Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 5,212
» Son Üye: Özelharekat19
» Toplam Konular: 7,081
» Toplam Yorumlar: 67,311

Detaylı İstatistikler

Son Aktiviteler
Sözlü mülakatta nasıl dav...
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: Xbayanpolis
9 dakika önce
» Yorumlar: 8
» Okunma: 208
ne zaman başlayacak
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: Batuhan Özkan
12 dakika önce
» Yorumlar: 5
» Okunma: 98
20. Dönem Pomem Ön Başvur...
Forum: POMEM Soru - Cevap
Son Yorum: Xbayanpolis
16 dakika önce
» Yorumlar: 27
» Okunma: 710
Sivilce izi
Forum: ASKERİ Okullar Soru - Cevap - Bilgi
Son Yorum: Mert Sallıoglu
21 dakika önce
» Yorumlar: 1
» Okunma: 60
Yeni Alınacak 2500 Polis ...
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: Mavi
22 dakika önce
» Yorumlar: 1
» Okunma: 40
Konu açmadan buyrun merak...
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: şadi03
40 dakika önce
» Yorumlar: 194
» Okunma: 7,006
Sonuçların Açıklanma Tari...
Forum: PÖH Soru - Cevap
Son Yorum: adınısenkoy
55 dakika önce
» Yorumlar: 10
» Okunma: 532
Kho
Forum: ASKERİ Okullar Soru - Cevap - Bilgi
Son Yorum: sezerfurkan
58 dakika önce
» Yorumlar: 3
» Okunma: 35
2015 Bimer Sonucu
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: TEM
2 saat önce
» Yorumlar: 1
» Okunma: 138
POLİS OKULUNDA EHLİYET AL...
Forum: PMYO Soru - Cevap
Son Yorum: Batuhan Özkan
4 saat önce
» Yorumlar: 4
» Okunma: 219

 
  Kho
Yazar: Polis_Adayı - 1 saat önce - Forum: ASKERİ Okullar Soru - Cevap - Bilgi - Yorumlar (3)

1-Ygs4 puanım 281 kho için çağrılırmıyım sizce ?
2-Başvurular 100 bini geçti bunların hepsimi çağırılacak yoksa mesela 270 üstünümü çağrılacak nasıl olacak ?
3-Ygs+Lys(buna mülakat ve fiziki yeterlilikte geçerli) bu ikisinin ortalamasınımı yoksa sadece Lys+mülakat+fiziki yeterlilik şeklindemi olacak?
4-Lys puanı üzerinden hesaplanacak dediğimizde okul puanı ve ygs birleşimi gerçek puanımız oluyor ya buna göremi yoksa sadece lys ham puan şeklindemi olacak?

CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM UMARIM 3 VE 4 SORULARI ANLAMIŞSINIZDIR NE SORMAK İSTEDİĞİMİ ŞİMDİDEN RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...

Bu konuyu yazdır

  Yeni Alınacak 2500 Polis ?
Yazar: Özelharekat19 - 1 saat önce - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (1)

Yeni alınacak 2500 polis 270 puanla mi alacak ? İçişleri Bakaninin açıkladığı. Şimdi ben bu sene girmedim ygs ye nasıl olacak o ?

Bu konuyu yazdır

  ne zaman başlayacak
Yazar: turk44 - 2 saat önce - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (5)

şu başvurular

Bu konuyu yazdır

  Sözlü mülakatta nasıl davranmalısınız (Altın kurallar)
Yazar: chulsu12 - 7 saat önce - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (8)

Merhaba arkadaşlar. Önceki soru sorma konusunda herkesin sorusunu eksiksiz cevaplamaya çalıştım. Farkettim ki çoğunuzun merak ettiği şeyler arasında ilk sözlü mülakatta nasıl davranılması gerektiği neler söylenmesi gerektiği var. Bununla ilgili sizin için kolaylık olsun diye konu açıp bilgilendirmek istedim. 

Öncelikle herkesin aklındaki soru takım elbiseyle gitmezsem elenirmiyim? Kesinlikle böyle birşey yok. Ben takım elbise ile gittim fakat okuldan arkadaşlarım arasında şort ile gidende var, eşofman ile gidende var, kot pantolon ile gidende. Yani burdan anlıyoruz ki takım elbisenin pek bir önemi yok. 
İlk olarak sözlü mülakatı önemsemeyip çalışmamazlık yapmayın, bu yıl etkisi %50 oldu. Her gün 1 sayfalık makale okuyup aynanın karşısında kendinize özetleyin. Geçmiş mülakat tecrübelerini okuyun. Mülakatta çıkmış güncel soruları forumdan bularak günlük 5 er soruya kendi kendinize cevap vermeye çalışın. 
Mülakat günü sizden beklenen tek birşey var, unutmayın %0 heyecan %100 özgüven
Sıra size geldiğinde kapıyı 2 defa tıklatın(nezaketten ötürü). Gir sesini duyunca odaya girin. Komisyonun önünde duran çizgiye yaklasıp hafif bir baş selamı verin. Ne hazır olda durun nede çok rahat bi şekilde durun. Sizden kendinizi tanıtmanızı isteyecekler. Kısa bir şekilde İsim soyisim, memleket, kaç kardeş olduğunuz, anne ve baba işini söyleyin. Hitap ederken kesinlikle efendim kelimesini kullanın. Bunlarla ilgili soru sorarlarsa kısa ve net bir şekilde cevaplayın. Sakın cevaplarınızı uzun tutmayın. Sizden önünüzde duran kartlardan birini çekmenizi ve üzerindeki numarayı söylemenizi isteyecekler. Numarayı söyledikten sonra yine kısa ve net bir şekilde cevaplayın. Verdiğiniz cevaba itiraz eden olursa sakın cevabınızdan dönmeyin, neden öyle düşündüğünüzü açıklayın. Komisyondakilerden birisi size soru sorar ve siz cevap verirken diğeride başka soru sorarsa sakın cümlenizi yarıda bırakıp diğer soruya geçmeyin. Cümlenizi tamamlayıp diger soruya geçin. En önemlisi Göz teması kurun her biriyle. Çok fazla el hareketlerinizi kullanmayın. Birisi espiri yaparsa kahkaha atmayın, sadece gülümseyin.  Sakın teşekkür etmeyin , sağol deyin. En son çıkabilirsin dedikleri zaman iyi günler deyip (tekrardan nezaketten ötürü) kapıya bi kaç adım ters gidin. Baş selamı verip arkanızı dönüp çıkın. 

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Yıllardır mülakatlarda vazgeçilmez soru neden polis olmak istiyorsun olmuştur. Mülakatlarda uzun süre psikologluk görevi yapmış ve hala yapmakta olan hocamın söylediği cümleyi aktarıyorum. "Biz neden polis olmak istiyorsun dediğimizde aldığımız cevap hep vatan, millet, sakarya oluyor. İstediğimiz cevap bu değil. Sokaktaki adama sorsak o da aynı cevabı verir. Bir gün oturup vatan, millet, sakarya diyenleri eleyelim dedik. Sonra düşündük ki kimse geçemez mülakatı. Herkes aynı cevabı veriyor. Neden polis olmak istiyorsun derken istediğimiz tek bir cevap vardır. Sen emniyet teşkilatına ne katabilirsin, biz seni neden almalıyız bu teşkilata." 

Evet arkadaşlar bu sorunun cevabını kendiniz bulmalısınız. Emin olun nottaki bilgi çok önemli bi husus. Birde mülakat yarım dakika sürmüş, 5 dakika sürmüş hiçbir önemi yoktur. Umarım birilerinin işine yarayacak bi konu olur. Lütfen konuyu üstte tutmaya çalışalım.

Bu konuyu yazdır

  2015 Bimer Sonucu
Yazar: esrayldzz - 8 saat önce - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (1)

Arkadaşlar 2015 te PMYO kaçla kapattı elinde bimer sonucu olan varmı?

Bu konuyu yazdır

  Sonuçların Açıklanma Tarihi!
Yazar: Mavi - Bugün, Saat: 02:47 - Forum: PÖH Soru - Cevap - Yorumlar (10)

19. dönem PÖH sonuçları haftaya açıklanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19. dönem polis özel harekat sınavı sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını söyledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma namazı sonrasında bir adayın sorusunu cevapladı.

Soylu PÖH sonuçlarıyla ilgili olarak "Şimdi İstanbul'dayım yarın Ankara geçip çalışacağım. Önümüzdeki hafta Cuma veya Cumartesi günü açıklarız. Çabuk çabuk açıklamamız lazım" dedi.

Kaynak: Memurlar.Net - Özel

Kısaca bir hafta daha sabredeceksiniz, haftaya sonuçlar geliyor gibi.

Bu konuyu yazdır

  Astsubay myo
Yazar: ÖzelHarekat209 - Bugün, Saat: 01:25 - Forum: ASKERİ Okullar Soru - Cevap - Bilgi - Yorumlar (1)

Denize 220 karaya 207 puanla başvuruda bulunucam sporuda iyi yaparım kazanma şansım varmı sizce

Bu konuyu yazdır

  Sözlü Mülakat?
Yazar: captan0 - Dün, Saat: 15:40 - Forum: ASKERİ Okullar Soru - Cevap - Bilgi - Yorumlar (1)

Arkadaşlar sözlü mülakatta ne gibi sorular olur kendimi denemek istiyorum acaba sözlü mülakat örnekleri veya örnek soruları olan varsa yardımcı olabilirmi ?

Bu konuyu yazdır

Video Moral bozan arkadaslar icin
Yazar: Demir20 - Dün, Saat: 15:19 - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (11)

Neymis efendim baraji zor geçe  birisi denemesin,şansın yok.Ula arkadaş sen kendi hayatına baksana ilk başta adamlar sozluyu %50 yaptı.Herşey sözlüde bitiyor hala adamların beyni milletin moralini bozup önlerini kendinlerine göre açmak.Çok akıllısınız.Ben 275 aldım eğer girebilirsin mülata ve kazanırsam Allah nasip ederse eğer o arkadaşlarla teker teker görüşmek istiyorum.Milletin huzurunu moralini bozmayın.Adamların hayali var ilk önce bi saygı duyun olur diyin Allahın izniyle.Sadece kendilerini düşünen insansınız.Ben ygsden daha yüksek alsaydım bile bu baraj puanının düşmesini isterdim insanlar girsin denesin.Sen 300 350 aldın ama emin ol ki senden daha iyi genel kültürü fiziği olan kişiler var burda.Milletin huzurunu bozmayın.

Bu konuyu yazdır

  ALLAHTAN UMUDUNUZU HIC KESMEYIN
Yazar: 2017POLİSADAYI - Dün, Saat: 14:27 - Forum: PMYO Soru - Cevap - Yorumlar (2)

Merhaba arkadaslar herhangi bir soru sormak icin bu konuyu acmadim sadece umudunu kaybedenler icin bu yazıyı yazmak istedim 
Polisligi cok istiyorum hem de cok. Ilk Ygs sinavina girdigimde 245 aldim baraj 250 idi 5 puanla kacirdim. Ikinci sene baraj yine 250 idi ben 247 aldim 3 puanla basvuruyu yine kacirdim sonra ki sene oyle dusuk aldim ki soylemiyiyorum bile Smile
2013 den once hain fetonun dersanesine gittim (gitmez olaydım) polis olmak isteyenlere ayni sinif acmislardi guya ozel ders vermek icin ben de basvurdum tabii ama beni sinifa almadilar ve bana sozde hoca sen bize uymazsin bizim sozumuzu dinlemezsin o yuzden bu sinifa alamayiz dediler o kadar uzuldum ki o siniftakilerin %99 u polis oldu (yabi smdi cogu aciktadir kesin ) 
Uzun lafin kisasi herseyde bir hayir vardir o sinifta olsaydim belki ben de aciga alinacaktim onlara uymus olacaktim. Allahtan umudunuzu kesmeyin olmuyorsa bi hayir vardir siz cabalayin nasibimizde varsa olur zaten. Insallah gonulden isteyen herkes olur. 
Iyi forumlar

Bu konuyu yazdır