözlü mülakatlar için önerileriniz nelerdir ? Mesela "Neden polis olmak istiyorsun" sorusuna vatan millet sevdası falan diyenler eleniyormuş diye duydum ne gibi şeyler söylenebilir ?

Vatan millet sakarya diye yürüyenler eleniyor diye kesin bir şey söylemek zordur.  gerçek sebebleri söyleyerek göz boyaması yapmış gibi olmazssınız. Herkes vatanı için gidiyor bunuda açıklayabilirsiniz ama klaşe söylerle değil de ( Vatanım için öleceğim öldüm allahu ekber ) edalarıyla değilde daha uygun ve gerçekci bir şekilde vatan için gideceğinizi açıklarsanız elenecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

kardeş vatan millet diye cevap verirsen tabi elerler zaten senden başka o soruya seninle aynı cevap veriyor
Şey diyebilirsiniz.Çocukluğumdan beri hayalimdi falan filan ya Big Grin
size kalmış bişey Big Grin
''Devlet beklemez Anne diyordu,o bir kere devleti bekledi,Devlet gelmedi.''
300 puan alırsan %30 luk üzerinden 100 puan alırsın zaten 350 puan alınca 105 puan geliyor mülakatla fiziği 100lersen bir 70 puanda oradan gelir etti mi 170 artık pmyo öğrencisisin inşAllah mülakat sorusu kolay gelir sana
(13-10-2016, Saat: 23:25)PÖH_İbrahim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 300 puan alırsan %30 luk üzerinden 100 puan alırsın zaten 350 puan alınca 105 puan geliyor mülakatla fiziği 100lersen bir 70 puanda oradan gelir etti mi 170 artık pmyo öğrencisisin inşAllah mülakat sorusu kolay gelir sana

İnşallah kardeşim Allah Polis olmak isteyen herkese nasip eder inşallah. Smile
(13-10-2016, Saat: 23:25)PÖH_İbrahim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 300 puan alırsan %30 luk üzerinden 100 puan alırsın zaten 350 puan alınca 105 puan geliyor mülakatla fiziği 100lersen bir 70 puanda oradan gelir etti mi 170 artık pmyo öğrencisisin inşAllah mülakat sorusu kolay gelir sana

Hesabın yanlış kardeşim 300 alırsan 90 puan  gelir .
özür dilerim kardeş 335 puan alırsan 100 puan geliyor kafam 100 de kalmış

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation "Yeni Sistem Puan Hesaplaması" Tr.SpecialForce 2 306 14-10-2017, Saat: 01:00
Son Yorum: Yakoo
  PMYO taban puan girişi can012 2 281 24-09-2017, Saat: 19:48
Son Yorum: Tr.SpecialForce
  Sabit: YILLARA GÖRE PMYO, ALINAN KİŞİ SAYISI, PUAN, BAŞVURU SAYISI, 2017 EKLENDİ Muhammet25400 119 51,409 03-09-2017, Saat: 18:46
Son Yorum: Cevikİbo
  Asil puan karamsarlığı Histeri 5 670 01-07-2017, Saat: 17:11
Son Yorum: eLenoR35
  ASİL ADAY PUAN ARALIĞI furkan23235 17 1,251 24-06-2017, Saat: 22:28
Son Yorum: kptn7171

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi