Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YGS
Arkadaşlr ben lise 2deym 2018 de PMYO luna girmek istiyorum kısmetse bna ygs ile ilgili bilgi vermenizi istiyorum ygs kaç sorudan oluşur ? Hangi derslerden sorulur ? Dersler kaç puandan hesaplanır? Ygs den 270 civarı puan almak zormudr ? Soruları bunlar detaylı bilgi istiyorum he bi de son sorum bu ygs 1ygs2 bunlar ne oluyo ?
      ADİLE  SADULLAH  MERMERCİ  POLİS                                   

MESLEK  YÜKSEKOKULU  ÖĞRENCİ      
                     ADAYI 2018
Kardeş bu ygs ile ilgili bilgileri internetten araştırabilirsin ygs den 270 ve üzeri puan almak zor mu diye sormuşsun. Ben mat yapmıyorum denemelerde sözelden 250-300 arası alıyorum. Tabi mat yaparsan senin için daha iyi olurSmile
Ygs bir sınav türüdür işte 40 türkçe 28matematik 12 geometri ve 40 sosyal 40 da fiİk kimya karsk sorular sorulur bize eğer kendine güvenin varsa tavsiyem otur ve mat fizik kimya yani kısaca sayısal çöz belki hukuk fakültesinede gidersin savcı nede olsa polisten üstün Big Grin bi ara zorladm kendime ama olmuyo zaman geçmiş artık askerlikde araya girer derslerden uzaklaşrz ama kardeşim sen otur yani konuları bitir ve her hafta 1000-2000 soru çözmeye bak konularını bitir daha çok war deme kınu bittikten sonra zaten fullemeye başlarsn inş ygs 1-2-3-4 gbi puan türleride sayısal sözel ve eşit ağırlık gibi puan türüdür PMYO ya girmek istiyorsan herhangi puan türünden 270 (tahmini puan) barajı geçmen sana yeterli olur ama fazla mal göz cıkartmaz yani 350 al bişey olmaz faydası olur hatta ygsde cıkan derslerde ayrıca sunlar Türkçe Matematik geometri Fizik Kimya Biyoleji Tarih Felsefe Geometri otr çalş bence kardeşm bak ben çalşmadm pişmanım ama seninki kadar zamanım olsa emin ol 500 puan için uğraşrm zor ve imkansz yoktr kolay ve mümkün vardır böle sözleri odana yapştr yat kalk oku bol bol paragraf çöz son 30 yılın çıkmş bütün soruları çöz zararı olmaz yani aklıma başka gelmiyor senin aklına takılan bişey varsa bana ulaşman yeterli bende girdim ygsye 300 die 250 aldık işte nasip yani birazda sen çalş Tedbir bizden takdir Rabbimden Smile Wink
bn turizm otelcilikteym seneye matematik derside yok bizde hadi hayıtlısı Big Grin

ADAYI 2018
Bnde arapça kelam kuran 30 sayfa ezber ve anlamı hadis fıkıh tefsir karşılaştırmalı dinler tarihi vs vs vardı biz nasıl calıştık matematiğe imkanm olsa fiİk çözcektm ama olmadı nasip böleymş
matematik bnde olmuyo ya ama türkçe tarih sözelde daha iyiyim bi sorum olcak sana sbs den kaç almştn sn

ADAYI 2018
Unuttum gitti o mu kaldı gireli 6 sene olmuş
sende haklısın hatırlarsan yaz ama bn 279 almştm sninkinide mrek ettim

ADAYI 2018
310 almışm

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi